… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Matka čtyř dětí své rodinné problémy vyřešila teroristickým útokem 4.95/5 (99.05%) 21 ohodnocení

2094777-18Většina Evropanů, ale i někteří levicově orientovaní či humánně zaměření Izraelci považují teror jednotlivců, jehož jsme již půl roku svědky, za odpověď frustrovaných a pod izraelskou okupací léta žijících Palestinců, kteří nevidí žádnou perspektivu vlastního státu. Takové jednoduché a jednostranné vysvětlení palestinského teroru je opravdu zavádějící a neodpovídá nejen skutečnosti, ale ani složitosti problematiky. Palestinský teror má mnoho důvodů, ale jeden z nich zůstával dosud téměř nepovšimnut, i když není až takovou výjimkou. Jedná se o případy, kdy teror může vyřešit osobní a rodinné problémy toho, kdo jej páchá. Takový případ se stal v pátek, 4. března několik minut po sedmé hodině ranní na křižovatce Gush Ezijon – צומת גוש עציון nedaleko Jeruzaléma. Tehdy mladá, 34 letá, teroristka najela svým autem na skupinu izraelských vojáků, kteří u křižovatky stáli, s cílem je zavraždit. To se jí však nepodařilo. Vojáci zahájili palbu na její auto a teroristku na místě zastřelili.

Z vyšetřování teroristického útoku bezpečnostními složkami vyšlo najevo, že teroristkou byla 34 letá matka čtyř dětí Amani Sabatin z vesnice Husan ležící nedaleko Betléma. Včera se zjistilo, že se rozhodla k teroristickému útoku poté, kdy se pohádala se svým manželem. Podle informace jednoho z palestinských pramenů ji manžel zbil, neboť ji podezříval, že pošpinila čest rodiny (čti byla mu nevěrná). Pravděpodobně se tímto dostala do těžké psychické situace, kterou se rozhodla vyřešit sebevraždou tak, že zaútočí na vojáky a na místě zahyne. Taková smrt ji „očistí“ od podezření z pošpinění cti rodiny, které obyčejně končí také smrtí podezřelé ženy z rukou manžela, bratra či otce.
Není to poprvé v současné vlně teroru, kdy Palestinci, kteří byli v těžkém psychickém rozpoložení nebo se pohádali s rodinou, řešili svou situaci tak, že spáchali teroristický útok proti vojákům IDF s tím, že předem věděli, že z toho nevyváznou živí.
Svědci teroristického útoku Amari Sabatin uvedli, že její auto jelo velkou rychlostí ve směru skupiny stojících vojáků, poté vjelo na chodník nedaleko vjezdu do osady Migdal Oz, s cílem je přejet. V autě byl nalezen také kuchyňský nůž, který měl Sabatin posloužit k dalšímu útoku na vojáky. Jediným zraněným byl dvacetiletý voják, kterému teroristka při svém automobilovém útoku poranila nohu.
Křižovatka Gush Ezijon se stala oblíbeným místem teroristů, kteří tu v současné vlně teroru spáchali již jedenáct teroristických činů proti civilnímu obyvatelstvu nebo proti izraelským bezpečnostním silám. Připomeňme, že před třemi měsíci byla na této křižovatce zavražděna 21 letá Hadar Buchris ze Safedu.

index

index 1

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2016
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv