… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Pohřeb teroristů odhalil pravou tvář obyvatel Umm al-Fachm 4.84/5 (96.84%) 19 ohodnocení

V pátek, 14.7. v den společné týdenní modlitby muslimů, byli zavražděni v Jeruzalémě u Lví brány při vchodu na Chrámovou hour dva drúzští příslušníci izraelské pohraniční stráže – Kamil Šan’an (22) z městečka Churfejš a Hail Satawí (30) z města Maghar. Teroristé použili samopalů značky Carl Gustaf a byli vyzbrojeni též noži. Před akcí si vyzvedli zbraně na Chrámové hoře, kde  je před  akcí pro ně schoval v mešitě jejich komplic. Tentokrát teroristé nepocházeli z Gazy, ani ze Západního břehu. Byli to izraelští občané, obyvatelé izraelského arabského města Umm el-Fahm. Po svém činu teroristé utekli na Chrámovou horu, kde se mezi nimi a izraelskou policií strhla přestřelka, v níž byli všichni tři teroristé zastřeleni. Byli to Muhammad Ahmad Muhammad Jabarín – מוחמד אחמד מוחמד ג’בארין (29), Muhammad Hamed Abd el-Latíf Jabarín – מוחמד חאמד עבד אל- לטיף ג’בארין (19) a Muhammad Ahmad Mafdel Jabarín – מוחמד אחמד מפדל ג’בארין (19). Teroristé pocházeli z místního rodinného klanu Jabarín a podle vyjádření izraelských bezpečnostních složek v minulosti neměli problémy s trestnou činností ohrožující bezpečnost země. Taková situace opravdu může nastat, že ten, kdo měl „čistý rejstřík“ se v jednom okamžiku projeví jako vrah-terorista.

Co však je na pováženou, je skutečnost, jak činy takového nebo takových teroristů přijímá jejich bezprostřední okolí, sousedé, spoluobčané Umm el-Fahmu a v neposlední řadě i představitelé města a místní imámové v mešitách. Nikdo střízlivý si o obyvatelích Umm el-Fahmu nedělal žádné iluze, že by se jednalo o zapálené přívržence přátelského soužití izraelských Arabů a Židů, byť jistě i takové proklamace ze strany představitelů města občas zazněly. Pro normální život stačí, aby jeden druhého respektoval bez projevů vzájemných sympatií či strojeného přátelství.

Co se však odehrálo včera, 27. července nad ránem v Umm el-Fahmu během pohřbu tří výše zmíněných teroristů, bylo nade všechna očekávání. Podle místních informačních pramenů více než deset tisíc obyvatel města doprovázelo mrtvé teroristy k jejich hrobům. Stovky lidí, kteří se účastnili pohřebního průvodu měli v rukou hořící pochodně, takže průvod, ne náhodou, připomínal nacistické pochodňové průvody SA. Není snad nutné zdůrazňovat, že všude vlály palestinské vlajky. V obrovské vřavě mimo jiné „perly“ byla slyšet slova nenávisti k Židům a ke státu, jehož jsou občany. Provolávání slávy mučedníkům – šahídům bylo ještě to nejmenší, například „Vy jste mučedníci mešity Al-Aqsa“, dále pak „krví a ohněm vysvobodíme Al-Aqsu“ a nespočet dalších nenávistných, mnohdy hysterických výkřiků. Kdo nechyběl na pohřbu teroristů v Umm el-Fahmu a kdo „udával tón“ celé akce, byl vůdce severního křídla Islámského hnutí šejch Raed Salah, známý svou nenávistí k Židům a Izraeli. Pohřební původ byl ukázkou jasné podpory teroristů a terorismu ze strany značného počtu obyvatel Umm el-Fahmu. Obyvatelé města odhalili svou pravou tvář a vyjádřili svou dosud skrývanou nenávist ke všemu židovskému a izraelskému.

Po tomto pohřbu vyvstává otázka, zda by opravdu nebylo lepší a humánnější umožnit obyvatelům Umm el-Fahmu, aby se jejich město s okolím spojilo s územím Palestinské autonomie a oni mohli být občany Palestiny, což si jich jistě drtivá většina přeje, neboť svou účastí a chováním během pohřbu svých tří mučedníků-teroristů to dali jasně najevo.

Již před několika lety nynější izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman hovořil o možnosti Umm el-Fahm a několik dalších arabských měst ležících v tzv. trojúhelníku předat pod územní správu Palestinské autonomie (budoucí území Palestinského státu) a výměnou připojit některá území s židovskými osadami na Západním břehu k Izraeli. Nenadešel již čas k takovému oboustranně výhodnému řešení?

Jedna reakce na Pohřeb teroristů odhalil pravou tvář obyvatel Umm al-Fachm

  • gugi napsal:

    …ano a rozšířit předpokládané palestinské území až k silnici č. 65 a pak ještě kousek za ní, jenom ohledně enklávy Ejn-Ibrahim…a tak furt dál a dál …. k haifskému Hadaru a pak ještě ke Kiryat Eliezer. ….

    Ctihodný rabai, jsem dalek Umm el-Fahmu přiřknout osud českých Lidic, ale chtěl bych tam tomu chvíli velet, abych se postaral, že z toho arabského doupěte by se stalo jen město duchů a jiných živočichů ….

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2017
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv