… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael a Palestinská autonomní správa podepsaly dohodu o spolupráci v dodávkách vody 5.00/5 (100.00%) 14 ohodnocení

Major General Yoav Mordechai a Hussein a-Sheikh

Generálmajor  Yoav Mordechai a Hussein a-Sheikh

Koordinátor vládních aktivit na Teritoriich (Judea a Samaří) generálmajor Yoav (Poli) Mordechai a zástupce Palestinské Správy (PA) pro civilní záležitosti Hussein a-Sheikh podepsali v neděli (16.1.2016) novou dohodu o společné komisi pro vodní zdroje, spolu s nimi podepsali dohodu také zástupci pro vodní hospodářství z Izraele a Palestinské autonomní správy. Společná komise pro vodní hospodářství byla založena v roce 1995 jako součást Oselských dohod. Jejím úkolem je správa vodních zdrojů, spotřeby a odpadních vod a infrastruktury v Judei a Samaří. Smlouva podepsaná v neděli má za cíl,  podle vyjádření mluvčího IDF, prostřednictvím komise zlepšit a renovovat vodní infrastrukturu v Judei a Samaří s cílem zabezpečit vhodné podmínky pro obyvatele této  oblasti. 

Podle smlouvy  má komise poprvé po šesti letech diskutovat o dodatečných dodávkách vody Judeje a Samaří a také do Gazy,  zahájit nové vrty, jednat o otázkách životního prostředí, tarifech za dodávky vody, použití recyklované vody pro zemědělství a rozvoj témat týkajících se hydrologické problematiky. Dohoda umožní zefektivnění  instalace nových vodních a kanalizačních  potrubí . Umožní realizaci nových iniciativ týkajících se nových vodních a kanalizačních potrubí, protože ta stávající dosáhla plné kapacity a rozvoje nových projektů. Komise se bude zabývat koordinací aktivit spojených se společnými vodními rezervoáry a přípravou na nadcházející letní měsíce, během nichž stoupá spotřeba vody a dodávky vody představují velkou výzvu.

Obě strany připravují také dlouhodobý strategický plán do roku 2040 založený na demografických prognózách Komise umožní realizaci desítek iniciativ, mnohé z nich budou realizovány v blízké budoucnosti, mezi nimi zejména nové potrubí v Judeji a Samaří.

„Podpisem smlouvy o vodě ukazujeme, že jsou témata, která by měla zůstat mimo politické hřiště a pokud obě strany vidí to co je v zájmu jejich obyvatel , může dojít k porozumění jejichž výsledkem jsou dohody jako tato.“ řekl generálmajor Mordechai po podpisu smlouvy a dodal: „Během posledního jeden a půl roku jsme podepsali čtyři smlouvy a to o elektrické energii, vodě, poště a pokrytí 3G síti, vše toto s cílem zlepšit životní podmínky pro veškeré obyvatelstvo oblasti.“

Izrael soustavně ekonomicky podporuje palestinskou autonomní správu , přestože prezident PA soustavně obviňuje Izrael z viny na obtížné finanční  situaci panující na území Palestinské autonomní správy. A to nehledě na to, že šest procent tj. 4.5 milionu US$ měsíčně z rozpočtu Palestinské správy je investováno na platby vězněným teroristům a jejich rodinám.

Pozn. redakce eretz.cz : jak z článku vyplývá, rady některých delegátů na konferenci v Paříži mají cenu snad pouze papíru na němž jsou vytištěny. Izrael a Palestinci  by se pravděpodobně dohodli mnohem lépe a snáze, kdyby nebylo neustálého vměšování ze strany kohokoli, kdo si v tom kterém okamžiku zamane, že se bude zabývat blízkovýchodní krizí a zejména „mírovými“ iniciativami, které neslouží nikomu a ničemu a pouze již tak komplikovanou situaci činí ještě složitější a skutečnému míru vzdálenější,

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2017
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv