… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Donald Trump a konec purimových hloupostí 4.42/5 (88.33%) 24 ohodnocení

Donald TrumpNadcházejícím prezidentem USA byl 8. listopadu 2016 zvolen Donald Trump. Definitivní volba voliteli sice ještě proběhne, nicméně s ohledem na volební úspěch a tradiční ukázněnost volitelů už jde jen o formalitu. Co máme očekávat?

Donald Trump se po celý svůj život i během republikánských primárek a následně volebního souboje s Hillary Clinton projevoval ne zrovna jako vzor všech ctností.

Je známo, že v základech jeho současného podnikatelského úspěchu je obří krach, při kterém se zbavil nejen obrovských závazků vůči věřitelům, ale ještě navíc si vytvořil dostatečně obří daňovou ztrátu, která mu umožnila dlouhá léta neplatit daně z příjmů.

Je známo, že Trump je nedovzdělaný. Znalosti mezinárodní politiky muže, který bude novým prezidentem supervelmoci, jsou mírně řečeno skromné a neúplné, kterýkoliv izraelský student by s nimi ukončil studium mezinárodních vztahů velmi rychle a nedobrovolně.

Donald Trump často rychleji mluví, než myslí. Nedomýšlí následky svých ostrých prohlášení, veze se jen po vlně toho, co chtějí investoři, pardon voliči, slyšet.

Nedosti toho. Trump je hulvát. Nejenom proto, že mluví vulgárně v nejvlastnějším významu toho slova, ale zejména proto, že se k lidem vulgárně chová.

Přestože ve výčtu nectností budoucího prezidenta USA by bylo možné ještě dále a dále pokračovat, nemá to žádný smysl. Donald Trump byl řádně zvolen a nestane-li se něco zcela mimořádného a nečekaného, 20. ledna 2017 se stane 45. prezidentem Spojených států.

Zbývá si položit otázky: Bude Trump dobrým prezidentem USA? Bude dobrý pro Izrael? Pro Evropskou unii a Českou republiku?

Jsme-li k sobě poctiví, odpověď může být jen jediná: I přes celou řadu jeho životních přešlapů a charakterových vad dnes nelze předvídat a je možné, že Trump bude dobrým, ba výborným prezidentem své země a dobrým přítelem a spojencem jak Izraele, tak EU a Česka.

Dosavadní život Donalda Trumpa byl jeden dlouhý svátek Purim. Vtipy, legrácky, vytahování, strojení se do všemožných rolí, předvádění. Zejména jeho prezidentská kampaň byla jedna velká šaškárna. Ale stejně jako je třeba přestat se šaškováním, když skončí Purim, tak by nyní měla skončit šaškovská éra Donalda Trumpa. Podle jeho nejnovějších prohlášení tato naděje žije.

A my bychom měli za „starým Trumpem“ udělat tlustou čáru, posuzovat „prezidenta Trumpa“ podle jeho současných skutků a nevracet se zbytečně ke všem hloupostem, které kdy napáchal dříve. Stejně, jako když se po Purimu vracíme k seriozním zprávám a nečteme už ztřeštěné vybájené články jako je třeba tento o papeži Františkovi.

Přejme Donaldu Trumpovi, aby byl skvělým prezidentem USA. Přejeme tím totiž i sobě.

8 reakcí na Donald Trump a konec purimových hloupostí

 • gugi napsal:

  Donald Trump – nikoliv „velká neznámá“, nýbrž naopak VELKÁ ZNÁMÁ.

  Víme, co od něj čekat a také na to netrpělivě čekáme. Potomek rodáků z Kallstadtu – města, kterému mimo jiné svět vděčí i za Heinz Tomato Ketchup … Kačer Donald jako výraz americké všeobecné frustrace – aneb konec „politické korektnosti“. Obyčejný americký človíček ví, že je lehké být socialistou za peníze druhých …a proto volil Donalda a ne vyžírky. Donalda volili obyčejní člověkové, nemohoucí už se dívat na slintání inteligentů, kteří degenerovali Ameriku – americký elektorát se jasně vyslovil proti všem patologickým vnitro-společenským i světovým jevům. Je to vzkaz všem demagogům, kteří chtěli parazitovat na účet USA a také výzva, aby si každý zaplatil svojí vstupenku do euromerické civilizace … aneb: žádný oběd není zadarmo …Dost možná, že ho administrativní aparát Bílého domu „ohobluje“ k obrazu svému, leč nepředjímejme.

  Není mi zcela jasné, jak může někdo pronést následující slova: …. „Každý americký Žid musí bojovat – aby chránil americké muslimy, kteří teď musejí být vyděšeni k smrti.“ (překlad E15). Celý pramen: http://www.haaretz.com/world-news/u-s-election-2016/1.752020 Přitom každý ví, že Trump je „skutečným přítelem“ Izraele.

  Nyní odbočím ke zdánlivě nesouvisející úvaze nad Knihou Tváří.

  Může z hlediska síly zákona stát regule nějaké komunity nad ústavní (americkou) zásadou svobody projevu?
  O co jde – někdo může namítnout, že následující problém je výhradně „moje pivo“, ale v konečném součtu je to problém týkající se všech na netu.
  Tedy: pilně sdílím na svojí FB nástěnce obrazové materiály lahodící nejen mému, ale i oku každého sexuálně nekomplikovaného jedince. To se pochopitelně nemusí líbit nějakým frustrátům, kteří se mohou dovolávat jedině své prudérnosti, čímž by to mělo skončit. Ale nekončí. To proto, že zde existují nějaká hypokritická a prudérní pravidla, stejně jako frustráti, kteří se jich dovolávají. Výsledkem bylo zablokování mého FB účtu.
  Administrace FB mi suše oznámila: Hi, your account has been disabled for not following the Facebook Community Standards and we won´t be able to reactivate it. We disable accounts that solicit others or feature content that is sexually suggestive/contains nudity – (naznačujíc, abych si jako arci-sprosťák prostudoval jízdní řád na https://www.facebook.com/communitystandards/?ref=cr )
  O.K. Hasta la vista, baby…., ale přetrvává pachuť trapnosti, farizejství, pokryteckého pohoršování nad zcela normálními věcmi… Razím osobní názor, že z hlediska zdravotního nemůže být normální osobou ten, koho pohoršuje pohled na nahotu, resp. (slovy FB) „sexuálně sugestivní“ fotografie. Avšak to už je jiná kapitola z učiněné dizertace na téma Sexualita. Zůstává fakt, že zde zafungovala sektářská cenzura opírající se o protiústavní floskule. Zbývá jen dodat, že je jen otázkou času, kdy tento mechanismus vygeneruje pravidla, zakazující se kupříkladu zobrazovat kravská vemena, opičí zadky či velbloudí hlavy, neboť by to mohl někdo považovat za útok na integritu osobnosti.

  A nyní zpět k 45. obyvateli Bílého domku: Donaldu Trumpovi, jako notorickému „hulvátovi“, by se shora popsaný postup administrace FB hrubě nelíbil – jsem o tom přesvědčen. Jsem dokonce přesvědčen, že by projevil i empatii, kdyby o tomhle případu věděl. Neboť „my hulváti“ si přece rozumíme …

 • prager napsal:

  Není mi známo, nakolik je Trump hulvátem a nakolik mluví vulgárně, o jeho osobu se nijak podrobněji nezajímám. Ale mluvit vulgárně v nejvlastnějším smyslu slova nepokládám za nic špatného, naopak. Znamená to přece mluvit lidově, otevřeně, možná zjednodušeně ale k jádru věci, bez kliček a výhybek, neboli tzv. „populisticky“ (kterýžto výraz je v novinářském slovníku spousty dnešních novinářů zařazený mezi nadávky). Mám-li si vybrat mezi pseudokorektními sterilními plky všech těch našich (evropských) předpo.raně korektních politických mátoh, ze kterých soudný člověk dostává osypky, a jadrným slovníkem oněch tzv. „populistů“, volím jednoznačně Trumpa! A mám velkou radost, že zvítězil navzdory důkladné a hysterické mediální masáži vedené napříč celými Spojenými státy. A mimochodem rovněž předpokládám, že bude určitě lepším přítelem Izraele, než jeho obojaký předchůdce.

  Ad gugi: Na ČSFD zase jeden čas admin strašil cenzurováním sprostých slov v komentářích, potažmo blokací účtů nás „sprosťáků“. Naštěstí to už vyšumělo, ale vsadím se, že Trumpa taky určitě poprávu naštvalo. Ať žije Trump! 😉

 • gugi napsal:

  …jedna soudružka na blogu Židovské listy na mé shora uvedené názory reagovala takto:
  Eva S. napsala:
  11.11.2016 (18:27)
  Přesně to, co jste ve svém komentáři napsal, říkají také Le Penová, Farage, Wilders, Petr Mach, Klaus senior a junior, Putinovi trolové atd., prostě celá „populistická internacionála“, jak tohle uskupení nově označují politologové. Sami největší demagogové, lidé chvástající se svými předsudky a nenávistí, pokrytecky obviňují z demagogie někoho úplně jiného. Ale jak se tyto názory slučují s judaismem, jehož ortodoxní podoby jste zastáncem??? I u nás se blíží volby, tak aspoň víme, koho a proč NEVOLIT!!!
  ***
  Odpověděl jsem jí toto:
  14.11.2016 (7:44)
  …kromě toho, že mé názory se shodují s názory izraelské pravice, říkám v zásadě následující: rozdíl mezi evropským a americkým myšlením je tento: Evropan, když má v kapse 10$ a potřebuje něco za 11$, požádá o pokrytí rozdílu své sociální orgány; Američan, který má v kapse 10$, ví, že si nemůže pořídit věc za 11 $, dokud si onen rozdíl 1$ někde/y nevydělá.Tedy: rozdíl mezi ambicemi a reálným ekonomickým stavem Evropana pokryje socialistický populismus, zatímco v USA pouze pracovní nasazení. Jestli toto je demagogie, pak je Země placatá. 😆

  Domníváte se, že izraelská pravice nezastává ortodoxní judaismus? Je pro mne poctou být nevolen lidmi Vašich názorů. Podrobným rozborem toho, co jste napsala, by se dospělo k závěru, že si vnitřně odporujete, ale na disertace podobného druhu zde není místo. Přeji Vám šťastnou ruku při volbách. ☻
  ***************************************

  Ještě ke zvolení Donalda: dodatečné průzkumy ozřejmily šokující fakt, že lidé, kteří ve volebních průzkumech ohlašovali, že budou volit Hillary, v podstatě tajili, že mají v úmyslu reálně volit Donalda … a učinili tak z hlubokého přesvědčení. 😆 😆 😆

  TŘEBA BUDE SOUDRUŽKA EVA S. OBDOBNÝM TYPEM VOLIČE VE VZTAHU KE MNĚ… 😆 😆

 • Refael napsal:

  Tohle přesně se stálo o posledních volbách tady v Izraeli.
  Po neustálé mediální štvanici na B.Netanjahu(část kritiky ovšem byla pravdivá), kdy zdejší média razila heslo- „Jen ne Bibi“, při předvolebních průzkumech lidé nakloněni Bibimu jednoduše lhali, ale ve volbách řekli pravdu.
  Vypadá to jako novodobý trend.

  • gugi napsal:

   Není to novodobý trend. Je to staronová taktika občanů, cítících se nějakým způsobem být nesvobodní, resp. perzekuovaní pro vyslovení svého otevřeného názoru. Modely takového chování nacházíme … no kde? Politická sociologie by třeba řekla , že jde o „…. obavy jedince, že bude obviněn z neloajality k establishmentu, diskvalifikován z dominujícího, patriotického segmentu společnosti…“, atd. Syndrom fotbalového fandy Slavie, omylem zabloudivšího do sparťanského baru – dotyčný fanda se bude tvářit jako Sparťan, aby nedostal na budku, urychleně si nacpe do hlavy svoje pivko, vypadne a druhý den vesele mává na stadionu Slavie…. 😆
   Podbízelo by se paušální přirovnání k totalitě, autokracii, autoritářskému režimu. Ale to jen na první pohled, protože zmíněné režimy by vůbec nenechaly dojít volební proces tak daleko. 😆

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2016
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv