… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Dohoda EU s Íránem vylučuje řešení na bázi dvou států 4.69/5 (93.85%) 13 ohodnocení

jaderný Írán

V kontextu židovských dějin v Evropě je třeba zvažovat i možnost, že Evropská politika na Blízkém východě není tragickým omylem, ale tragickým záměrem byť třeba jen na úrovni kolektivního podvědomí.

Evropská unie se dohodla s Íránem na jeho jaderném programu a na okleštění pravomocí Mezinárodní agentury pro atomovou energii. Na základě této dohody může Írán zcela legálně a beztrestně bránit v inspekci jakéhokoli místa po 24 dní (14 dní jednáváním s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii, 7 dní projednáváním ve Společné komisi a 3 dni má na implementaci přístupu).

Evropská unie se zavázala, že bude navíc školit personál íránských jaderných zařízení proti případné sabotáži.

K jaderné bombě v rukou íránského revolučního režimu existuje vcelku zřejmá nelegální cesta, pokud se režim v nějaké fázi rozhodne dohodu porušit, režim omezených inspekcí mu technicky vzato těžko může zabránit ve výrobě zbraní, neboť za 24 dní jde přestěhovat, uklidit a zazdít téměř cokoli. Írán má navíc možnost Mezinárodní agentuře pro atomovou energii předat vzorky, místo toho, aby je odebírali sami inspektoři. Součástí dohody je i to, že mezi inspektory nebudou Američané.

Dlouholetý přední analytik levicového izraelského listu Haarec Ari Šavit (Ari Shavit) popsal dohodu s Íránem jako horor.

Pokud by Írán zatoužil získat zbraň legálně, může tak udělat za patnáct let, kdy dohoda vyprší.
Konvenční pohled na věc je, že evropští politici sledují krátkodobé cíle a není pro ně tudíž důležité, co bude za patnáct let, ani nemají dostatečné technické vzdělání, aby si dovedli představit, jak se Írán v minulosti vyhýbal inspekcím a jak se jim bude moci vyhýbat v budoucnu.

Pakt, který EU uzavřela s íránským revolučním režimem lze ale v kontextu evropských dějin vysvětlit mnohem lépe než jako pouhou chybu. Chyba těžko vysvětlí ochotu EU školit íránský jaderný personál. Chyba těžko vysvětlí tajné části dohody, podle nichž právě Írán bude shromažďovat vzorky ke zkoumání. Vzhledem k tomu, že Evropa během celé své historie proslula svojí schopností páchat genocidu, je třeba se zabývat i možností, že pakt s podobně proslulým íránským režimem má (byť možná jen podvědomou) příčinnou souvislost a může být záměrný.

Co teď?
Co má v takovém kontextu dělat slušný Evropan, který nechce vyzbrojit íránský revoluční režim jadernými zbraněmi? Aby věc nebyla jednoduchá, Evropská unie trpí chronickým nedostatkem demokracie, volič nemá prakticky žádnou šanci ovlivnit, co si Evropská komise zamane. Jednání v rámci Evropské komise i v radě ministrů zahraničí bývají tajná, neexistuje téměř žádná osobní odpovědnost za unijní rozhodování. Evropské peníze již léta platí skrze rozpočet palestinské samosprávy usvědčené teroristy a jejich rodiny. Šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová se sice opakovaně verbálně postavila proti antisemitismu, prakticky ale neudělala nic, a tak jsou z evropských peněz nadále placeni vrazi Židů. Pokud se otevřou stavidla sankcí a Írán dostane slíbené peníze, Evropské unii akutně hrozí argentinský scénář charakterizovaný otevřeným antisemitismem a vraždami Íránu nepohodlných lidí. EU je třeba soudit podle jejích činů, ne podle prázdných slov. Mogheriniová sice verbálně antisemitismus odsuzuje, její činy ho ovšem evidentně podporují. Současná dohoda s Íránem mnohem spíš než mnichovskou dohodu připomíná pakt Molotov-Ribentrop. Dospěli jsme do stavu, kdy EU odsuzuje židovské bydlení více, hlasitěji a častěji než ozbrojené akce chráněnců Íránu v Sýrii a Libanonu.

Co dělat, když Federica Mogheriniová vyhlásila Izraeli vyhlazovací válku?
Předně je třeba si uvědomit, že vedle příčinných souvislostí existují i souvislosti morální. Pozice Izraele je v morální rovině nyní velmi silná, EU je po podepsání paktu s Íránem morálním trpaslíkem. Evropští politici odsuzují dlouhodobě židovské bydlení v místech, která Židé obývali po tisíce let, a prosazují na nich exkluzivně arabskou výstavbu včetně srozumění s ustanovením, že kdokoli by tam prodal nemovitost Židovi, má být za to stíhán a trestán, jen nemá být popraven, protože popravy Evropská unie odsuzuje.

V Íránu šla Mogheriniová ještě dál. Trest smrti vůbec nebyl a není předmětem jednání. Evropští politici, dokud budou na dohodě trvat, budou jednat s lidmi, kteří se brodí v krvi vlastního národa a mají na rukou krev miliónů lidí národů sousedních, budou jednat s lidmi, pro něž je věšení homosexuálů či nepřátelů režimu běžnou záležitostí, budou jednat s lidmi, kteří se s opozicí bez nadsázky vypořádávají pomocí znásilňování, vražd a mučení.

Není možné si hrát na to, že se Mogheriniová snaží vyvážet do Íránu lidská práva. Íránské popravy se rozběhly během jednání na nejvyšší obrátky za mnoho let. Evropští politici přesto spěchají do Teheránu a nenechávají nikoho na pochybách. O žádná lidská práva Evropské unii nejde.

Pokud je něco nutné pěstovat, jde o vědomí odpovědnosti politiků. Jak odpovědně se třeba chová Lubomír Zaorálek? Je jistě pěkné verbálně odsoudit útoky na Izrael v Izraeli. Mnohem těžší je ale říci totéž v Bruselu, kde si Federica Mogheriniová si svojí revoluční náturou nezadá s Martinem Heideggerem a stejně jako Heidegger podporoval NSDAP v Evropě, ona všemi prostředky podporuje vrahy Židů v palestinské samosprávě, v Libanonu i jinde ve světě.

Ještě těžší ale je podívat se na tok peněz, který útoky na Židy financuje mimo jiné i z rozpočtu EU. Evropská unie má více než přátelský postoj k Hizballáhu. Po útoku v Burgasu trvalo roky než se Unie dohodla na postavení „vojenského křídla“ Hizballáhu mimo zákon. Kdyby se nejednalo o vrahy Židů, nikdo by nerozporoval, že jsou aktivity teroristického hnutí na území EU nelegální. Protože má ale Hizballáh momentálně zacíleno hlavně na Židy, je a bude jeho postavení mimo zákon v Evropě politickou záležitostí par excellence.

Je nabíledni, že Írán si bude moci nyní dovolit financovat mnohem sofistikovanější útoky, než byl ten v Burgasu. Je si vláda České republiky tak jistá, že se pakt s Íránem zrovna České republice vyplatí?

Už nyní se Evropská unie potýká s přílivem uprchlíků, kterým Íránské revoluční gardy a jejich spojenci zabili bližní, vypálili vesnice a otrávili vzduch. Jak bude reagovat Evropská unie až se s přílivem nových peněz rozjede íránský teror na plné obrátky? Až další arabští uprchlíci budou oprávněně žádat o přijetí, když Evropská unie touto dohodou zasáhla jejich zemi, jejich bezprostřední životní prostředí, jejich osobní bezpečnost, co s nimi Evropská unie udělá?

Evropská unie Izraeli prakticky neustále vyčítá, že dělá málo pro řešení na bázi dvou států. Pakt s Íránem má ovšem takové parametry a přináší takové zdroje peněz pro teroristy, že řešení na bázi dvou států de facto vylučuje. Nechápu, že si takovou trivialitu Federica Mogheriniová a ministři zahraničních věcí EU nedokážou odvodit sami. Posílení Íránu umožňuje kdykoli zbourat bezpečnostní spolupráci Palestinců s Izraelem, což byla nutná podmínka dvoustátního řešení. Nová mírová řešení bude třeba hledat jinde, třeba na bázi městských států typu San Marina. V každém případě je nutné vzít íránské peníze v úvahu a vymýšlet strategie, jak Íránu, ale i Evropské unii aktivně bránit ve financování terorismu.

Jak už to bývá, Mogheriniová nevyhlásila válku jen Židům. Dnešní akce Bruselu a Berlína jsou sice namířeny především proti Židům, zasahují ovšem také Araby, Kurdy, Turky a samozřejmě íránskou opozici, na niž se teď ostentativně kašle. Docela bych se divil, kdyby se do budoucna Brusel nepustil i do dalších malých národů. Aby se to nestalo, je třeba popsat Evropskou zahraniční politiku takovou, jaká je, a říci otevřeně, že se už dnes a tady řídí virulentním antisemitismem. Jestli je místního původu nebo prozatím jen importovaný z Íránu není už tak moc důležité.

 

3 reakce na Dohoda EU s Íránem vylučuje řešení na bázi dvou států

  • cogavec napsal:

    Postoj EU připomíná chlapíka,který vyskočil ze střechy mrakodrapu,který při letu si namlouvá:“zatím je to dobré,zatím je to dobré“.(Před časem si jistý britský chlapík namlouval:“zachránili jsme mír“ a lidé ho ve vlasti oslavovali).

    Jde o to,že správné řešení si žádá oběti,které EU nechce podstoupit.Co se týče teroristického řádění na Blízkém východě,tak olej do ohně přilévá nejenom Írán,ale též Turecko,Saúdská Arábie,Katar a taky EU,či její někteří členové, Rusko,a další,(kdo seje vítr,sklízí bouři).Takhle nějak by mohla začínat další světová válka,vždyť kolik států a organizací se už nějakým způsobem zapojilo do konfliktu včetně ČR,např. dodávka zbraní Kurdům asi v pořádku na obranu před IS,irácké vládní moci,tam se to už může všelijak zvrtnout,poněkud dvojsečné.

    Dohoda o íránském jaderném programu je velmi špatná,to je jisté.Otvírají se dvířka k závodům v jaderném zbrojení na Blízkém východě,Saudská Arábie bude pravděpodobně taky chtít jadernou bombu.Jisté je,že světové mocnosti totálně selhaly,OSN je víceméně k ničemu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2015
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv