… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinské vyslanectví v Sofii svědkem smrti teroristy 5.00/5 (100.00%) 22 ohodnocení

palestineKdo prolije krev člověka, toho krev bude člověkem prolita….
V pátek, 26. února v ranních hodinách byl na vnitřním dvoře Palestinského vyslanectví v bulharském hl. městě Sofii nalezen mrtvý muž ve věku 50 plus. Tímto mužem byl Umar Na’if Zaid, který se tam skrýval před bulharskými orgány. Podívejme se na jeho temnou minulost. Umar Na’if Zaid byl aktivistou v Lidové frontě pro osvobození Palestiny.

index

Elijahu Amadi

Spolu se svým bratrem, který byl propuštěn z izraelského vězení a deportován do Gazy po dohodě s Hamásem o propuštění Gil’ada Šalita a s dalšími dvěma teroristy byl obviněn z vraždy studenta ješívy Elijahu Amadiho, kterou spáchal se svými kumpány 15.11. 1986 v Jeruzalémě, ve Starém Městě. Zaid byl odsouzen za vraždu ke ztrátě svobody na doživotí. Počátkem 90. let, během výkonu trestu, bylo u něj zjištěno psychické onemocnění a proto byl z věznice převezen do psychiatrické nemocnice v oblasti Betléma.

teroristaa zena

Umar Na’if Zaid s manželkou

Roku 1994 se mu odtud podařilo utéct, nelegálně přešel izraelsko-jordánskou hranici a od té doby žil v několika arabských státech. Časem se dostal až do Bulharska, kde se oženil a narodily se mu tam tři děti, které mají bulharské občanství. Před několika měsíci Izrael oficiálně požádal bulharské úřady o jeho vydání. Jakmile se k němu dostala tato informace, Zaid se uchýlil na palestinské vyslanectví v Sofii, které mu poskytlo dočasný azyl. Zaid zemřel několik hodin poté, kdy se bulharský předseda vlády Bojko Borisov vrátil z oficiální návštěvy Izraele, během níž se také projednávala izraelská žádost o vydání teroristy Zaida. Borisov uvedl, že oběma stranám sdělil, že v tomto případě bude Bulharsko postupovat podle zákona a právních předpisů.

bulBIG

Z návštěvy bulharského předsedy vlády v Izraeli 25.2.2016

Palestinský vyslanec v Bulharsku Ahmad Al-Madbuch řekl, že na těle zemřelého Zaida nebyly nalezeny žádné bodné, ani střelné rány. Vyslanec též uvedl, že vzhledem k nedostatku peněz v rozpočtu není Palestinské vyslanectví v Sofii střeženo palestinskou ochrankou. Také uvedl, že v areálu vyslanectví nejsou umístěny bezpečnostní kamery. Rodina zabitého teroristy obvinila palestinského vyslance v Sofii a Palestinskou samosprávu, že spolupracovali s jeho vrahy. Podle vyjádření Zaidovy rodiny palestinský vyslanec a další úředníci na vyslanectví naléhali na Zaida, aby opustil areál vyslanectví, kam se uchýlil. Poté, co Zaidova rodina obvinila vyslance a úředníky vyslanectví ze spolupráce s jeho vrahy, žádá Lidová fronta pro osvobození Palestiny, aby byli vyšetřováni vyslanec a uředníci vyslanectví v Sofii. Podle Lidové fronty je Palestinská správa též spoluodpovědná za Zaidovu smrt. Hamás také nezůstal nic dlužen a žádá sesazení vyslance Al-Madbucha a tvrdí, že prohlášení předsedy Palestinské samosprávy Mahmouda Abbáse, že se jedná o zavrženíhodnou vraždu a to že, vyzval k utvoření mezinárodní vyšetřovací komise smrti Umara Na’ifa Zaida, dokazuje spolupráci Palestinské samosprávy s bezpečnostními složkami sionistického nepřítele. Nutno uvést, že terorista Umar Na’if Zaid buď spadl ze střechy budovy palestinského vyslanectví anebo jej někdo  shodil.
Izraelská strana zatím nevydala k Zaidově smrti žádné úřední ani jiné prohlášení.
Sestra zavražděného studenta Elijahu Amadiho, Jaffa Pinchasi uvedla: „Je velmi důležité, že ho dostali. Jsem ráda, že se kruh uzavřel a že ho dostihli. Každý vrah si zaslouží smrt.“ Tak jako on vzal život mému bratrovi, takový konec stihl i jeho.“

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2016
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
Archiv