… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Severní křídlo Islámského hnutí v Izraeli postaveno mimo zákon (+ video, foto) 5.00/5 (100.00%) 21 ohodnocení

izraelský policista v sídle severní větvě Islámského hnutí v Izraeli

izraelský policista v sídle severní větve Islámského hnutí v Izraeli

V noci z pondělí na úterý izraelské policejní síly spolu se složkami Šabaku (שירות הביטחון הכללי) provedly razii ve všech střediscích činnosti Islámského hnutí v Izraeli (الحركة الإسلامية في فلسطين). Policie předala odpovědným činitelům Islámského hnutí příkazy k zabavení finančních prostředků a majetku 17 neziskových organizací a institucí náležejících Islámskému hnutí. Policie též předala činitelům hnutí příkazy o uzavření 17 úřadů těchto neziskových organizací a institucí na území Státu Izrael. Jedná se o organizace v Umm al – Fahmu, Jaffu, Nazaretu, Kafr Kaně, Tur’anu, Beer Ševě a v Rahatu. Ve třinácti ze sedmnácti neziskových organizací byly provedeny domovní prohlídky.

Během razie byly zabaveny různé materiály hnutí, počítače, dokumenty a hotovost. Taktéž byly zablokovány bankovní účty neziskovým organizacím a institucím Islámského hnutí , neboť je podezření, že finance, které na nich byly, sloužily k podkopávání bezpečnosti státu. Nedávno izraelské bezpečnostní síly odhalily spojení mezi Islámským hnutím a vedením mezinárodní organizace Muslimské bratrstvo, která vlastně financovala činnost Islámského hnutí v Izraeli. Taktéž bylo odhaleno spojení mezi severním křídlem Islámského hnutí a teroristickou organizací Hamás.

šejch Raed Salah

šejch Raed Salah

Připomeňme, že vůdcem severního křídla Islámského hnutí, které bylo dnes postaveno rozhodnutím vlády mimo zákon, je šejch Raed Salah (57), který nevynechá jedinou příležitost, aby veřejně nepobuřoval proti Izraeli a nepodporoval ve svých projevech a kázáních teroristy, ať již Hamásu nebo libanonského Hizballáhu.

Prezident Reuven Rivlin a šejch Nimr Darwiš

Prezident Reuven Rivlin a šejch Nimr Darwiš

Naopak, představitelem jižního křídla Islámského hnutí v Izraeli je šejch Abdullah Nimar Darwish (67),  který roku 1971 Islámské hnutí založil a původně byl radikálním muslimem, který byl za svou protiizraelskou činnost odsouzen a šest let strávil v izraelském vězení. Během doby se však jeho pohled na soužití Židů a Arabů v Izraeli od základů změnil. Šejch Darwish se zasazuje o mezináboženský dialog mezi Židy, muslimy a křesťany žijícími v Izraeli a je protagonistou mírové koexistence Židů a Arabů ve Svaté zemi. Jižní křídlo Islámského hnutí v Izraeli bez omezení pokračuje ve své činnosti.

Předseda vlády Benjamin Netanjahu uvedl: „Rozhodnutí kabinetu postavit mimo zákon severní křídlo Islámského hnutí bylo učiněno po řadě velmi seriozních jednání s relevantními právními a bezpečnostními orgány s cílem zastavit nebezpečné pobuřování a vyloučit ohrožení životů nevinných občanů. Vláda, jejímž jsem premiérem, bude v rámci nutnosti pokračovat v boji proti projevům pobuřování a teroru, avšak současně bude také investovat veškeré možné prostředky s cílem zlepšit život izraelských občanů jak Arabů, tak Židů.“

 

izraelská policie zasáhla proti severní větvi Islámského hnutí v Izraeli

izraelská policie zasáhla proti severní větvi Islámského hnutí v Izraeli

izraelská policie zasáhla proti severní větvi Islámského hnutí v Izraeli

izraelská policie zasáhla proti severní větvi Islámského hnutí v Izraeli

izraelská policie zasáhla proti severní větvi Islámského hnutí v Izraeli

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv