… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hamás opět střílí z Gazy do Izraele 5.00/5 (100.00%) 21 ohodnocení

Izraelské tanky u hranice s Gazou - ilustrační foto

Izraelské tanky u hranice s Gazou – ilustrační foto

Jednotka IDF operující na izraelské straně hranice s Gazou u bezpečnostního plotu byla dnes dopoledne napadena minometnou palbou Hamasu z Gazy. Dnešní incident následuje po včerejší střelbě k níž došlo krátce po té, kdy oblast navštívil předseda vlády Izraele Benjamin Netanjahu. Střelbou nebyl nikdo zraněn. Netanjahu navštívil jednotku která  v blízkosti kibucu Nahal Oz nedávno objevila a zlikvidovala tunel vedoucí z Gazy. Střelba je vážný konflikt, který přichází po příměří z roku 2014 jako důsledek vojenské operace „Ochranné ostří“. V úterý palestinský terorista vážně zranil nedaleko vesnice Dolev tři vojáky, když do nich najel autem. Předseda vlády byl kritizován, za předání mrtvoly zastřeleného teroristy rodině, přestože během posledních teroristických útoků bylo nepředání mrtvol teroristů považováno za účinný prostředek pro zabránění teroristických útoků.


 

4 reakce na Hamás opět střílí z Gazy do Izraele

 • smal napsal:

  Tak těch asi 60 izraelských vojáků, kteří padli posledně při operaci v Gaze, zemřelo zbytečně, když situace nezměnila. Je na čase přestat dodržet při střetech s teroristy Ženevskou konvenci; Rusové mají na plošné cíle účinnou zbraň, termobarický raketomet („Solncepljok“ se to myslím jmenuje). Aby se příště zabránilo ztrátám na straně IDF bylo by na místě odzkoušet jak by to fungovalo v této teroristické základně.

  • talarich napsal:

   Izraelská hymna je Ha Tikva, neboli Naděje. Izrael, potažmo židé, mají naději. Respektive chtějí mít naději. Že lidé zmoudří, stanou se dospělými, vzdělanými, lepšími, ohleduplnějšími, připravenejšími, …
   Izrael, potažmo židé jsou připraveni tyto lidi podpořit v jejich boji se sebou samým – v boji se svojí hněvivostí, nenávistí, sobectvím, sebestředností, … Velká část lidí v Pásmu Gaza jsou zajatci. Zajatci systému jménem Hammás, islám, nenávist, zloba, … Cílem není zničit jedovatá jablka, ale zničit hada, který žije u kořenů stromu a díky tomu ten strom nese jedovatá jablka. Cílem jsou zdravá a sladká jablka, ne spálená země.

 • smal napsal:

  Bezvadný, a jak to chcete prakticky udělat? Velká část obyvatel Gazy a taky všech tzv. Palestinců teroristy radostně a dobrovolně podporuje. Co frenetické oslavy, když padla „dvojčata“ v New Yorku, vzpomínáte? Bohužel převážná většina muslimů se od dob Mohameda nijak nezměnila, když v roce 1878 obsazovalo Rakousko – Uhersko Bosnu (pominu politické souvislosti) tak tamější muslimové (etnicky poturčení Srbové) bestiálně zmasakrovali raněné rakouské vojáky (14 osob – 8.pěší pluk, Moraváci z Brna). Alžírsko, město Setif dne 8. 5. 1945, asi z frustrace Arabů, že Německo prohrálo válku, muslimové bezdůvodně povraždili své evropské sousedy, kteří je nijak nevyprovokovali; nepokoje si celkem vyžádaly 102 mrtvých, 110 zraněných, 10 znásilněných žen a 135 vypálených domů a usedlostí. A následně obdobná situace jako dnes v Evropě (taky žádná změna) – Alžírsko 1954 až 1962, kdy běžně docházelo ke zvěrstvům ze strany muslimů vůči ostatním etnikům. Činnost tzv. „bojovníků za svobodu“ se vyznačovala nevyprovokovanými, zákeřnými, teroristickými útoky a to nejen na Evropany, obětmi se pochopitelně stávali i arabští civilisté. Jednalo se o bombové útoky na školní autobusy, kavárny, cukrárny, bistra či restaurace (obětmi byly často ženy a děti). Denně se dozvídáme o teroristických útocích Arabů hlavně na civilní obyvatelstvo v Izraeli. Snad nemusím dál pokračovat v dalších dokladech muslimské „mírumilovnosti“. Kde je nějaký civilizační posun? Možná je u nás ještě k dostání kniha „Věčný národ se strachy netřese“ (Šani Boianjiu), z téměř současného Izraele, zajímavé čtení, doporučuji.

  • talarich napsal:

   Jak to chcete prakticky udělat vy, se ptám já vás. Jsou dva důvody, proč Izrael nemůže následovat myšlenku Billa Warnera o dominanci síly a totální destrukce na území nepřítele. Teda, těch důvodů bude víc, ale já vidím tyto dva jako základní.
   1) Židé mají hluboko v sobě zakódovanou úctu k životu. Mají respekt k životu člověka, a to nejen proto, že sami jich během pár let ztratili 6 miliónů, ale je to proces již dlouhodobý. Dovolil bych si tvrdit, že od samého počátku. Nějak nedokázali splnit Šéfovo přání a vyčistit celou zaslíbenou zemi od všech jinověrníků. A postavit se přímému rozkazu Šéfa chce už velké gule.

   2) V globalizované společnosti si to Izrael nemůže dovolit. Je příliš závislý na zbytku světa a na podpoře, obchodu, … Izrael je politický stát, nikoliv náboženský. Pokud by povstal nějaký Bar Kochba II, vyhlásil celostátní třídenní půst, pokání a všechny ty ostatní věci. A pak prostě šel a vyčistil Gazu, Judsko, Samaří a východní část Jeruzaléma a plně se spolehnul na to, že Šéf je díky následné celosvětové izolaci nenechá na holičkách, dá jim ropu, jídlo, peníze, zbraně, … tak by to možná mohlo fungovat – pokud by byla víra mezi lidem…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2016
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv