… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Benjamin Netanjahu za poslední rok již počtvrté na oficiální návštěvě v Moskvě + videa 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

000_BL3LZ-635x357U příležitosti dvacátého pátého výročí obnovení diplomatických styků mezi Izraelem a Ruskou federací navštívil letos již počtvrté Benjamin Netanjahu Moskvu. Tentokrát se nejedná pouze o setkání s  prezidentem Vladimírem Putinem za účelem krátkého hodnocení politické či vojenské situace, ale jedná se o oficiální návštěvu se všemi náležitostmi. Izraelského premiéra na dvoudenní návštěvě doprovází manželka. Netanjahu položil věnec u hrobu neznámého vojína zúčastnil se slavnostního představení v moskevském divadle Bolšoj a jednal s Putinem mezi čtyřma očima tři hodiny. Na závěr byla uspořádána tisková konference, z níž vyplynula dvě hlavní témata, ze strany Benjamina Netanjahua obava z možného napadení Íránem ovládaných milicí na Golanské výšiny a Putinova  ochota přispět ke spravedlivému řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Návštěva bude ukončena 8.6. v poledne.

moscow7616fb-635x357

Za vstřícné gesto lze považovat také vrácení izraelského tanku který s posádkou padl do syrského zajetí v Sýrii po bojích Sultan Yacoub  v Libanonu během první Libanonské války . Toto Putinovo gesto má velký význam pro rodiny vojáků, jejichž osud dosud není znám .

Dalším z důležitých bodů této návštěvy je také dohoda o vyplacení důchodů bývalým občanům Sovětského svazu, kteří se přestěhovali do Izraele. Tato dohoda však ještě podléhá schválení ruského parlamentu.

5 reakcí na Benjamin Netanjahu za poslední rok již počtvrté na oficiální návštěvě v Moskvě + videa

 • gugi napsal:

  Preußischer Paradeschritt, Большой театр, und so weiter …. docela by se mi líbila osa: Berlín – Moskva – Tel Aviv … nemělo by to vadu …. 😆 😆 😆

  • Jeitteles napsal:

   Je to jen sen/povzdech/přání nebo z něčeho vycházíte? Berlín nedávno označil Moskvu za největší bezpečnostní hrozbu hned po terorismu. A Moskva myslím ve skutečnosti s Tel Avivem nehraje tak zcela čistou hru. Putinovi nevěřím.
   Prvořadým zájmem a cílem by mělo být obnovení spojenectví Washington DC – Tel Aviv. To samozřejmě nevylučuje posilování vztahů s jinými.

 • Oblovka napsal:

  Mám informaci, že se nedaří proniknout do Putinovy blízkosti, protože se obklopuje pouze kruhem svých věrných spolupracovníků z KGB nebo dlouhodobě prověřenými osobami (Medveděv). Jeho plány lze tedy jen odhadovat. Putinovým psychickým stavem se zabývají týmy odborníků, není totiž zcela v pořádku. Mylně vyhodnocuje situace. Když to nepatrně přeženu, může si mylně vyhodnotit, že jeho impérium ohrožuje vojenské cvičení několika stovek vojáků v Polsku a zmáčknout onen červený knoflík. Mírumilovné jeho snahy rozhodně nejsou. Ostatně i ruské tajné služby jsou značně aktivní. Netanjahu dělá možná více práce, než by se na první pohled zdálo.
  Osa Berlín – Moskva- Tel Aviv je podle mne nereálná. Jedině že by soudružka zednářka Merkelová začala opět přijímat rozkazy z moskevské rezidentury, nebo že by udělala nábor nových členů Bilderbergu. 😆 Vliv Izraele (Netanjahua) na Putina bych nepřeceňoval.

 • Oblovka napsal:

  Íránské ozbrojené síly se skládají z fanatických revolučních gard, z pravidelné armády a z dobrovolných milicí. Revoluční gardy cvičily šíitské milice na podporu Assadova režimu. Fanatické revoluční gardy ovládají íránské, zatím ještě možná bezjaderné rakety.(Pokud Írán již nějaké nezakoupil v zemích bývalého SSSR.) Kdyby Írán vyvinul vlastní jaderné zbraně, ovládaly by takovéto rakety opět zmíněné fanatické revoluční gardy. To nejsou dobré vyhlídky zejména pro Izrael. Írán se do dění v Sýrii vmněšuje a pokud jsem to pochopil, hrozí napadení Golanských výšin Íránem vycvičených a ovládaných milicí. Otázkou je, co tím sleduje Írán?

 • Oblovka napsal:

  Netanjahu se pravděpodobně snaží obhájit před Putinem, do jehož sféry vlivu sousední Sýrie patří, právo Izraele na Golanské výšiny a možná i na jejich obranu. Putin je zde rozhodujícím hráčem. Bohužel však koketuje s Íránem.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2016
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiv