… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Předseda vlády Netanjahu přijal vojáka, který se stal obětí policejní šikany + video 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

img583265

Benjamin Netanjahu a Damas Pakada

Předseda vlády Benjamin Netanjahu přijal vojáka který se stal obětí policejní šikany v Holonu. Tato událost posloužila jako rozbuška pro demonstraci, která jak jsme informovali, skončila včera večer násilným střetem mezi demonstrujícími, většinou přistěhovalci z Etiopie a policii. Damas Pakada je velmi skromný a úspěšný mladý muž a vyzval v rozhovoru s předsedou vlády a také během rozhovorů s organizátory demonstrace ke klidnému a smírnému řešení situace. Předseda vlády byl informován o tom, že se jedná o vynikajícího studenta, který získal své vzdělání v internátní škole, kam se dnes vrací z armády jako dobrovolník pomáhat a být vzorem pro  žáky.  Zdůraznil, že násilí nic neřeší. Věřme, že toto poselství  bude vyslyšeno.


 

3 reakce na Předseda vlády Netanjahu přijal vojáka, který se stal obětí policejní šikany + video

 • Sabra napsal:

  Říkám to nerad, ale z toho, co jsem v poslední době četl o rasizmu v Izraeli vůči falašům, připadá mi, že mnozí Izraelci již zapomněli, jak bylo s jejich předky a příbuznými zacházeno před více jak 70 lety ze strany Němců!!! Pokud vám vadí barva jejich pleti, tak proč jste si je z Etiopie do Izraele přestěhovali??? Moc bych za to nedal, že ty rasistické manýry mají hlavně jiní židovští přistěhovalci, hlavně ze střední a východní Evropy. Nebo se mýlím?

 • Refael napsal:

  Máš pravdu Sabra, b-hužel.
  Osobně si myslím z vlastní zkušenosti(nikoliv proti mě) z Ašdodu, že největšími rasisty jsou příslušníci bývalého SSSR.
  Už jsem před lety četl obsáhlý článek, že dokonce během dvou největších Alijí etiopských Židů to byli hlavně tito bývalí občané SSSR, kdo byli proti. Prý jsou etiop.Židé příliš zaostalí a lépe by pro Izrael bylo, kdyby vzal i nežidovské ruské vědce a inženýry. Typické ruské myšlení.
  Etiop.Židé alespoň drtivou většinou mluví i mezi sebou hebrejsky(opět osobní zkušenosti z Ašdodu) a neprovozují nekošer potravinové obchody. Také jsem neviděl, že by narozdíl od např.Rusů během Šabatu měli puštěnou hlasitou hudbu do ulice.
  Samozřejmě že ne všichni přistěhovalci z bývalého SSSR jsou rasisté, to netvrdím. Je i část rodilých Izraelců kteří „nemusí“ etiop.přistěhovalce.
  Miluji svůj Stát, ale osobně podporuji demonstrace etiop.komunit, nikoliv ovšem násilí, co jsme byli svědky např.na náměstí J.Rabina.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2015
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv