… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Přítel Hamásu chce být britským premiérem 5.00/5 (100.00%) 6 ohodnocení

jeremy_corbyn_gaza_demo_460

Foto: Shiraz Socialist

Za měsíc se budou v straně britských Labouristů konat primárky. Z kandidátů na předsedu strany vede přítel Hamásu, Hizballáhu a Íránu Jeremy Corbyn (nar. 1949). Ve Velké Británii se podařilo tomuto radikálnímu kandidátovi Corbynovi získat podporu velké části členů strany. Po prohře Labouristů v letošních parlamentních volbách odstoupil 8. května z vedení strany její dosavadní předseda Edward (Ed) Miliband. Nyní hledá strana nového předsedu, který ji povede v následujícím období. Podle výsledků průzkumu mezi kandidáty na post předsedy vede Jeremy Corbyn, který je více než třicet let členem britského parlamentu a zastupuje voliče volebního okrsku středního Londýna. Corbyn je považován za příslušníka krajní radikální levice. Jeho úspěch u voličů velmi znepokojuje vedení strany. Vedení se především obává, že v případě Corbynova vítězství ve stranických primárkách toto nejenže přispěje k totální prohře Labouristické strany v budoucích parlamentních volbách, ale může dokonce přivést stranu k jejímu rozkolu.

Přesto však jeho počátky byly velmi skromné a jen s velkými obtížemi se mu podařilo sebrat dostatečný počet podpisů k tomu, aby mohl ohlásit svou kandidaturu na předsedu strany. Od té doby se však stal Corbyn jasně zářící hvězdou labouristických primárek a průzkumů. Corbyn se účastní všech možných událostí, vystupuje na různých shromážděních a hojně poskytuje interwiev sdělovacím prostředkům.
Izrael by se jej měl obávat, neboť Corbyn je znám jako nadšený příznivec teroristických organizací Hizballáh a Hamás, který dokonce o jejich příslušnících řekl, že „jsou to moji přátelé, kteří bojují za mír, porozumění a dialog.“ Před několika lety prohlásil: „Bylo mě ctí hostit na zasedání parlamentní komise naše přátele z Hizballáhu.“Nedávno odhalil britský list The Telegraph, že Corbyn dostal od organizací blízkých Hamásu dary v hodnotě mnoha tisíc liber. Corbyn se také nikdy netajil svou přízní k Íránu. Za prostředky britsko-íránského milionáře navštívil několikrát Teherán a vystupoval s kritikou protiíránských sankcí. V minulosti byl též Corbyn znám jako politik podporující Sinn Féin, politické křídlo Irské republikánské armády (IRA). Jestli to vše ještě nestačí, tak v posledních dnech britské sdělovací prostředky odhalily jeho styky s popírači holokaustu. Před dvěma týdny se konala panelová diskuse, jíž se s dalšími třema kandidáty na post předsedy Labouristické strany Corbyn účastnil. Posluchači a diváky této panelové diskuse představitelů Labour Party byli členové londýnské židovské komunity. Corbyn byl jediný z panelistů, který vyjádřil plnou podporu embargu na dovoz zbraní do Izraele a který plně podpořil bojkot zboží pocházejícího z Judeji a Samařska יהודה ושומרון. Při této příležitosti si chtěl též zlepšit svou pošramocenou reputaci před židovskou veřejností, když uvedl, že „nesouhlasí s tím, co Hamás a Hizballáh dělají.“ Dvanáctého září se budou konat primárky a pak se ukáže, kam bude směřovat britská Strana práce.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2015
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv