… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Rumunský hotel si své izraelské hosty označil 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

Je čas dovolených a proto přinášíme také jeden pohled na praxi z rumunského hotelu. V mnoha zemích mají hotely, kam přijíždějí zahraniční turisté, svá pravidla, která jim usnadňují se orientovat v obrovském množství hostů. V některých hotelech dostane host při příjezdu plastový „náramek“ té či oné barvy a s určitým nápisem. Co se týče nápisu, může to být název či zkratka cestovní kanceláře prostřednictvím které se v hotelu ubytoval nebo značka či přímo text označující rozsah hotelových služeb na něž má host právo, například „polopenze“ nebo „all inclusive“. Je to celkem běžná a pro obě strany výhodná praxe.Co se však přihodilo izraelskému turistovi Ariku Koganovi, je na pováženou. Turista se ubytoval v hotelu Phoenicia Holiday Resort na černomořském pobřeží Mamaia v Rumunsku.

Jak Kogan uvedl, zpočátku mu nebylo jasné, proč se k němu někteří lidé obracejí v ivritu, jiní okamžitě věděli z jakého státu pochází. Náhodou, jak vyprávěl Kogan, šel do jednoho z barů nedaleko pláže a náhodou si tam všiml vystavených různobarevných „náramků“ pro turisty. Náhle mu padl do oka jeden fialový, který měl sám na zápěstí a dosud jeho vzhledu nevěnoval pozornost. Bylo na něm napsáno „GRUP ISRAEL“. Byl to jediný náramek ze všech, který poukazoval na zemi původu hotelových hostí, kteří jej dostali. Okamžitě se mi rozsvítilo, řekl Kogan, pochopil jsem, že takhle tu označují Izraelce. Žádní jiní turisté nebyli tak označeni podle státní příslušnosti. Kogan uvedl, že mu to opravdu připomínalo žlutou hvězdu. Proto uvědomil o této obskurní praktice izraelské ministerstvo zahraničí. Z hotelu Phoenicia Holiday Resort dostal vyhýbavou odpověď, ať se obrátí na izraelskou cestovní kancelář „Kanfej mešek“, která je jejich smluvním partnerem a odpovídá za dovolené svých klientů v hotelu. Z Kanfej mešek dostal Kogan odpověď, že cestovní kancelář nemá žádný vliv na vnitřní praktiky hotelu a samozřejmě, že nežádala po hotelu, aby zdůrazňoval skutečnost, že hosté jsou Izraelci.

Izraelské ministerstvo zahraničí oznámilo, že je ponižující a odporné takto označovat Izraelce. Izraelské velvyslanectví v Bukurešti  zakročí, aby hotel tuto okamžitě skoncoval s takovým  nestandardním označením hostů.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2017
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv