… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Teroristka z Hebronu eliminována 5.00/5 (100.00%) 30 ohodnocení

vojacka pohanicni strazeO Šabatu, 17. října, kolem 11.40 hodin dopoledne měla vojačka M. službu na kontrolním stanovišti u vchodu na základnu Pohraniční stráže „Ašmoret Jicchak“ v Hebronu. Tu se k ní přiblížila šestnáctiletá Bian Asila a požádala ji o pomoc. „Tato dívka přišla ke kontrolnímu stanovišti, kde jsem měla službu a chtěla po mě, abych jí ukázala, jak se dostane v okolí do určité ulice“, uvedla M. „Řekla jsem jí, že jméno té ulice neznám a poradila jsem jí, ať se zeptá místních obyvatel, jak se tam dostane. Naráz tato dívka vytáhla nůž a chtěla mě bodnout do krku. Nůž jí však sjel po neprůstřelné vestě. Uskočila jsem dozadu a bez zaváhání jsem začala na ni střílet.“ Díky duchapřítomnosti a rychlosti M. se teroristce nepodařilo vojačku zabít nebo těžce zranit. Dříve však, než ji vojačka zastřelila, stačila mladá teroristka Bian Asila M. zranit nožem lehce na ruce. Velitel Pohraniční stráže v Judeji a Samaří brigádní generál Uzi Levi pochválil M. za to, jak profesionálně reagovala při tak nečekané a dramatické události. Levi uvedl, že „vojačka reagovala přesně tak, jak se od ní očekávalo. Levi připomněl, že poslední dobou jsme jsme svědky mnoha pokusů teroristů napadat vojáky, policisty a nic netušící civilní obyvatele s cílem je usmrtit. Levi dále uvedl: „Dosud se bezpečnostním sílám a bdělým občanům podařilo většinu útoků odrazit a teroristy zneškodnit, čímž zamezili mnohem horším důsledkům. Jak o události informovala palestinská media? Většinou takto: „Šestnáctiletá dívka byla zastřelena, když procházela kolem kontrolního stanoviště. Opět zbytečná smrt.“ Samozřejmě, že o jejím pokusu zavraždit vojačku Pohraniční stráže diskrétně mlčí.

Krátce před tím se pokusil zabodnout palestinský terorista Žida v ulici Abraham avinu v židovské čtvrti Hebronu. Žid byl teroristou napaden poté, co odešel z modlitby v jeskyni Machpela. Napadený v Hebronu nežije a byl tam na návštěvě u rodiny. Terorista vztáhl nůž a chtěl ho zabodnout. Židovský návštěvník Hebronu vypálil na teroristu tři rány a zabil ho. Později Palestinci uvedli, že terorista  byl osmnáctiletý Fadel Muhammad Awad al-Kawasme.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv