… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Islámský religionista na Haifské univerzitě slovně napaden arabskými studenty + videa 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

Omer Salem , Haifa dec. 2015Religionista dr. Omer Salem (Omar Salam) pochází z Egypta, kde na káhirské univerzitě Al Azhar obhájil doktorskou disertační práci. V současné době žije v USA a přednáší na prestižní Yaleho univerzitě v New Havenu ve státě Connecticut. Dr. Omar Salam je též ředitelem Mezinárodní organizace pro mír, která vznikla z iniciativy muslimů, křesťanů a Židů  v kalifornském městě Palo Alto pod egidou Stanfordovy univerzity. Jejím cílem je zlepšení vztahů mezi náboženskými skupinami na Středním východě obecně a též se zvláštním zřetelem na Izrael. Jedná se o mezináboženskou iniciativu muslimů, křesťanů a Židů. O jeho návštěvě ješívy v Otnielu jsme informovali na našem portálu 5.11.2014.


Koncem loňského roku navštívil doktor Omar Salam Haifu a Haifskou univerzitu, kde měl přednášet před studenty psychologie o koexistenci Arabů a Židů. Dr. Salam chtěl svou přednášku obohatit též relevantními citáty z Koránu. Přednáška měla proběhnout v akademickém duchu, avšak tomu nebylo přáno ze strany několika arabských studentů ztotožňujících se s arabskou nacionalistickou stranou Balad. Ti začali na přdnášejícího doktora Salama nevybíravě pokřikovat, skákat mu do řeči a  osočovat jej. Například jej nazvali kolaborantem se sionisty, že šlape po krvi mučedníků-šahídů (rozuměj zabitých palestinských teroristů). Jeden ze studentů ve svém nevybíravém projevu dospěl až za hranice hysterie. Na přednášejícího Omara Salama například arabští studenti křičeli: „Proč jsi sem přišel?! Nemáš žádnou čest!, Ať zastaví kolonialismus v Palestině!“

Z Haifské univerzity bylo oznámeno, že „během přednášky egyptského badatele dr. Omara Salama z univerzity Yale , který zavítal do Haifské univerzity, aby hovořil o koexistenci a mezináboženském míru došlo k politováníhodnému chování některých studentů.  Během jeho přednášky se někteří studenti chovali hrubě, v protikladu s přijatými normami chování na Haifské univerzitě. Přerušovali projev přednášejícího křikem, osobním osočováním a hanlivými posunky, což představuje nepřípustný druh slovního násilí. Když tato skutečnost vešla ve známost, přišla do sálu univerzitní ochrnaka a tyto studenty vyvedla a současně zjistila jejich totožnost.  Univerzita to považuje za velmi vážný incident a provinivší se  studenti se budou zodpovídat před disciplinární komisí. V žádném případě nebudeme tolerovat takovéto chování, které škodí výuce a výzkumu.“

Záznam ze skandálního vystoupení izraelských arabských studentů během přednášky na Haifské univerzitě.

Záznam přednášky v ješivě v Otnielu z roku 2014 v angličtině

Jedna reakce na Islámský religionista na Haifské univerzitě slovně napaden arabskými studenty + videa

  • Ripper napsal:

    Jak je možné, že tahle „protinárodní nenávistná špína“ má právo studovat na Izraelské Univerzitě? Okamžitě zbavit občanství a vyhostit ze země! To je to stejné, jak se chovají muslimští poslanci v Knessetu, a stále taky beztrestně, s výhodami Izraelského občanství.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2016
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv