… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Benjamin Netanjahu: Teror v Paříži i v Izraeli má stejného viníka 5.00/5 (100.00%) 18 ohodnocení

Benjamin NetanjahuPředseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu se před dnešním pravidelným zasedáním vlády vyjádřil k islámskému teroru, který zasáhl Paříž, a srovnal jej s terorem, jemuž čelí Izraelci.

„Trestuhodný terorista, který tento pátek zavraždil Jaakova Litmana a jeho syna Netanela, byl zadržen bezpečnostními silami. Patřil k Islámskému džihádu. Minulou noc jsem hovořil s manželkou a matkou zavražděných Noou a řekl jsem jí, že celý národ truchlí nad hroznou dvojnásobnou katastrofou, která dopadla na ni a její děti. Na vraha dopadne zákon v celé své šíři a budeme nadále až do krajnosti bojovat proti terorismu.

Nyní, jeh hodiny po vraždách spáchaných u Otnielu, provedli teroristé krutý útok v Paříži a zavraždili nevinné lidi. V Izraeli, stejně jako ve Francii, je terorismus terorismem a stojí za ním radikální islám a jeho touha zničit své oběti. Nadešel čas, aby se svět probudil a sjednotil s cílem terorismus porazit. Nadešel čas, aby státy odsoudili terorismus proti nás na stejné úrovni, jako odsuzují terorismus kdekoliv jinde na světě. Bylo by správné, aby Abu Mázin (teroristická přezdívka vůdce Palestinské správy Mahmúda Abbáse), který včera odsoudil útok ve Francii, odsoudil také nemilosrdný terorismus proti nevinným lidem v Izraeli a bojoval proti podněcování, které jej motivuje.

Měli bychom si pamatovat – nemůžeme za terorismus proti nám stejně jako Francouzi nemohou za terorismus proti nim. Jsou to teroristé, kdo nese za terorismus vinu, nikoliv území, nikoliv osady a ani nic jiného. Tento konflikt a vražednou agresi proti nám pohání touha nás zničit.
A konečně, teroristé, kteří útočí na nás, mají stejný vražedný úmysl, jako ti v Paříži. Díky naší agresivní protiteroristické politice – kontrolám v terénu, vstupům do vesnic, demolicím domů teroristů a preventivním akcím proti teroristické infrastruktuře – společně s rozhodným působením Izraelských obranných sil a bezpečnostních služeb při provádění této naší politiky, jsme mnohokrát uspěli a zmařili a zabránili mnohem závažnějším následkům.“

Jedna reakce na Benjamin Netanjahu: Teror v Paříži i v Izraeli má stejného viníka

  • Tomáš Kolský napsal:

    Problém je v tom, že teror v Izraeli Evropská komise financuje a proti tomu v Paříži se staví pouze rétorikou. Evropská komise je aktivním sponzorem terorismu, ať si říká, co chce. Kolik lidí ještě teroristé zabijí je jí prakticky ukradené. Zajímá je jen jejich ideologie, podle které chtějí Golanské výšiny předat přímo občanské válce v Sýrii. Doufám, že tihle politici brzo budou následovat své soudruhy Hitlera, Stalina a Brežněva.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv