… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ministryně spravedlnosti Ayelet Shaked terčem neetických útoků 4.95/5 (99.00%) 20 ohodnocení

Cassif Ofer, dr.

Ajelet Shaked II.

V neděli, 27. prosince schválila ministerská komise pro posuzování zákonů návrh Zákona o neziskových organizacích – חוק העמותות, který předložila ministryně spravedlnosti Ajelet Šakedová. Jedná se o zákon, který by umožňoval lepší kontrolu a tím i větší transparentnost  hospodaření a investic izraelských neziskových organizací, než tomu bylo dosud. Jednalo by se pouze o takové neziskové organizace, které jsou částečně nebo zcela financovány cizími státy či cizími státními subjekty. Přesněji, pod nový  zákon by spadaly takové neziskové organizace, na jejichž financování se cizí  státy podílejí minimálně z padesáti procent a výše. Ministryně spravedlnosti, která zákon navrhla, vystoupila proti Evropské unii, když uvedla, že opravdovým nebezpečím pro demokracii je vměšování se cizích zemí. Jednou ze zásad nového zákona bude povinnost neziskových organizací financovaných částečně nebo zcela cizími státy uvést tuto skutečnost na svých úředních listinách a v reklamních materiálech o své činnosti. Tyto neziskové organizace budou povinny uvést ve své korepondenci se zvolenými představiteli občanů a s veřejnými činiteli skutečnost, že jejich finanční prostředky pocházejí z darů cizího státu. Poté, když vešlo ve známost, že ministerská komise návrh zákona schválila, zaplavily hromadné sdělovací prostředky protesty a ostré reakce proti návrhu zákona. Jedna z nejostřejších reakcí proti návrhu zákona a především proti jeho iniciátorce ministryni spravedlnosti přišla z akademické půdy. Přednášející politologii na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě doktor Ofer Cassif se na své facebookové stránce vyjádřil o ministryni jako o neonacistické špíně – החלאה הניאו נאצית. Kromě toho ji zobrazil jako odpovědnou za smrt tisíců v Sierra Leone a za smrt obětí kolumbijského drogového kartelu. Protože měla údajně přijmout peníze na financování své volební kampaně od belgického židovského obchodníka se zbraněmi Serge Mullera. Tímto činem a odsudkem doktor Cassif překročil hranici nejen slušného chování, kterou by člověk u vysokoškolského přednášejícího čekal, ale dopustil se i urážky veřejného činitele. Ministryně Ajelet Šakedová podala na něho žalobu v policii. Představitelé Hebrejské univerzity v Jeruzalémě se k Cassifovu ministryni dehonestujícímu postu na jeho facebookové stránce vyjádřili, že univerzita není odpovědná za výroky svých přednášejících a není její úlohou se jimi zabývat, pokud tito nezneužijí akademickou půdu k jejich šíření. Můj osobní názor však je, že by tento Cassifův čin měla projednat alespoň Komise pro etiku Hebrejské univerzity nebo podobný akademický orgán.

Ajelet Shaked

Ajelet Šakedová – tvé ruce jsou od krve! Ajelet Šakedová šla do primárek své strany, mezi jiným za peníze darované mezinárodním zločincem, který prodal zbraně vrahům v Sierra Leone a kolumbijskému drogovému kartelu. Tímto mužem je židovsko-belgický ortodoxní obchodník  Serge Muller, který byl Interpolem zatčen v březnu v Černé Hoře a v listopadu vydán do Belgie, kde čeká na soud.

 

 

 

 

4 reakce na Ministryně spravedlnosti Ayelet Shaked terčem neetických útoků

  • Refael napsal:

    Jak typické, rudé akademické štěkny se ozvali.
    Ví někdo, zda-li i Hebrejská Univerzita vyučuje neomarxismus jako na západních univerzitách?

    Pane doktore Ofere Cassif a další, pokud máte nějaké důkazy k takovým velmi závažným obviněním, honem šup šup na policii. Aha, já jsem zapomněl,že ….

  • vorlicek.p napsal:

    Ayelet Shaked je obdivuhodná. Vše co řekla, podepisuji! Většina tak zvaných „neziskových“ organizací je podhoubí terorizmu v Izraeli – bohužel i v Evropě. Co asi přednáší, politolog pan Cossif, na Hebrejské univerzitě, když je z návrhu Ayelet Shaked nepříčetný?! Chudáci posluchači této univerzity. Bůh žehnej Izraeli a dej mu mnoho dalších takových ministryň (ministrů) spravedlnosti.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2015
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv