… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Abu Goš

ABU GOSH RESTAURACE Současné vlna teroru, který znepokojuje izraelské obyvatele, nese s sebou také ekonomické problémy. Jedná se například o propad desítek procent v tržbách restaurací a kaváren. Proto se kavárníci a majitelé restaurací snaží ekonomický dopad teroru na jejich podniky různými způsoby minimalizovat a překonat toto nelehké období. Například řediteli restaurace Abu Gosh Danu Feldmanovi v průmyslovém a obchodním parku „Airport City“, který je nedaleko mezinárodního Ben Gurionova letiště, se během posledních měsíců loňského roku snížily tržby o 30 procent. Dan Feldman otevřel svou stylovou arabskou restauraci, která nese název arabské vesnice Abu Gosh u Jeruzaléma, v březnu 2015. Jak Feldman uvedl, „v tomto parku bylo potřeba zařízení podávající orientální jídla. Restaurace začala jako nekošer masová restaurace specializující se na arabskou orientální kuchyni a nabízela různé druhy mas a klasický arabský chumus podle receptury z Abu Goshe. Vlna teroru, která začala počátkem října loňského roku se velmi neblaze odrazila na návštěvnosti podniku. ABU GOSH REST. I.Do Airport City přicházelo stále méně návštěvníků, tedy i potencionálních hostů restaurace. Ty, kteří hledali něco k snědku však zase odradil název restaurace Abu Gosh. Ještě k tomu připočtěte 10 procent zbožných židovských návštěvníků Airport City, kteří vynechali mou restauraci neboť nebyla košer. Další problém byl i se státními úřady, které, pokud se v ní mají stravovat jejich pracovníci, vyžadují, aby restaurace byla košer.“ Nechtěl-li Feldman podnik zavřít, musel rychle jednat. Před dvěma měsíci se rozhodl přeměnit svou nekošer restauraci na super košer. Nyní je restaurace Abu Gosh pod velmi respekovaným rituálním dozorem „Bejt Josef“. Rerstaurace se stala košer podle nejpřísnějších sefardských pravidel a je ještě pod rituálním dozorem rabinátu oblasti Modi’in. Tato radikální změna způsobila, že restauraci začalo navštěvovat i mnoho ultraortodoxních Židů z měst Benej Braku a El’adu. Nyní lze bez nadsázky říci, že restaurace Abu Gosh prosperuje a to nejen díky vynikajícímu a chutnému jídlu.

Pokračovat ve čtení “Potvrzení o kašrutu může být klíčem k úspěchu” »

čečenská mešita, foto: Flash 90

čečenská mešita, foto: Flash 90

Ramzan Kadyrov

Ramzan Kadyrov

Prezident Čečenska Ramzan Kadyrov (Ramzan Akhmadovich Kadyrov, rusky Рамза́н Ахма́дович Кады́ров, čečensky Къадар АхIмат-кIант Ръамазан; narozený 5. 10. 1976) sponzoroval stavbu druhé největší mešity v Izraeli, ve vesnici Abu Goš (Abu Gosh). Osobně přijel na slavnostní zahájení nové mešity ve vesnici, která leží při vjezdu do Jeruzaléma a nachází se na území Izraele v hranicích před rokem 1948. Pouze mešita na Chrámové hoře je rozlehlejší, než tato nová mešita, která se rozkládá na ploše 32,000 čtverečních metrů.

Pokračovat ve čtení “Druhá největší mešita v Izraeli – dar čečenského prezidenta” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv