… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Návštěva prezidenta Izraele v ČR – z redakční pošty 5.00/5 (100.00%) 27 ohodnocení

President Rivlin at the official welcoming ceremony upon his arrival in the Czech Republic

Prezident Rivlin během slavnostní přehlídky na Pražském Hradě, tam také s širokým úsměvem pozdravil čestnou jednotku česky: „Nazdar vojáci“  foto MZV Izraele

Redakce obdržela mail popisující cestu prezidenta Izraele Reuvena Rivlina do České Republiky a v těchto těžkých dnech je takový mail skutečným pohlazením. Autorovi děkujeme, že nás i čtenáře seznámil se situací o níž by se prostě něvědělo, ale jejíž výpovědní hodnota je obrovská.

Vážená redakce,
chci se s Vámi podělit s nevšedním zážitkem. Naše výprava se dne 20.10.2015 vracela z pobytového zájezdu z Izraele domů. Letěli jsme se společností UP z Gurionova letiště v 17:55 místného času do Prahy. Po nasednutí pasažerů následovalo hlášení kapitána v hebrejštině, po němž začali mnozí tleskat. Nevěděl jsem proč. Jak se ale později ukázalo, letěl s námi president Izraele Rueven Rivlin. Nejen, že letěl, jako obyčejný občan s „low cost“ společností, ale dokonce i odmítl přijmout extra pohoštění, dokud i ostatní cestující nedostanou to samé. A tak
jsme všichni zažili let jako v první třídě. Měl jsem možnost sedět vedle jedné paní – členky prezidentského týmu a ta mi vyprávěla, i jiné příhody. Například, jak nedávno zase paní Rivlinová stála ve frontě na lístky mezi ostatními lidmi, když šel prezidentský pár do divadla. Pan prezident se choval naprosto skromně. Přišel se s námi všemi pozdravit a popřál nám příjemný let. Bylo to milé a hodně k přemýšlení. Moc přeji izraelským lidem takového prezidenta.
Petr Moravec

Jedna reakce na Návštěva prezidenta Izraele v ČR – z redakční pošty

 • Refael napsal:

  Tací skromní politici či diplomaté/ky je jak šafránu.

  Vzpomínám si na tehdy(r.2000) na izr.velvyslankyni v ČR E.Hadar, která v době, kdy jsem jako člen ČSPI dostal každoroční pozvání na recepci oslavy Dne Nezávislosti.
  Samozřejmě se zúčastnili této oslavy i politici i byznysmeni ČR, takže pí.velvyslankyně měla na starosti mnohem mnohem důležitější osobnosti než mne.
  Přesto, když jsem otevřel vstupní dveře, hned přerušila rozhovor s jedním z nich a vyšla mi naproti, podala mi ruku a šli jsme spolu do jiné prázdné místnosti, kde cca 5 minut mluvila na mě hebrejsky a já jí trpělivě naslouchal(samozřejmě jsem jí trpělivě naslouchal, když jsem jí rozuměl max.cca 10% :-), tehdy jsem začínal chodil do Uplanu). Když se mě zeptala na něco, styděl jsem se jí přiznat, že jí skoro nerozumím, tak jsem jí odpověděl, že má pravdu a kupodivu to fungovalo 😉 .
  Po dalších setkáních se členy ČSPI mě pozvala k sobě domů až navštívím Izrael a dala mi na sebe i jeruzalémskou adresu, kterou jsem později ke své lítosti ztratil. Teď nevím, kde tu adresu sehnat.
  Ale setkání s takovými lidmi, kteří ve své prestižní funkci nedělají ze sebe celebrity, je zážitek na celý život.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv