… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Margot Wallstroem má názor – hodně divný 5.00/5 (100.00%) 21 ohodnocení

Margot Wallstroem

Margot Wallstroem

Švédská Ministryně zahraničních věcí Margot Wallstromová znovu pronáší neuvážené a nepravdivé soudy na konto Izraele. V rozpravě, která proběhla ve švédském parlamentu ve Stockholmu, byla ministryně zahraničí dotázána proč neodsuzuje teroristické útoky proti Izraelcům. Místo aby odpověděla na dotaz, uvedla, že izraelské reakce na tyto útoky nemá být „poprava bez soudu“.  Jak uvedl švédský list Expressen ministryně Wallstromová řekla tato slova poté, kdy se poslanec Mathias Sundin podivoval nad tím, proč Walstromová jasně neodsuzuje teror proti Izraelcům. Ministrině zahraničí uznala, že Izrael má právo na obranu a zároveň zdůraznila, že nesouhlasí se nynějšími teroristickými útoky proti Izraelcům, ale současně tvrdila, že „současně odpovědí na tyto útoky nemůže být poprava bez soudu nebo nepřiměřená reakce“.

Slova švédské ministryně zahraničních věcí byla v Jeruzalémě přijat s nevolí. Walstromová se již v posledních měsících vyjadřovala dosti nediplomaticky a nepravdivě v souvislosti s izraelsko-palestinským konfliktem, což vedlo k diplomatickým nótám ze strany Izraele. Jen v listopadu uváděla ministryně do souvislosti teroristický útok v Paříži s „beznadějí Palestinců“. To donutilo gnerálního ředitele izraelského Ministerstva zahraničí Dore Golda si předvolat švédského velvyslance k naléhavému pohovoru.

 

2 reakce na Margot Wallstroem má názor – hodně divný

  • talarich napsal:

    Co tím paní ministryně myslí? Snad ne to zastřelení teroristy, aby nemohl pokračovat ve svém řádění. Jestlipak chce to samé po francouzských policistech v Paříži. A když koaliční síly provádí nálety na IS a bombardují chudáky muslimské extrémisty, tak chce taky paní ministryně, aby nejdřív byli muslimové dopadeni, postaveni před soud, odsouzeni podle práva (jakého? muslimského?), a teprve poté vráceni zpět, aby na ně americké F-15 mohly pustit bomby?
    Typický dvojí standard. Smutné na tom je, že to už bere v Evropě jako normální. A nikdo se nad tím nepozastavuje (vyjma Izraele) a hlavně nikdo to nebere natolik vážně, aby snad požadoval dokonce i odstoupení paní ministryně.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2015
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv