… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
PETICE NA PODPORU STÁTU IZRAEL 4.96/5 (99.20%) 25 ohodnocení

594ededbde8cŠokováni a vědomi si pátečních tragických událostí při útocích islamistů ve Francii a dnešního státního svátku 17. 11. – Den boje za svobodu a demokracii veřejně deklarujeme, že současné smutné děje jsou důsledkem nezodpovědné dlouhodobé politiky Evropy, včetně řešení imigrační situace a nedostatečného zhodnocení bezpečnostních rizik pro její obyvatele.
Doufáme, že si EU uvědomí, že problém islámského terorismu je i její problém a překlasifikuje svůj postoj k Izraeli a zruší tím své rozhodnutí o nezákonném a diskriminačním označování výrobků ze státu Izrael. Toto označení výrobků je antisemitské!

Antisemitismus NIKDY neumřel, měl jen krátkou přestávku. Události ve Francii jsou toho důkazem.
Věříme, že Francie i celá Evropská unie se poučí z reálné hrozby islamistů a projeví skutečnou solidaritu se státem a lidem Izraele a společně s USA porazí Islámský stát a ubrání naši svobodu a demokracii, pilíře naší židovskokřesťanské civilizace.
Izrael podporuje Evropu, Evropo probuď se a podpoř Izrael!
S radostí informujeme, že naše petice na podporu státu Izrael má již téměř 800 podpisů v elektronické verzi a shromažďujeme i podpisy k tištěné verzi.
Domníváme se, že situaci na Blízkém východě je nutno řešit jednáním všech zainteresovaných stran a nikoliv jednostrannými kroky. K tomu by mělo přispět konsekventní jednání ČR i ostatních států Evropské unie, ne však politika appeasementu, se kterou má právě naše země neblahé zkušenosti či dokonce obludný nápad současného vedení EU označovat izraelské zboží – obrazně řečeno – žlutou hvězdou židoviny.
Křesťané v Izraeli žijí jako bratři Židů i dnes, kdy mají společné cíle a společný boj proti extremistům všude na našem milovaném světě.
Rizika pro stát Izrael představuje nejen Islámský stát, ale i část dnešní nové imigrace do Evropy, která může v budoucnu změnit charakter Evropy z tolerantní křesťanské na násilnou islámskou.
Domníváme se, že jako Češi i Evropané bychom si z Izraele mohli brát vzory. V celé řadě oblastí má Izrael zkušenosti, které by pro Evropu i nás mohly být přínosné (sociální oblast a péče o bezdomovce a uprchlíky, zemědělství či moderní technologie).
Mezi veřejně známými osobnostmi, které podepsaly naši petici, jsou mj. generální převor řádu Cyriaků Jiří Stanislav, politik Tomáš Cikrt, ekonom Martin Jahn, historik Lukáš Kopecký, bývalý ředitel Národní knihovny Tomáš Böhm, nakladatel Ivo Železný, zpěvák David Kraus, scénárista Pavel Taussig a další. Kromě občanů ČR jsou signatáři také z Izraele, Spojených Států, Nového Zélandu, Nizozemí, Belgie, Německa, Rakouska, Slovenska.

Petici je možné podepsat zde

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv