… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ruské rakety S-300 prodány – Íránu 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

systém S-300Snad v každé knížce židovských vtipů najdete tento: Kohn potká Roubíčka a říká: „Roubíček mám na nádraží vagón svíček, lacino – chtěj je koupit? Jsou opravdu laciný.“ Roubíček se jde tedy na nádraží podívat na to zboží a zjistí, že svíčky nemají knoty. Rozhořčeně se vrátí ke Kohnovi a říká: „Kohn, ty svíčky nemaj knoty, nedá se s nima svítit.“ Načež Kohn s klidem odpoví: „Roubíček, ty svíčky nejsou na svícení, ale na kšeft.“ Nemohu si pomoct, ale na tenhle vtip jsem si vzpomněla, když jsem se dočetla, že Írán v důsledku zrušení sankcí, kvůli nimž nemohl koupit v roce 2010 ruské rakety S-300, je teď koupí, protože už může (konec konců záloha byla Rusku vyplacena). Ruský ministr zahraničí se je mezitím pokoušel prodat do Sýrie, což tedy jaksi nevyšlo, asi proto, že Sýrie neměla dost peněz anebo přestala existovat, anebo už je nepotřebuje. A léta běží a na nějakém nádraží nebo možná skladu pořád leží ty divné rakety, rozbušky patrně mají. USA z nějakého důvodu rozhodly, že Írán je vlastně košer, sice ne tak úplně čistý z lidskoprávního hlediska, ale USA patrně vychází z přísloví „co si doma uvaří, ať si doma sní“. Také s Izraelem nemají v Íránu moc dobré plány, tedy spíš špatné, tedy pro Izrael špatné, ale koho zajímá maličký Izrael, když si hrají velmoci.

Takže USA v tichosti daly zelenou tomu, aby se Putinovo Rusko konečně zbavilo těch ležáků, co umějí perfektně a z velké dálky zabíjet lidi. Kšeft se dohodl během krátké doby, takže nikdo nestihl lobovat, vykřikovat, publikovat či konferovat. No a když ti Íránci už mají ty konvenční rakety, země-vzduch, tak proč by nemohli mít také jaderný program, zejména humanitární. Michail Bogdanov, náměstek ruského ministra zahraničí, oznámil, že obchod byl uzavřen a množství raket bude vyšší, než jaké bylo plánováno původně. Asi bonus. Tak se to dělá, že když je zboží neprodejné a je ho plný sklad. Nabízí se otázka, na co Írán potřebuje tolik raket. No na co asi, aby se mu nikdo nepokoušel zlikvidovat ty mírumilovné atomovky, které jim celý svět tak přeje, protože tím se Írán dostane do klubu těch prima zemí jako je Severní Korea, Pákistán, Rusko, USA a možná také Izrael, kteří ty nebezpečné hračky také vlastní. Ale možná to dopadne všechno úplně jinak a těm raketám nějaký ten šroubek chybí a zůstane z nich jen zboží, s nímž se bude kšeftovat a jaderný program Íránu je vlastně v pořádku a řeči o likvidaci Izraele jsou jen takové teologické úvahy o duchovních problémech současného Izraele.

protiletecký raketový systém S-300

protiletecký raketový systém S-300

Více informací zde:

Russia, Iran Reach S-300 Missile Deal

Russian S-300 Missile Sale To Iran Will Go Ahead Despite US Nuclear Deal

4 reakce na Ruské rakety S-300 prodány – Íránu

 • Tomáš Kolský napsal:

  Chování Bílého domu, ale i Evropské unie nedává smysl. Řeční o míru, ale financují teroristy (ať už jde o stipendia pro palestinské teroristy nebo o nyní zcela veřejně předané prostředky Íránu, o nichž už íránský ministr zahraničí Zaríf prohlásil, že pomohou boji proti sionistické entitě). Až zase budou říkat, jak jim jde o palestinské nebo libanonské civilisty a děti, je třeba jim připomenout, že právě při podpisu téhle dohody jim podepsali rozsudek smrti.

 • Oblovka napsal:

  Tak naivní a hloupí snad ani nemohou být. Stále častěji uvažuji o tom, jestli se nejedná opravdu o záměr umožnit horkým arabským hlavám vyvolat válečný konflikt většího rozsahu a pak jim tyto hlavy zchladit a docílit určitých změn. To by snad smysl dávalo. Jinak si zahrávají nejen se zničením Izraele ale i celé evropské kultury. Podobné myšlenky o totální naivitě hloupých nebo jakémsi záměru mě napadají i ohledně muslimských imigrantů do Evropy. Doufám, že je to jen noční můra.

  • Tomáš Kolský napsal:

   Kéž by to byly horké arabské hlavy. Chomejní vymyslel vlastní nearabskou, perskou odnož islámu, která je v mnoha aspektech tak zvrácená, až je lepší ji snad vůbec nepopisovat. Poprava panny podle íránského režimu vyžaduje ji nejdříve znásilnit (pardon nuceně vdát a vykonat na ní koitus) a pak teprve ji zabít. Gayové se podle nich mají fyzicky předělávat tak, aby vypadali jako ženy. To jen abyste měli představu, o co jde. Peršané nejsou Arabové a arabské kultuře ten režim příliš nerozumí, hledí na ni svrchu, což je úhelným kamenem jejich zvráceného chápání Koránu. Obávám se, že nikdo z evropských politiků nemá ponětí, jak obludných rozměrů může dosáhnout nedorozumění, které roste stovky let. 🙁

 • Oblovka napsal:

  Živě si pamatuji, jak šáh Reza Pahlaví objížděl své bývalé spojence z dob druhé světové války a prosil o pomoc. U nás v Československu byl s manželkou také a obdržel tenkrát od Husáka Řád Bílého Lva. Tehdy se ještě dalo poměrně snadno něco dělat, ale nikdo mu nepomohl. Přitom přes Írán byl zásobován Stalingrad a je pravděpodobné, že bez této pomoci by Stalingrad padl, s ním i celá východní fronta a otázkou je, jak by pak dopadla druhá světová válka. (Žádný vděk, jen krátkozraká vychytralost a neochota se angažovat.) Je to další z řady mylných rozhodnutí s vážnými následky. Chomejního režim v Íránu nemusel vzniknout. Šáhův režim byl prozápadní a poměrně moderní. Západ a „moderní“ západní člověk nemá historickou paměť, není schopen se ze svých chyb tudíž poučit a je odsouzen k jejich opakování. Jsou ovšem národy, které tuto paměť mají, takže pro mnohé muslimy bylo např. obléhání Vídně včera a na Balkán mají svaté právo. Pamatují si svá skutečná nebo jen domnělá příkoří („křižáci“), nezapomínají, dokáží se po stoletích pomstít i s úroky a šíří islám všemi prostředky – bojem nebo jen osídlením (imigrací). Zachytil jsem před časem z našich televizních zpráv informaci, že do Evropy přijíždějí imigranti v organizovaných pětičlenných skupinkách s velitelem a přísnou disciplínou. Je zjevné, že se jedná především o mladé muže a v kontextu s varováním, že se mezi uprchlíky budou vyskytovat bojovníci IS, z toho nemám dobrý pocit. Zrovna v tuto chvíli mám zlé tušení, že nám nevládnou prozíraví politici, ale naopak. Merkelová asi před rokem přiznala, že se teorie multikultury neosvědčila. Řekla, že představa, že si budou společně užívat vymoženosti Západu, byla mylná. Muslimové se do společnosti nezačlenili a dokonce prý Němce za jejich vstřícnost a dobrotu nenávidí. Konstatováno toto bylo, ale důsledky vyvozeny nebyly. Podle mého názoru je v Evropě cíleně vytvářena stále početnější pátá kolona. Až se Západ probudí, bude, podle mne, opět pozdě, jako tomu bylo kdysi s Hitlerem. Rusové, jak je známo, nikdy žádnou stabilitu nepřinášeli a vše, co sloužilo k oslabení a destabilizaci Západu, jim bylo dobré (Angola, Kuba, Salvádor atd.). V této politice, jak je vidět, pokračují a aby také ne, když jim vládne bývalý šéf KGB. Západ ustupuje, chová se rozumně a humánně. Spojeným státům už totiž dávno nevládne Ronald Reagan, ale Obama.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2015
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv