… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ahmad Manasra

Ahmad Manasra u soudu

Ahmad Manasra u soudu

Zítra (27.11.2015) v budově Městského soudu v Jeruzalémě bude zahájeno jednání ve věci třináctiletého teroristy Ahmada Manasry (o případu informoval eretz.cz 18.10. t.r.). Manasra je obviněn ze dvou pokusů vraždy při teroristickém útoku nožem, který se udál minulý měsíc v jeruzalémské čtvrti Pisgat Ze’ev. Televizní stanice „Desátý kanál“ informovala, že obhájci nezletilého teroristy vznesli dotaz na Prokuraturu, zda tato může zaručit, že soudní proces s Manasrou bude ukončen dříve než dosáhne věku 14 let. Obhájci sdělili, že pokud tak Prokuratura učiní, z jejich strany nebudou námitky proti obviněním nacházejícím se v obžalobě. Podle informací však Prokuratura návrh Manasryho obhájců zamítla jako nepřijatelný a soudní proces bude pravděpodobně zahájen podle plánovaného harmonogramu. Věk Ahmada Manasry je v tomto případě velmi důležitý. Pokud by byl rozsudek vynesen dříve než Manasra dosáhne věku 14 let, bude si tento odpykávat svůj trest v uzavřeném diagnostickém ústavu (polepšovně) pro mládež. Pokud by však byl rozsudek vynesen poté, kdy nezletilý Manasra dovršil 14. rok svého věku, bude si odpykávat trest ve vězení.

Pokračovat ve čtení “Soud s nezletilým teroristou – vrahem” »

Ayelet ShakedProkuratura je rozhodnuta koncem týdne předložit soudu obviněnní třináctiletého teroristy Ahmada Manasru v pokusu o vraždu stejně starého chlapce. Nízký věk teroristy je pro Prokuraturu určitým problémem, a to, zda je možné najít způsob jak uvěznit tak malého teroristu v nápravném zařízení. Na jednu stranu dosáhl věku 12 let, kdy je v Izraeli trestně zodpovědný za své činy, avšak na druhou stranu nedosáhl věku 14 let, aby mohl být uvězněn ve vězení pro mladistvé do 18 let. Jediné reálné řešení v takovém případě je umístit teroristu Ahmada Manasru v uzavřeném oddělení diagnostického ústavu pro děti. Až dosáhne 14 let, bude převezen do věznice pro mladistvé delikventy. V příštích dnech se bude na Prokuratuře jednat o tom, zda přece jen neexistuje nějaká možnost, jak umístit Manasru ve vězení již nyní. Současně se ministryně spravedlnosti Ayelet Shaked pokusí obejít omezení, která ukládá stávající Zákon o mládeži, tím, že bude žádat, aby v něm byl doplněn nový paragraf umožňující uvěznit děti, které spáchaly teroristický čin v nápravném zařízení dříve než dosáhnou věku 14 let.

Pokračovat ve čtení “Na třináctiletého teroristu čeká obvinění z pokusu o vraždu” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2021
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv