… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Homosexuální provokace v Jeruzalémě se zdařila 4.14/5 (82.86%) 21 ohodnocení

Pride Parade Jerusalem 2002

Pride Parade Jerusalem 2002

Dnešní násilný útok věřícího Žida na průvod homosexuálů v Jeruzalémě je odsouzeníhodný, avšak vyprovokovaný a očekávaný.

Když dnes Yishai Schlissel zaútočil na účastníky průvodu homosexuální hrdosti v Jeruzalémě a několik z nich vážně zranil, setkal se s všeobecným odsouzením, jak ze strany politických tak duchovních autorit Izraele.

Odsouzení je to zcela správné, nikdo nemá právo projevovat svůj nesouhlas s chováním jiných tím, že se je pokusí pozabíjet. Přesto se však nelze zbavit pachuti, kterou dnešní neblahý incident vyvolává.

Skutečností je, že izraelské průvody homosexuálů, dalších sexuálních menšin a jejich podporovatelů se běžně konají v Tel Avivu, tedy ve městě poměrně sekulárním, kde se nesetkávaly s významnějším odporem. Konání průvodů také v Jeruzalémě začalo před 13 lety a bylo a je cílenou provokací.

Účastníci průvodu, leckdy oblečeni značně „uvolněně“, se snaží průvody ve Svatém městě vynucovat toleranci věřících židům, muslimů a křesťanů, kteří naopak takového exhibice sexuálního chování považují za znesvěcující ohavnost – a to pozor, bez ohledu na to, zda se jedná o exhibice chování hetero či homosexuální.

Část věřících židů, stejně jako muslimů a křesťanů se snaží průvod ignorovat v přesvědčení, že čím méně pozornosti mu bude věnovat, tím spíše se provokace mine účinkem. Další část věřících proti průvodům, které vnímají jako neurvalé provokování ve městě plném nábožensky posvátných míst, opakovaně protestuje.

A samozřejmě od počátku bylo zřejmé, že určitá malá část věřících bude znesvěcením Jeruzaléma natolik znechucena či otřesena, že se může uchýlit až k násilí.

Věděli to samozřejmě i organizátoři a účastníci průvodu, už jen proto, že v minulosti k různým incidentům došlo. Přesto však trvali a trvají na tom, že průvod se musí v Izraeli konat ve městě, které je posvátné pro tři největší světová náboženství, a ne někde jinde.

Proč?

Důvodem proč se pochod homosexuální hrdosti koná v Jeruzalémě je jen a jen netolerance, nezdvořilost a neúcta jeho organizátorů a účastníků. Ti, kdo se ohánějí povinností tolerance či přímo respektu ke svým sexuálním zaměřením, sami nejsou ochotni být tolerantní či mít respekt k přesvědčení jiných. Jsou sebestřední a neuctiví a zcela úmyslně provokují v naději, že po nějakém hloupém a nesmyslném útoku – jakým je ten dnešní – se budou moci jako celek stylizovat do rolí obětí a vynucovat si další „toleranci“ a další „respekt“. Co na tom, že oni sami projevují absolutní absenci empatie k cítění věřících lidí, pro něž je prostě promenáda spoře oděných a sexuálně explicitně se projevujících osob na svatých místech hrubou urážkou.

———

Doplnění: Článek vyjadřuje pohled autora a není stanoviskem redakce Eretz.cz

Jedna reakce na Homosexuální provokace v Jeruzalémě se zdařila

  • Nofar napsal:

    Jak vyprovokovany a ocekavany? Prochazeli snad ucastnici Pride Parade Mea Shearim ci jinou ctvrti obyvanou prevazne charedim? Kdo mu dal pravo hrat si na soudce?

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2015
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv