… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
ŠOK!!! Tajemství návštěvy českých biskupů ve Svaté zemi odhaleno! Církev kupuje část Jeruzaléma! (+ foto, video) 5.00/5 (100.00%) 8 ohodnocení

Koupeno! Jerušalajim šelanu!PUTNA (Purimová Tisková ageNturA): Nečekané řešení desetiletí trvajícího židovsko-arabského sporu je na světě! Trn z paty Izraeli i arabským státům vytrhli čeští římští katolíci, kteří mají peněz, že nevědí co s nimi.

Zatímco římskokatolická veřejnost v Česku se poslední dny dojímala nad fotografiemi svých pastýřů na cestě Svatou zemí, PUTNA pátrala, proč čeští a moravští biskupové – kteří zpravidla vytáhnou paty jen do Vatikánu a Polska – náhle přijeli do Izraele. A dokonce všichni najednou.

Co PUTNA vypátrala je vskutku šokující!!!


 

Nešlo o modlitby, meditace ani turismus, ale o poslední obhlídku nemovitostí před uzavřením kupní smlouvy!

Tady je ta podlaha prasklá!

Tady je ta podlaha prasklá!

Proto se také po prohlídce prominentních křesťanských svatých míst uskutečnilo přímo v Zemi izraelské slavnostní zasedání České biskupské konference. Biskupové společně – a jednohlasně – schválili český realitní nákup tisíciletí!

Čeští a moravští biskupové čtou text kupní smlouvy na Staré město jeruzalémské

Čeští a moravští biskupové čtou text kupní smlouvy na Staré město jeruzalémské

Dvě mouchy jednou ranou. Tak lze označit rozhodnutí ČBK koupit Staré město jeruzalémské. Brilantní investice a současně řešení století trvajícího sporu. Čeští katolíci totiž vykoupí historické místo jak od izraelské, tak od arabské strany, čímž se stanou nezpochybnitelnými držiteli nejen Chrámu B-žího hrobu, ale také Chrámové hory s mešitou al-Aksá, Západní zdi a Jaffar and Sons Pastry Cafe.

Takže chlapi... Je někdo proti?!

Takže chlapi… Je někdo proti?!

Ani po mé levici nikdo proti?! Takže dokonáno jest.

Ani po mé levici nikdo proti?! Takže dokonáno jest.

Zdálo by se, že platit dvakrát za stejné nemovitosti je pošetilost, ale s Dukovým plánem souhlasí i jeho názoroví odpůrci.

„Díky restitucím máme peněz, že nevíme co s nimi. Do kostelů už chodí jen málo lidí a tak plánujeme, že si necháme jen pár tradičních chrámů v Praze, něco málo Brně a Holomóci a zbytek postupně prodáme. Však mladí dneska stejně mše sledují na YouTube nebo je poslouchají na Radiu Proglas. Třeba já už jen píši knížky a přebírám mezinárodní ceny. Když je občas nutné zajít do kostela, tak tam posílám dvojníka,“ sdělil naší agentuře Tomáš Halík.

„Než aby všechny peníze utratili lidé z arcibiskupství za archivní mešní víno, ornáty od Burberry a za seno pro Dukovy kobyly, tak to je samozřejmě lepší investovat do nemovitostí. Zhodnocení v Jeruzalémě je po celá tisíciletí zajímavé a z delší perspektivy samozřejmě může přinášet slušný výnos i pronájem Chrámové hory na stavbu třetího židovského Chrámu,“ chválil pro PUTNA rozhodnutí ekonom Tomáš Sedláček, zlomyslně přitom narážeje na zvyk kardinála Duky jezdit na nákupy do Tesca na Národní třídě kočárem.

Kardinál Dominik Duka cestou na nákup blokuje dopravu

Kardinál Dominik Duka cestou na nákup blokuje dopravu

„Velké změny zatím neplánujeme. Ješivy zdá se mají platné smlouvy. S mešitou al-Aksá je to složitější, protože současní uživatelé nemohou najít doklady se souhlasem k jejímu postavení od původních majitelů pozemku. Zatím ji muslimům necháme do příštího jara, pak se nad věcí znovu zamyslíme. A restaurace na Šuk HaCorfim, která se nyní jmenuje Arafat Hummus, se na počest naší koupě přejmenuje na Duka Deli,“ vypočítal tajemník kardinála Duky Milan Badal všechny změny, které noví majitelé chystají.

O motivaci k prodeji se spekuluje. Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu, kterého čekají za dva týdny parlamentní volby, si podle zpravodajského webu Depka.com při posledním zasedání izraelské vlády broukal: „Ještě jednu velkou ránu, ještě jednu…“ A kupodivu stejná slova si prý při odchodu ze zdravotní prohlídky brumlal též 83letý vůdce palestinskoarabské autonomie Mahmúd Abbás.

Jedna reakce na ŠOK!!! Tajemství návštěvy českých biskupů ve Svaté zemi odhaleno! Církev kupuje část Jeruzaléma! (+ foto, video)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2019
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv