… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinská drzost a morální ohyzdnost bez hranic 4.88/5 (97.67%) 43 ohodnocení

Mahmúd Abbás a jeho předchůdce, masový teroristický vrah Jásir Arafát, na titulní webové stránce Palestinské národní rady

Mahmúd Abbás a jeho předchůdce, masový teroristický vrah Jásir Arafát, na titulní webové stránce Palestinské národní rady

Po dnech mlčení během arabských vražedných protižidovských teroristických útoků a kamenování Židů v Jeruzalémě, v Judeji a Samaří vydala dnes Palestinská správa prohlášení, které dokazuje nemorálnost a odpudivost palestinské společnosti.

Již řadu dní palestinští Arabové útočí kameny na Izraelce u Chrámové hory v Jeruzalémě i jinde po Svaté zemi.

Poté, kdy „umírněný“ vůdce Palestinské správy Mahmúd Abbás koncem minulého týdne v projevu na Valném shromáždění OSN prohlásil, že autonomie dále nebude dodržovat Dohody z Osla, uzavřené s Izraelem, a že „Palestina je okupovaným státem,“ arabské útoky proti Židům zesílily.

Naama a rabi Eitam Henkinovi

Naama a rabi Eitam Henkinovi

Ve čtvrtek byli v Samaří střelbou na automobil zavražděni izraelští manželé Eitam a Naama Henkinovi. Útočníci uprchli. Po zavražděných zbylo 6 dětí, z nichž 4 byli v době útoku v automobilu a ač sami fyzicky nezraněni, přihlíželi smrti svých rodičů.

V sobotu večer byli ve Starém městě jeruzalémském palestinským Arabem Mohamadem Chalabím (Mohammad Halabi) ubodáni 41letý Nehemia Lavi a 21 Aharon Banito a zraněna Banitova žena a jejich dvouletá dcerka. Arabský útočník byl zabit.

O pár hodin později byli eliminován palestinský Arab Fadí Alún (Fadi Aloon), když bodal izraelského teenagera u Damašské brány ve Starém městě.

Autonomní Palestinská správy, sama se označující jako „Stát Palestina“ k těmto vražedným útokům několik dní nevydala žádné prohlášení.

Až dnes v písemném prohlášení, které zveřejnila oficiální tisková agentura WAFA, mluvčí palestinskoarabské autonomní vlády Iháb Bseiso vyzval mezinárodní společenství, aby zasáhlo po „zabití dvou mladých mužů v okupovaném Jeruzalémě a sérii vpádů do měst a vesnic na Západním břehu (což je arabský název pro Judsko a Samařsko – pozn. překladatele).“

Prohlášení se jediným slovem nezmiňuje, že zabití Arabové byli vrazi, kteří byli eliminováni, když noži vraždili pokojné izraelské civilisty. Namísto toho odsuzuje Izrael za „politiku eskalace“ s tím, že „jediným řešením je ukončení izraelské okupace naší okupované palestinské země a zřízení našeho nezávislého státu v hranicích z roku 1967 s Jeruzalémem jako hlavním městem.“

Člověka se při čtení tohoto odpudivého prohlášení zmocňuje až fyzická nevolnost.

Představa státu, v jehož čele by stála verbež, která odsuzuje, že byli během vraždění nevinných lidí zneškodněni vrazi, je ohyzdná. Jak se z hlediska masarykovského, tedy hlediska morálního, „Stát Palestina“ liší od „Islámského státu“?

Vznik arabského státu v Judeji, Samaří a Gaze, jehož představitelé zastávají takovéto názory, je morálně nepřijatelný. Kdo vznik takovéhoto zločinného státu podporuje, sám demonstruje svoji morální zkaženost. A to platí i pro obyvatele Evropské unie, Česko a Slovensko nevyjímaje.

PA Condemns Israeli Escalation in West Bank, Jerusalem  – zpráva na webu WAFA (anglicky)

Jedna reakce na Palestinská drzost a morální ohyzdnost bez hranic

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv