… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Petrův nástupce přijal palestinského prezidenta + videa 3.13/5 (62.50%) 8 ohodnocení

ANSA808681_ArticoloVatikán. Oficiální návštěvu u Svatého stolce dnes vykonal palestinský prezident Mahmúd Abbás, který se v pátek setkal rovněž s nejvyššími italskými státním představiteli. V neděli se prezident Státu Palestina bude účastnit kanonizační mše svaté na Svatopetrském náměstí, během které Petrův nástupce mimo jiné svatořečí dvě arabské řeholnice. Prezident Abbás Svatému otci poděkoval za tuto kanonizaci, stojí v úvodu tiskového prohlášení Apoštolského stolce, vydaného po dnešní dvacetiminutové audienci.

Jak se v něm dále uvádí, obě strany v srdečném rozhovoru s uspokojením přivítaly shodu nad textem vzájemné smlouvy, které bylo v nedávné době dosaženo. Tato smlouva, která definuje základní aspekty života a činnosti katolické církve v Palestině, bude podepsána v nejbližší budoucnosti. Při audienci se dále mluvilo o mírovém procesu s Izraelem. Zaznělo přání, aby bylo obnoveno přímé vyjednávání mezi stranami s cílem nalézt spravedlivé a trvalé řešení konfliktu. V tomto ohledu byla opětovně vyslovena výzva Izralcům i Palestincům, aby za podpory mezinárodního společenství s odhodláním přistoupili k odvážným rozhodnutím, směřujícím k míru. A konečně, v souvislosti s konflikty, sužujícími Blízký východ, bylo poukázáno na důležitost boje proti terorismu a zdůrazněna nezbytnost mezináboženského dialogu.

Tolik článek z vebu Radio Vaticana v češtině.

Papež František I. požehnal  Muhammada Abbáse, aby se stal andělem míru, přikládáme videa, která vše dokumentují. Palestiská media ovšem vše zkrátila a publikovala zprávu o tom, že Abbás je andělem míru. Papež František obdaroval Abbáse medailí na níž je zobrazen anděl míru a při té příležitosti došlo k patrně ke smíšení pojmů, slov, či gramatiky. Také ve věci svatořečení dvou řeholnic, které působily na území dnešního Izraele, v době jejich života to byla  Osmanská říše či britská mandátní Palestina,  Mirjam Baouardyové (1846-78) a zakladatelky lokální kongregace růžencových sester Marie Alphonsine Ghattasové (1843-1927), je možné vidět politický zájem. Aniž bychom chtěli zpochybnit či napadnout svatořečení obou blahoslavených, nelze nepřipomenout, že rozhodnutí o svatořečení Anežky České padlo ještě před listopadem 1989, ke svatořečení samotnému papežem Janem Pavlem II došlo 12. listopadu 1989. Na Pražském hradě tehdy seděl prezident Gustáv Husák a nejmocnějším mužem ve státě byl Miloš Jakeš.

Není také zcela jasné proč papež použil pro Abbáse spojení anděl míru, jak známo andělé nejsou z tohoto světa, když už bylo třeba něco o míru říct, bylo by asi jednodušší použít spojení posel míru, ale papež jistě přesně věděl proč použil slovo, které použil. Málokdo asi zaznamená palestinskou hru s překladem či interpretací, ale Vatikán na tyto hry, na rozdíl od jiných států,  nepřistupuje.

4 reakce na Petrův nástupce přijal palestinského prezidenta + videa

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2015
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv