… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
ŠOK!!! Izrael se rozdělí na 2 státy! 5.00/5 (100.00%) 8 ohodnocení

Dojednáno! Benjamin Netanjahu, Reuven Rivlin, Beny Ganc

Dojednáno! Benjamin Netanjahu, Reuven Rivlin, Beny Ganc

PUTNA (Purimová Tisková ageNturA): Šokující řešení povolebního patu v Izraeli vymysleli Benjamin Netanjahu a Benny Gantz. Poté, kdy ani třetí volby během jednoho roku nepřinesly jasný výsledek, umožňující vznik většinové vlády, a zdálo se, že oba politici se opět do sebe s vervou pouštějí, oznámili dohodu. Dohodli se na rozdělení Státu Izrael.

„V židovských dějinách to má tradici, nebude to poprvé, kdy bude Erec Jisrael rozdělena. Navíc rozdělení nebude úplné“, uvedli na společném tiskové konferenci představitelé stran Likud a Modrobílá za přítomnosti prezidenta Státu Izrael Reuvena Rivlina.

Právě Reuven Rivlin bude svorníkem, který navenek zajistí spojení obou nových států. V nové funkci krále Země izraelské bude oba nové státy spojovat v personální unii, bude také vrchním velitelem armády, která si zachová jméno Izraelské obranné síly. Jinak ovšem budou oba nové státy značně nezávislé a Bibi a Beny konečně budou moci vládnout bez omezení.

Ruvi melech Jisrael!

Ruvi melech Jisrael!

Přísně tajná jednání pověřenců Benjamina Netanjahua a Benyho Gance probíhala v norském hlavním městě, kde také byla uzavřena dohoda zakotvující zásady rozdělení Erec Jisrael. Očekává se, že protagonisté mají velkou šanci za Oselské dohody obdržet Nobelovu cenu míru.

Vyjednávání budou nadále pokračovat, protože je nutné dořešit ještě řadu podrobností. Nejsou ještě dány názvy obou nových států, shoda je pouze na tom, že společně budou vystupovat jako „Izrael“ či „Země izraelská“ a zachovají jednotu Jeruzaléma jako hlavního města obou entit. Jedná také o přesném rozdělení země, o budoucích státních symbolech, o zachování či nezachování jednotné měny, stejně jako o osudu Avigdora Liebermana, který je nyní držen v domácím vězení a jehož Netanjahu i Ganc svorně nazývají „kišiněvský tajtrlík“ (קישינאו ג’סטר).

Současné rozdělení Státu Izrael na distrikty

Současné rozdělení Státu Izrael na distrikty

 

jedna z pracovních variant rozdělení na 2 státy

jedna z pracovních variant rozdělení na 2 státy

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv