… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Projev víry anebo její popření na Chrámové hoře + videa 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

Pohled na Chrámovou horu  foto © Dobrin Stojčev

Pohled na Chrámovou horu foto © Dobrin Stojčev

Arabská média tvrdí, že muslimové jsou pány na Chrámové hoře, její správa je svěřena Waqfu, který podléhá Jordánskému království. Vycházíme-li z toho pohledu na věc, což neznamená, že s ním souhlasíme, ale pro objasnění situace přijmeme předpoklad, že v současné době je na Chrámové hoře náboženstvím, které je určující, islám. Během posledních měsíců bylo natočeno několik autentických videí, kde ženy oblečené podle všech pravidel islámu a vykřikující „Bůh je veliký“, současně brání židovským návštěvníkům, aby se napili z kohoutku vody. Podívejme se, co tyto nešťastné ženy dělají z pohledu islámu. Pohostinství je totiž v islámu velmi důležité a je převzato i z Tóry, např. Korán 51: 24-27 anebo Korán 59: 9. zejména je třeba se starat o hosty, kteří věří v jednoho Boha a v poslední soud. Tato ustanovení židé splňují, proto by bylo logické, že pokud muslimové považují Chrámovou horu za svojí, pozvali by návštěvníky na chlazenou vodu, poskytli jim veškerý komfort a s úctou je vyprovodili. Není tedy agresivní chování popření samotného Koránu? Anebo Chrámová hora není místem, kde by muslimové mohli uplatňovat to co jim předepisuje Korán, protože to místo není jejich? Nechť si laskavý čtenář odpoví sám, ale víme, že poskytnutí vody komukoli, kdo o to požádá, je věcí z lidského hlediska samozřejmou a není třeba být zapáleným přívržencem žádného náboženství.

3 reakce na Projev víry anebo její popření na Chrámové hoře + videa

 • Ripper napsal:

  Každý soudný člověk dnes už ví, že Islám je fašistická ideologie a toho „náboženství“ je tam pramálo, a svým neustálým vykřikováním Allahu Agbar při každé příležitosti (od volání věřících po násilnosti, vraždy) se sami znehodnotili, zneuctili, svou tragikomedií…a ty dívky, jsou jen hloupoučké uiskované ovečky, které už ani neví co znamená být svobodný …a není mi jich líto, Islám je pro mě ideologie stejná, tentokrát bez hákového kříže

  • talarich napsal:

   Dát správu do rukou muslimů byl velký omyl. Ale přiznávám, že dnes je každý po bitvě generál. Tenkrát to rozhodnutí asi mělo nějaký důvod.
   Každopádně se de iure stále jedná o izraelské území, na které by se měli vztahovat izraelské zákony a tedy i svoboda vyznání. Rád bych povzbudil celý Knesset k rozhodným krokům:
   – přiznání se k Judsku a Samaří
   – přiznání se ke Gaze
   – ukončení muslimské správy Chrámové Hory a vrácení zpět do ruku židům

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2015
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiv