… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Nový rok 5776 začal v Jeruzalémě terorem Arabů podněcovaných Hamásem a Islámským hnutím 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

LEVLOVIC - Har habajtArabský teror, který se v posledních měsících vyznačuje především házením kamenů a zápalných lahví na kolem projíždějící auta nebo na židovské domy ve smíšených čtvrtích Jeruzaléma, si vyžádal v novém roce 5776 svou první oběť.
Alexandr Levlovič (64) byl zavražděn v předvečer Roš hašana (13. září), když se vracel autem z rodinné slavnostní večeře. Policie předpokládá, že kameny, které teroristé na Levlovičovo auto házeli a vůz zasáhly, měly hlavní podíl na tom, že Levlovič ztratil vládu nad vozidlem, narazil do bezpečnostního zábradlí, poté do sloupu elektrického vedení, aby nakonec sjel do příkopu u silnice. Levlovič, který řídil, nehodu nepřežil. Žena s dcerou, které seděly na zadních sedadlech byly zraněny. Dcera byla zraněna lehce a Levlovičova manželka zůstala v nemocničním ošetření se středním zraněním. Teroristický útok se udál okolo 23:00 hodiny. Podle policejních záznamů několik minut před tím upozornili občané projíždějící ulicí Asher Wiener na Araby, kteří házejí kameny na auta jedoucí po silnici spojující jeruzalémskou čtvrť ארמון הנציב (Palác Vysokého komisaře) s Hebronskou třídou. Pohřeb Alexandra Levloviče byl na jeruzalémském hřbitově Giv’at Šaul.

LEVLOVIC- teror
Také na Chrámové hoře (הר הבית) se rozhořely nepokoje, kdy již nejen palestinští výrostci a mladší muži se zapojili do protižidovských a protiizraelských nepokojů, lae i palestinské ženy nezůstaly za muži pozadu, ať se jednalo o házení kamení na izraelské bezpečnostní síly či na židovské návštěvníky Chrámové hory, kteří chtěli navštívit naše nejsvětější místo, aniž by samozřejmě zavdali svým chováním příčinu k takové reakci Palestinců. Jak vyplývá z bezpečnostních hlášení, jednalo se o palestinskou provokaci, která byla předem náplánována a připravena. Hlavními podněcovateli nepokojů na Chrámové hoře jsou teroristické islamistické hnutí Hamás a severní křídlo Islámského hnutí (תנועה איסלאמית) působící na izraelském území. To vše za skryté či otevřené podpory Palestinské správy a muslimského Waqfu na Chrámové hoře.
Někteří pozorovatelé a odborníci na bezpečnostní politiku vidí v posledních měsících stále se zvyšující radikalizaci palestinské mládeže, která se jeví jako výsledek nábožensko-politické manipulace islamistických teroristických organizací. Mnozí z těchto odborníků hovoří, že začla tichá třetí intifáda neboli povstání.
Je to výzva nejen IDF, ale všem izraelským bezpečnostním službám, zvláště pak Všeobecné bezpečnostní službě (ŠABAK či ŠIN BET), aby všechny tyto složky zakročily s co největší razancí proti palestinskému teroru a v počátcích zlikvidovaly všechna ohniska teroristických buněk. Bohužel, podle mého názoru se do určité míry podcenila zpravodajská činnost uprostřed nepřátelsky naladěných skupin palestinského obyvatelstva. Včas získané zpravodajské zprávy přímo z prostředku nepřátelských skupin a uskupení mohou v mnoha případech zabránit vypuknutí otevřených střetů a zabránit tak případným obětem na životech na obou stranách barikády.

3 reakce na Nový rok 5776 začal v Jeruzalémě terorem Arabů podněcovaných Hamásem a Islámským hnutím

  • Josef napsal:

    posedlí duchem islámu je třeba internovat na samotku, obstřiky studenou vodou, následná péče pastora se zkušeností s vysvobozováním, pokud budou chtít jíst, tak si to manuálně odpracují /inspirace veřejně prospěšné práce-třeba uklidit veřejné prostory za Damašskou branou, a můžou pokračovat do Mea Šearim……. 😆

    • talarich napsal:

      Jestli „posedlí duchem islámu“ je každý muslim, tak to množství lidí moc na samotku nevidím reálně. A obstřiky ledovou vodou asi taky nebudou možné.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2015
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv