… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael otevřel vědecko-technologickou mateřskou školku 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

ministr školství Naftali Benet v nové školce v Beerševě

ministr školství Naftali Benet v nové školce v Beerševě

V Beerševě byla v polovině října otevřena značně netradiční mateřská školka. Je prvním předškolním zařízením v Izraeli, které rozvíjí znalosti dětí v oblasti přírodních věd a matematiky.

Školka je vybavena počítači, stavebnicemi Lego pro rozvoj motorických schopností, robotickými zařízeními a dalšími aktivitami podněcujícími zájem o vesmír.

„Pokud jsou školkové děti vystaveny vlivu vědy, získávají příležitost k nekonečnému množství aktivit a výzev. Plody tohoto experimentu spatříme v následujících letech. A bez pochyb to bude mít velmi pozitivní vliv na životy těchto dětí a velký přínos pro Izrael,“ prohlásil při otevření školky 15. října 2015 izraelský ministr školství Naftali Benet.

ministr školství Naftali Benet v nové školce v Beerševě

ministr školství Naftali Benet v nové školce v Beerševě

Nově otevřená školka je součástí programu Mada-Kids (מדע-קידס), který už v Beerševě probíhá ve třech dalších předškolních zařízeních, a pokud bude úspěšný ministerstvo školství by chtělo takovéto školky otevřít po celém Izraeli.

Školka má tři třídy pro až 100 dětí, které během školního roku budou mít nejméně 300 hodin výuky a vzdělávání v technických a vědeckých oborech – samozřejmě přizpůsobené jejich věku a znalostem. Pětileté předškolní děti se budou učit přírodní vědy, jakými jsou fyzika, chemie, astronomie a robotika, a seznámí se se základy vědeckých metod, což by v nich mělo podnítit zájem a lásku ke vzdělání a výzkumu.

Sestavit odpovídající vzdělávací plán pro předškoláky samozřejmě není nic lehkého, nicméně Izraelci jsou přesvědčeni, že to zvládnou. Využívat chtějí například stavebnice Lego, s nimiž si však dětí nebudou volně hrát, ale budou konstruovat jednoduché roboty ze sad Lego Mindstorms. Cílem je, aby pochopily zákonitosti stavění robotů a jejich fungování.

Moderní vybavení takovéto technologické školky je nutností a netřeba dodávat, že se nejedná o levnou záležitost.

Projekt finančně zaštiťuje ministerstvo školství, letecká technologická společnost Lockheed-Martin, beerševská radnice a Rašiho nadace (Rashi Foundation).

לראשונה בישראל: גן ילדים „מדע-קידס“ – tisková zpráva ministerstva školství Izraele (hebrejsky)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv