… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinský fotbal a FIFA + aktualizace 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

Other Football Rajoub Blatter

Sepp Blatter a Jibril Radjoub, foto: FIFA

FIFA (Fédération Internationale de Football Association), hlavní řídící organizace světového fotbalu, bude dnes odpoledne na svém zasedání hlasovat o vyloučení či nevyloučení Izraele z mezinárodních fotbalových soutěží. Na zasedání budou přítomni představitelé fotbalových svazů z celého světa, ale z hlediska Izraele se budou zabývat vším, jen ne fotbalem. Izraelské Ministerstvo zahraničí se snaží dosáhnout toho, aby izraelské fotbalové kluby nebyly vyloučeny z mezinárodních soutěží a minimalizovat možný úspěch Palestinců, kteří se s žádostí o vyloučení Izraele na FIFA obrátili.

Palestinci svou žádost o vyloučení Izraele zdůvodnili tvrzením, že palestinští sportovci se netěší svobodě pohybu na izraelských hraničních přechodech, a tím vlastně Izrael diskriminuje palestinský fotbal a jeho hráče. FIFA se nezabývá politickými problémy izraelsko-palestinského konfliktu, ale zabývá se pouze tím, co údajně omezuje nebo brání svobodě sportovních utkání. Během dnešního zasedání Džibríl Radžub žádost o odvolání Izraele vzal zpět s tím, že takový krok je velmi problematický. Nabídnutou ruku si ale na podiu s izraelským reprezentantem ve FIFA nepodal.

Člen Ústřední rady Fatahu Džibríl Radžub (Jibril Rajoub, جبريل رجوب‎) který je současně předsedou Palestinského fotbalového svazu, přiletěl do Švýcarska a prohlásil před svou schůzkou s prezidentem FIFA Seppem Blatterem, že přišel ukončit strádání milionů palestinských fanoušků.

Ve zprávě institutu „Pohled na palestinské sdělovací prostředky“ (מבט לתקשורת הפלסטינית) se uvádí, že při sportovních akcích na území Palestinské autonomie se oslavují teroristé a vražda izraelských olympioniků v Mnichově (1972). Mimo jiné se ve zprávě též uvádí absurdní skutečnost, kdy palestinská autonomie pracuje na vyloučení Izraele z mezinárodních fotbalových zápasů a přitom sama neuznává sportovní hodnoty a ducha olympijských her. Ve zprávě institutu se uvádí, že například Džibríl Radžub zorganizoval soutěž ve stolním tenisu, která nesla jméno teroristky Dalal Mugrabiové, která vedla skupinu teroristů, kteří v březnu roku 1978 na pobřežní silnici ovládli autobus Eggedu, při čemž zavraždili 35 cestujících, z toho 12 dětí a dalších 71 osob zranili. Dále Fatah organizoval masovou sportovní akci na památku Abu Džiháda, který má na svědomí životy 125 Izraelců, většinou civilistů. Fatah zastřešoval šachový turnaj v Hebronu, který byl věnován památce teroristy a velitele Tanzimu v Hebronu Marwána Zaluma (zastřelen IDF v dubnu 2002), který byl odpovědný za mnoho vražedných teroristických útoků, včetně vraždy nemluvněte Šalhevet Paz v březnu 2001. Kromě jiného jsou ve zprávě uvedeny Radžubovy citáty. Když například Peresovo centrum pro mír organizovalo fotbalový zápas mezi palestinskými a izraelskými dětmi, Radžub prohlásil, že se jedná o „zločin proti lidskosti“. Radžub také hrozil vyloučit fotbalisty z palestinského reprezentačního družstva, pokud budou ochotni hrát v Izraeli.

Na konec Radžubova perlička, kterou vyslovil v rozhovoru pro libanonskou televizi: „Zatím nemáme atomovou zbraň, ale já vám přísahám, kdybychom ji měli, tak bychom ji použili.“ Hle, slova opravdového sportovního funkcionáře.

O této zvláštnosti však média mlčí. Korupce se na titulních stránkách prodává lépe.

Jedna reakce na Palestinský fotbal a FIFA + aktualizace

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2015
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv