… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Arabský teror v Izraeli v posledním týdnu 5.00/5 (100.00%) 30 ohodnocení

palestinskoarabský terorAktuální vlna palestinskoarabského teroru proti izraelským civilistům a vojákům začala 14. září a stále trvá. Násilnosti zahrnují nepokoje, útoky bodnými zbraněmi, střelbu, najíždění auty a útoky kamením. Skutečnou příčinou je boj o popularitu a moc v arabské společnosti, která se připravuje na odchod současného vůdce hnutí Fatáh a „prezidenta Palestiny“ Mahmúda Abbáse z politické scény.

Přinášíme stručný přehled arabského teroru, jak jej zaznamenal web Izraelských obranných sil. Časové údaje jsou v místním čase.

pondělí 26. dubna

14:50 – Pokus o pobodání Izraelce v Hebronu. Útočník na místě zastřelen.

9:40 – Izraelský voják pobodán poblíž Hebronu. Útočník na místě zastřelen.

neděle 25. dubna

17:30 – Izraelský civilista pobodán na Arielské křižovatce. Útočník uprchl.

10:15 – Izraelský civilista pobodán poté, kdy vystoupil z auta, na které byly házeny kameny.

sobota 24. dubna

11:30 – Pokus o bodný útok na přechodu v Gilboa, jižně od Afula. Útočník na místě zastřelen.

pátek 23. dubna

17:30 – Matka a její dvě děti zraněny Molotovovým koktejlem hozeným na auto poblíž Jeruzaléma.

7:15 – Voják Izraelských obranných sil pobodán u Guš Ecion. Útočník na místě zastřelen.

čtvrtek 22. října

8:00 – Izraelský civilista pobodán v Bejt Šemeš. Útočník na místě zastřelen.

středa 21. října

21:00 – Pět vojáků Izraelských obranných sil zraněno při úmyslném nájezdu autem u Betléma. Útočník na místě zastřelen.

15:30 – Voják Izraelských obranných sil pobodán u Jeruzaléma. Útočník na místě zastřelen.

6:20 – Pokus o pobodání v izraelské obci u Šechemu (Náblusu). Útočník na místě zastřelen.

úterý 20. října

21:50 – Voják Izraelských obranných sil pobodán u Hebronu. Dva útočníci na místě zastřeleni.

16:30 – Vojáků Izraelských obranných sil a izraelský civilista zraněni při úmyslném nájezdu autem na křižovatce v Guš Ecion. Útočník se pokusil pobodat zraněné, ale byl na místě zastřelen.

11:15 – Důstojník Izraelských obranných sil pobodán při násilných nepokojích u Hebronu. Útočník na místě zastřelen.

neděle 18. října

19:42 – Seržant Izraelských obranných sil Omri Levy zabit, další čtyři vojáci a sedm izraelských civilistů zraněni při kombinovaném střelném a bodném útoku na autobusovém nádraží v Beer Ševě. Útočník na místě zastřelen.

Omri Levi, ať je jeho památka požehnána

Omri Levi, ať je jeho památka požehnána

Jedna reakce na Arabský teror v Izraeli v posledním týdnu

  • Oblovka napsal:

    Podobné problémy můžeme časem očekávat i v naší staré Evropě. Dovoluji si předložit výtah z teletextu stanice Barandov – „stoupenci islámského státu vyhlásili první chalífát v Evropě, a to ve Švédsku v Goteborgu. Radikální islamisté mají za cíl vyhladit Židy a křesťany a založit celosvětový chalífát, kde bude platit brutální právo šaríja….Tajné služby jsou přesvědčeny, že v Goteborgu působí džihádisté, kteří verbují malé děti k fanatickému boji proti křesťanům… zmizelo již 1000 dětí, které do země přišly jako uprchlíci. Předpokládá se, že z nich rostou džihádisté.. Objevují se nápisy „Přestup na naši víru, nebo zemři.“ a „Chalífát je tady.“… Goteborgem se šíří strach… Již dříve jsme psali, že buňky IS vznikají na Balkáně.“
    Ptám se: „To jsou evropští vedoucí politici tak hloupí, neinformovaní, nebo poslouchají nějaký scénář?“ V Praze jsem potkal již více velice podezřele vypadajících pětičlenných smíšených arabsko – černošských skupin. Proč zrovna pětičlenných? Nejedná se snad o ony pětičlenné skupiny s přísnou disciplínou a velitelem, o nichž se hovořilo asi před dvěma měsíci v televizních zprávách (ČT1)? Nikdy jsem nebyl příznivcem konspiračních teorií, ale dnes nad nimi začínám uvažovat. O další možnosti se zmínil náš nechvalně známý ministr zahraničí, který uvedl, že muslimská imigrace je cíleně řízena a podporována Ruskem. (Prý informace z Bruselu.) Již se vcelku veřejně mluvilo o vystoupení z EU. Že by snad svazačka Angela Merkel byla ženou východu, podobně jako byl kdysi Gorbačov mužem západu? Zednářkou být nemůže, do lóže berou pouze muže. 😕 Myslím, že ale veškerý humor končí a bude třeba rychle něco dělat, nebo přijdeme o Evropu, kterou nám v těžkých bojích naši předci před muslimy uhájili. Samozřejmě Izrael je v první linii a“ těší se“ největší zášti islámských fanatiků.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv