… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Detektory kovů odstraněny, arabská interpretace – ústupek a slabost 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

Bezpečnostní kabinet rozhodl během svého zasedání v neděli v noci, že detektory kovů ze vstupů na Chrámovou horu budou odstraněny a nahrazeny „chytrými technologiemi“ ,  čímž bude zajištěna bezpečnost návštěvníků a modlících se ve Starém městě a také na Chrámové hoře. Do té doby, než dojde k instalaci nových technologických prostředků budou posíleny policejní jednotky zajišťující bezpečnost na Chrámové hoře. Časový horizont je 6 měsíců (!), náklady budou uvolněny ze státního rozpočtu  – sto milionů NIS (na účet izraelského daňového poplatníka). Tyto náklady pokryjí také finanční náklady Izraelské policie spojené s potřebou většího množství policistů na Chrámové hoře a v jejím okolí. Izrael umístil detektory kovů při vstupu na Chrámovou horu, po té, kdy  tři teroristé zavraždili dva policisty, kteří hlídkovali při vstupu na Chrámovou horu. Pomocník teroristů vražedné zbraně pronesl do mešity na Chrámové hoře,  tam je teroristé přebrali a použili k vraždě. Dnes večer (25.7.2017) byla demontáž rámů dokončena. Za účelem zprostředkování dohod o bezpečnostní situaci a tuto uklidnit přicestoval do Izraele Jason Greenblat, speciální zplnomocněnec amerického prezidenta Donalda Trumpa.  Greenblat se setkal s předsedou vlády Natanyahuem a s americkým velvyslancem v Izraeli Davidem Friedmanem.   Pravicové kruhy vidí odstranění detektorů jako projev slabosti izraelské vlády, která nedokáže držet slovo ani jeden týden. V hlasování o odstranění detektorů. Ministři Bennett, Shaked a Elkin hlasovali proti.

6 reakcí na Detektory kovů odstraněny, arabská interpretace – ústupek a slabost

 • Refael napsal:

  Popravdě má pravice pravdu.
  Bibi chtěl jednoduše vrátit domů agenta, který v sebeobraně zabil palest.teroristu a omylem i toho majitele.
  Kvůli imunitě toho agenta ochranky Jordánsko ho nemohlo zadržet a vyslýchat, ale mohlo mu znemožnit odjezd ze země, což Bibi nechtěl riskovat.
  Tak splnil přání krále Abdullaha, aby naše vláda odstranila tyto detektory.
  Každopádně to je dost negativní zpráva pro policisty, kteří dennodenně riskují životy ve Starém Městě. Jakoby vražda dvou z nich nic neznamenala.

 • Refael napsal:

  Na druhou stranu islámská organizace spravující Al Aksa, je dohodou nejvíc dotčena, neboť se Izrael dohodl s Jordánskem, Egyptem a S.Arábií o řešení problémů po vraždě 2 policistů a tím palest.náboženskou organizaci odsunuli na vedlejší kolej, což je pro ni větší potupa než detektory samotné.
  Také proto Arabové pokračují v modlitbách před Chrámovou horou, ačkoliv detektory jsou defakto odstraněné.

 • gugi napsal:

  Al-Aqsa je spravována jordánským waqfem, který „na vedlejší kolej“ odsunut nebyl, protože cokoliv se kolem toho bordelu tam nahoře děje, dotýká se suverenity Hašemitského Jordánského království. Kdyby armáda v r.1967 poslechla rabi Gorena, mohl ten bordel tam nahoře být už 50 let zbouraný….
  Arabové padají na xichty nadále proto, že jsou tam instalovány kamery a to se tomu xindlu nelíbí. Protože jsou silně nefotogeničtí. 😆

 • Refael napsal:

  Vedení Waqfa není jordánské, ale palestinské od doby, kdy Jordánci oficiálně přestali si nárokovat Judea & Samaří, pokud se nemýlím. Jordánsko je jen platí.
  Říká se, že od dob J.Arafata, který ve své době vůbec poprvé jmenoval hlavu Waqf je Waqf nejnetolerantnější organizace.

 • gugi napsal:

  Minimálně ze dvou odkazů mi plyne, že Al-Aqsa je spravována Jeruzalémským islámským waqfem, který plně podléhá jordánskému králi. I kdyby ve vedení seděl americký bizon, poslední slovo má Jordánsko, ergo jde o JORDÁNSKÝ úřad.

  http://www.ztis.cz/rubrika/izrael/clanek/izrael-jordansko-jednaji-o-zpristupneni-mist-na-chramove-hore-i-pro-nemuslimy
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/jeruzalem-svatba-ne-fotbal-ano-de3-/p_zahranici.aspx?c=A170630_152859_p_zahranici_wag

 • talarich napsal:

  Pro mě je to znakem zjevné slabosti aktuální vlády Bibiho. Měl být tvrdý a neustoupit. Není žádný důvod detektory kovu odstranit. Obzvlášť, když prokazatelně byly zbraně na Chrámovou horu doneseny a zde ukryty a použity k vraždě dvou policistů. Stojím za Bennettem.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2017
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv