… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Asadův plán rozdělení Sýrie 4.91/5 (98.18%) 11 ohodnocení

General Soleimani

General Qasem Soleimani

Jak uvedly západní sdělovací prostředky, velitel speciálního oddílu „Al-Quds“ v rámci íránských Revolučních gard, generál Qasem Sulejmaní přijel do Damašku, aby zahájil přípravu ustavení alavitského státu na části syrského území pod vedením prezidenta Bašára Asada. Generál Sulejmaní přibyl do Damašku, aby začal konkrétně naplňovat slib bezvýhradné podpory íránského prezidenta Hassana Ruháního Bašáru Asadovi. Na uzavřené schůzce s veliteli syrské armády měl Sulejmaní říci: „Svět bude překvapen z toho, co zde v nejbližších dnech začneme připravovat.“ Tato jeho slova, k generálově nelibosti, se však z uzavřené schůzky pronikla na veřejnost. Podle informací západních diplomatů v Damašku, íránský generál navštěvuje syrská města, která jsou pod vládou Bašára Asada a syrské armády, aby v dohledné době založil alavitský stát , tzv. „Malou Sýrii“. Budoucí alavitský stát by měl být vybudován na souvislém pásmu území spojujícím města Damašek, Hamá, Latakíje, Tartús a Homs. Území alavitského syrského státu bude přimykat k libanonským hranicím, čímž se zabezpečí šíitskému Íránu možnost přímo z libanonského území prostřednicím hnutí Hizballáh pomáhat svému syrskému spojenci. Totéž platí i opačně, umožnit ze syrského území dodávat vojenský materiál libanonskému Hizballáhu. SYRIE ASADOVO UZEMI 2015

Legenda k mapce

Hnědá – pod kontrolou vojsk Asadova režimu
Modrá – pod kontrolou kurdských milic
Šedá – pod kontrolou teroristů Islámského státu
Zelená – pod kontrolou různých skupin rebelů
Bílá – pod kontrolou sunitské Džabhat a-Nusra
Černé šipky –směr postupu teroristů Islámského státu

Jak uvedly některé zdroje blízké syrským armádním kruhům, bezpečnostní složky ve spolupráci s íránskými poradci zahájily koncem minulého týdne rozsáhlou zatýkací akci v Latakíji. Nejedná se zatýkání odpůrců režimu, ale jde prostě o preventivní zatčení mužů podléhajících branné povinnosti poté, kdy vyšlo najevo, že 70 tisíc mužů, kteří ukončili povinnou vojenskou službu, nechce uposlechnout výjimečných povolávacích rozkazů, či vyhýbá se jejich převzetí. Tyto rozkazy je totiž opět vracejí do uniforem Asadovy armády.

ZNAMKA SYRIE ALAVITE
(autor: Smadar Peri, Yediot achronot 10.6.15 redakčně upraveno)

2 reakce na Asadův plán rozdělení Sýrie

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2015
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv