… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Mladý Arab v Ramle pobodal jedenáctiletého chlapce 4.78/5 (95.56%) 18 ohodnocení

ramle8.2.  odpoledne přišel jedenáctiletý školák domů s bodnými ranami v oblasti zad. Matka raněného chlapce ihned zavolala první pomoc a na její dotaz, jak se mu to stalo, syn matce řekl, že když šel po ulici, zastavil ho arabský mladík a zeptal se ho, zda má zapalovač. Když mu odpověděl, že ne a šel dál, tak se Arab k němu náhle zezadu přiblížil a dvakrát jej bodl do zad a pak začal utíkat. Přivolaní paramedici Magen David Adom (obdoba Červeného kříže) chlapci zranění ošetřili a převezli jej do nemocnice Assaf Rofe v Crifinu. Zraněný chlapec, který byl při plném vědomí, byl hospitalizován na dětské jednotce intenzivní péče a lékaři posoudili jeho zranění jako lehké až středně těžké.

Policie, která případ začla vyšetřovat, pracovala s několika variantami, které by mohly být motivem tohoto činu, až se nakonec přiklonila k názoru, že se jedná o čin s nacionalistickým motivem. Policejní jednotky začaly prohledávat okolí útoku a jejich pozornost se zaměřila též na arabskou čtvrť Džuariš v Ramle. Asi hodinu po incidentu zavolal otec podezřelého na policii a řekl, že tím, koho pravděpodobně hledají, je jeho syn a že je nyní doma. Policie přijela do domu oznamovatele ve zmíněné čtvrti Džuariš a zadržela jeho 17 letého syna. Jak uvedl policejní pramen, zadržený podezřelý má určitý psychiatrický problém a je nutné prověřit jeho duševní zdraví. Po dohodě mezi policií a Všeobecnou službou bezpečnosti bylo rozhodnuto, že ve vyšetřování bude nadále pokračovat pouze policie. Dnes Městský soud v Rišon le-Cion rozhodl o prodloužení vyšetřovací vazby podezřelého sedmnáctiletého Araba.
Včera také Městský soud v Rišon le-Cion prodloužil vyšetřovací vazbu dvou třináctiletých Arabek, taktéž obyvatelek arabské čtvrti Džuariš v Ramle, které byly ve čtvrtek, 4. února zadrženy policií poté, co se pokusily zabodnout hlídače autobusového nádraží v Ramle a na štěstí ho jen lehce zranily na ruce a noze. Hlídač, který při vchodu na autobusové nádraží prověřoval ruční zavazadla všech, kteří na nádraží přicházeli, chtěl prověřit také jejich školní brašny. Když je dívky otevřely, vytáhly z nich nože a pokusily se hlídače zabodnout. Další pracovníci bezpečnostní agentury, kteří se na tam nacházeli, malé teroristky zpacifikovali a předali je policii. Během vyšetřování se dívky přiznaly, že si vybraly toto místo, aby pobodali co nejvíce Židů.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2016
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
Archiv