… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Soudný hlas arabského poslance Knessetu 4.58/5 (91.67%) 12 ohodnocení

Bahlul ZuhirZuhajr Bahlúl – زهير بهلول‎‎‎ byl vynikajícím sportovním novinářem a dnes je poslancem Knessetu za Sionistický tábor (המחנה הציוני) ujvedl ve svém rozhovoru pro nedělní (14.2.) vydání deníku Israel Hayom – ישראל היום, že chování a činnost Hanin Zuabí, Džamala Zahalky a Básila Gattáse, tří poslanců nacionalistické arabské strany Balad, jsou iritující. Bahlúl uvedl, že na sebe pohlíží jako na spojence židovské společnosti a dále uvedl, že si Palestinci musí uvědomit, že Izrael je reálně existující stát.

Tři výše uvedení poslanci se stali terčem ostré kritiky většiny členů Knessetu, levicí počínaje a pravicí konče, za své setkání s členy rodin palestinských teroristů v Ramalláhu. Poprvé se nyní ke kritice a k odsouzení jejich činnosti připojil též arabský poslanec Zuhajr Bahlúl. Poslanec uvedl, že „představitelé arabského sektoru mají být mostem k dialogu a ke spolupráci v oblasti mezilidských vztahů. My si tu nemůžeme dovolit vést proces odcizení a separace, které škodí židovské společnosti. Arabská společnost se chce integrovat do života země a hledá rovnoprávnost. Chování těchto tří poslanců je iritující, odhaluje nedostatek společenského citu, který by představitelé měli mít.“ Bahlúl dále uvedl, že „politické a parlamentární možnosti jsou v Izraeli velmi široké, a to nehledě na poslaneckou imunitu, tak proč neprojevit normální lidský cit, aby židovská společnost, kterou já, jako Arab, potřebuji, nás nebojkotovala a neměla nás v nenávisti? Mám za to, že mohu žádat od arabských poslanců trochu citu a zdravého rozumu, abychom nenarušovali společenskou strukturu.“ Když byl poslanec Bahlúl dotázán, zda se může ztotožnit s hněvem židovské společnosti vůči třem poslancům z Baladu, tak uvedl, že „vzhledem k tomu, že hněv židovského sektoru se projevil v nejširším spektru, levicí počínaje a pravicí konče, vidím, že zde byla ze strany poslanců Baladu překročena hranice. Já chci vidět v židovském sektoru spojence… Současně však musí izraelská vláda uznat právo Palestinců založit svůj stát“,

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2016
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
Archiv