… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Kampaň křesťanů v USA proti jaderné dohodě s Íránem (+ video) 4.90/5 (98.00%) 10 ohodnocení

Mezinárodní společenství křesťanů a židů (IFCJ)

V reakci na dosažení dohody o íránském jaderném programu mezi Islámskou republikou a skupinou 5+1 mocností zahájilo Mezinárodní společenství křesťanů a židů (International Fellowship of Christians and Jews, IFCJ) kampaň, jejímž cílem je přimět miliony amerických křesťanů, aby se obrátili na Kongres USA se žádostí o zamítnutí ratifikace smlouvy.

ICFJ varuje, že Íránu nelze důvěřovat a že íránským cílem je zničit jak Izrael, tak USA.

Společenství vyzývá křesťany, aby podepsali online petici a napsali svému kogresmanovi dopis, žádají jeho negativní postoj k jaderné dohodě.

Kampaň doprovází video, inspirované předvolebním reklamním spotem Lyndona B. Johnsona v prezidentských volbách v roce 1964. V současném klipu malý chlapec odpočítává, zatímco dívka se běží skrýt pod stůl a následně se objeví typický atomový hřib a zvuk exploze. Následuje výrok íránského prezidenta Hassana Rúháního: „Říkat: ‚Smrt Americe‘ je snadné. Potřebujeme vyjádřit ‚Smrt Americe‘ skutkem“ a výzva předsedy IFCJ rabiho Yechiela Ecksteina: „Řekněte Washingtonu NE jadernému Íránu.“

Kampaň bude šířena různými mediálními kanály a také rozeslána ve 2 milionech e-mailů podporovatelům ICFJ. Z každé části země prý již odešly výzvy příslušnému poslanci Sněmovny reprezentantů a příslušnému senátorovi. Dopisů již mělo odejít několik desítek tisíc, další tisíce podepsaly petici.

„Pokud bude tato dohoda ratifikována, Američané – poprvé za generaci – pochopí, jaké to je, když se nad hlavami jejich dětí a vnoučat vznáší reálná hrozba vyhlazení a tak pochopí lépe, než kdy dříve, jaká hrozba visí nad Izraelci každý den,“ prohlásil rabi Eckstein.

„Křesťané a židé se musejí sjednotit, aby dokázali čelit hrozbě radikálního islámu. Dnes, více než kdy jindy, potřebujeme bojovat proti zhoubné nenávisti a násilí, které ohrožují obě naše komunity. Jaderný Írán by byl neštěstím katastrofálních rozměrů pro celý svobodný svět,“ dodal.

Fellowship’s New Campaign Rallies Millions of US Christians Against Iran Deal – zpráva na blogu IFCJ

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2015
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv