… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Islámský antisemitismus: Předci makaků jsou Židé 4.50/5 (90.00%) 16 ohodnocení

makak rezus stribny

Makak stříbrný

makak stribrny

Makak růžolící

Izraelský portál „Memri – ממרי“ zabývající se zprávami z arabského světa, uveřejnil článek súdánského novináře publikovaný na saúdskoarabském portálu s názvem „V Koránu je psáno, že opice vzešly ze Židů“. „Makakové a Židé se cítí dobře v islámských zemích“. Súdánský novinář Mus’ab al-Mušaraf tvrdí, že makakové pocházejí ze Židů. Tuto stať zveřejnil Portál elaph.com – إيلاف, na němž novinář píše své blogy. Al-Mušaraf píše, že je zcela jasné, že jsou opice, jejichž původ je ze Židů, které Alláh tak potrestal, protože znesvětili šabat, jak je to uvedeno v Koránu 7:166 a 5:60.

Al-Mušaraf ve svém článku uvádí fotografie makaků a nalézá v jejich chování podobné prvky jako v chování Židů. Korán nazývá Židy“potomky opic a prasat“ poté, kdy znesvětili šabat. Al-Mušaraf píše, že původ makaků z Židů je nezpochybnitelná pravda, kterou každý přijímá, kromě heretiků, kteří nevěří, že Korán seslal Alláh Mohamedovi. Alláh pravil ohledně těchto opic pocházejících z Židů: (hadíth): „Nechť je vám známo, že tito (původně Židé) mezi vámi rybařili o dni sobotním. Řekli jsme jim: ‚Buďte odpornými opicemi; to jsme učinili jako trest a varování pro toto pokolení a ta, která přijdou po nich. A jako rozumné ponaučení pro bohabojné.‘ “ Zbytek Židů, tak tvrdí Al-Mušaraf, nechtěl žít spolu s Židy, kteří se proměnili v opice, a tak je vyhnali do hor. Židé, kteří se stali opicemi se velmi rozmnožili, až byli nuceni se rozejít do všech koutů světa. „Zdá se, že si vybrali pro svůj pobyt země jihovýchodní Asie a Dálný východ, jak o tom svědčí dnešní situace. Je však ještě jedna zajímavá věc, že totiž existují dva druhy makaků – černí a stříbrní. To odpovídá také dvěma druhům Židů, kteří jsou světlejší a tmavší. Aškenázové pocházející z Evropy jsou světlejší a sefardé, kteří jsou tmavší, pocházejí z Asie.“ Al-Mušaraf ještě doplnil, že co je velmi zajímavé, tam, kde se vede makakům nejlépe, to jsou islámské země… Je známo, že se Židé vždy cítí lépe a dávají přednost životu mezi národy vyznávajícími islám, neboť mezi nimi mají pocit bezpečí…. O tom svědčí množství Židů ve Španělsku (muslimské období cca 8.- 13. stol.), později na území Marockého království a dnes v Palestině. To je dobrý důkaz pro výše uvedená fakta.“
Portál elaf.com dříve takové články, kde by se hovořilo o Židech jako o potomcích opic a prasat neuveřejňoval, proto také uvádí, na své blogerské stránce, že není odpovědný za články na portálu uvedené.

4 reakce na Islámský antisemitismus: Předci makaků jsou Židé

 • cogavec napsal:

  Al-Mušaraf tvrdí,jak dobře vedlo Židům ve Španělsku a Maroku v 8.-13.stol :V Maroku v 8.století muslimský vládce Idris I. vyhladil zcela některé židovské komunity.

  1033 – zavražděno 6 000 Židů ve Fezu v Maroku.

  30.12.1066 – byl Josef HaNagid,židovský vezír Granady (Španělsko),ukřižován muslimským davem,který pokračoval v ničení židovské čtvrti.Muslimský dav povraždil okolo 5 000 židovských obyvatel.Vzpoura byla podněcovaná muslimskými kazateli (jak současné),kteří poukazovali na židovskou politickou moc (podle jejich názoru).

  1146-1148 – Abd al-Mumim,vůdce muslimských Almohadů dobyl Tlemcen všechny včetně Židů s vyjímkou těch,kteří přijali islám…v Sijilmase bylo zavražděno 150 Židů,kteří lpěli na své víře…okolo 100 000 osob bylo zabito ve Fezu…120 000 v Marakéši.Násilnou konverzi podstoupilo okolo 100 000 osob,které se bály přiznat,že jsou Židé.

  Avraham ibn Ezra a jeho žalozpěv:Ó běda,jak žena v porodních bolestech křičím kvůli obci Silijmase,městu vynikajících učenců a mudrců,jejichž záře zastínila temnotu.

  Ó běda!Celá obec ve Fezu je ztracena.Kde je ochrana Tlemcenu,její sláva se rozplynula pryč?Zvedám hořký nářek pro Ceutu a Meknes.Jeden den šabatu,krev jejich synů a dcer byla prolita jako voda.

  1232 – další masakr v Marakéši.

  Masakry pokračovaly i v dalších staletích např.:

  1442 – Alcazaryuivir (Ksar el-Kebir),mnoho židovských žen bylo znásiněno,Židé byli okradeni o vše co měli.Mnoho lidí zemřelo hlady,někteří se vrátili do Španělska,většina utekla do Fezu,do židovské čtvrti.Ve čtvrti vypukl obrovský požár,po požáru vypukl hladomor,při němž zemřelo více jak 20 000 Židů ve Fezu a okolí.

  1465 – povraždění tisíců Židů ve Fezu,podle muslimského kronikáře pogrom přežilo 11 Židů.

  Moše ben Majmon v dopise jemenským Židům píše:…však víte,bratři moji,že kvůli našim hříchům nás Bůh umístil mezi všechny tyto lidi z národa Ismaele,kteří nás neúprosně pronásledují a vymýšlejí způsoby,jak nám ubližovat a znevažovat nás…žádný národ nikdy tolik neublížil Izraeli,žádný jiný než tento ve způsobu,jak nás ponížit a pokořit,žádný jiný nás nebyl schopen oslabit taj,jak to udělali oni.

  (Poznámka:město Silijmasa nebo Sijilmasa,nemohu si vzpomenout,který ten název je správně 😥 )

 • cogavec napsal:

  Sijilmasa je správně.Doplnění u Tlemcenu:…dobyl Tlemcen a zabil všechny včetně Židů s vyjímkou těch,kteří přijali islám. Tolik technická poznámka.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2015
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv