… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Zavražděný izraelský manželský pár rabín Eitam a Naama Henkin – aktualizováno 5.00/5 (100.00%) 22 ohodnocení

img621395Dnes ráno byla oficielně zveřeněna jména manželů Henkinových, kteří byli arabskými – palestinskými teroristy zavraždění před očima jejci čtyř  dětí. Nejmladší je čtyřměsíční kojenec. Podle informace Izraelské armády, jeli autem mezi Itamar a  Alon More. Rodiče zavražděného rabína Eitama se přistěhovali do Izraele z USA.  Rabanit Chana Henkin je zakladatelka ústavu Nishmat pro vyšší náboženské vzdělávání žen v Jeruzalémě a rabín Jehuda Henkin je známá rabínská autorita, znalec židovského náboženského práva a autor čtyřsvazkového díla Bnai Benjamin. Manželé Henkinovi žili v obci Neria o níž je obsáhlý článek na české Wikipedii. Pachatelé byli součástí vojenského křídla Fatáhu – Brigády Abdul-Qader al-Husseini spojené s Brigádami mučeníků Al-Aqsa. Zahořklý prezident Fatahu Mahmoud Abbás tento týden exhiboval před Valným shromážděním OSN a jeho slova zřejmě byla interpretována jako výzva k vraždění.  Oba zavraždění budou dnes dopoledne (2.10.2015) pochováni v Jeruzalémě v přítomnosti prezidenta Reubena Rivlina, který již včera v noci prohlásil, že proti teroru je třeba bojovat bez jakýchkoli kompromisů.

Naama Hankin byla grafička, měla své studio a jejím asi posledním dílem byla skládačka pro svátek Sukot, ozdoba do stánku. Svátek Sukot má být naplněn radostí, po celých sedm dní jeho trvání. Vilenský Gaon napsal, že to je jeden z nejtěžších náboženských příkazů. Jeho slova jsou stále aktuální.

Jako motto pro ozdobu k svátku si  Naama Hankin vybrala text z Midraš raba – Budou spolu všichni spojeni v jeden svazek  a vzájemně si odpustí.

v693l5fz__w594h841q70.png

 

4 reakce na Zavražděný izraelský manželský pár rabín Eitam a Naama Henkin – aktualizováno

 • Nofar napsal:

  Necht je jeich duse vlozena do vacku zivych. Z celeho srdce verim, ze vrazi – ktere Hamas oslavuje jako hrdiny – budou dopadeni a shniji v izraelskych veznicich.
  Jsem presvedcena, ze nastal cas ustanovit za jakoukoli ucast na teroristicke cinnosti ten nejvyssi trest a nasledne tvrdy postih pro rodiny teroristu.

 • talarich napsal:

  Jak může svět podporovat vznik „Palestinského“ státu, když představitelé tohoto budoucího státu oslavují vraždu nevinných lidí? Jak může vlajka tohoto státu viset před budovou OSN?
  Odpověď: pokud je předsedou rady pro lidská práva Saudská Arábie, tak se není čemu divit.

  Zdržím se raději dalších komentářů, abych jich později nelitoval. Počkám, až vychladnu a nemluvil nyní v hněvu 🙁

  Přeji všem Šabat Šalom. Nechť Nejvyšší ochraňuje své město, svoji zemi a svůj lid.

 • Tomáš Kolský napsal:

  Mahmoud Al-Aloul z centrální komise Fatáhu Mahmouda Abbase prohlásil, že jde o čin Mučedníků od Al-Aksá, ozbrojeného křídla Fatáhu. EU má oficiální ambasády těchto teroristů na svém území a ani si nepředvolala „velvyslance“. Hlavně, že odsuzují židovské bydlení.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv