… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
AIDS (HIV)

AIDSIzraelská pracovní skupina pro boj s AIDS Počet osob, které jsou v Izraeli nakaženy virem HIV, v roce 2012 vzrostl o 8 % na 487. V roce 2011 jich bylo 456. Vyplývá to z údajů, zveřejněných izraelským ministerstvem zdravotnictví a a Izraelskou pracovní skupinou pro boj s AIDS (Israel AIDS Task Force, IATF), o nichž informovalo včerejší vydání novin Maariv.

Z nově nakažených v roce 2012 bylo 30 % homosexuálních mužů. Ze všech nakažených HIV v Izraeli připadá na homosexuální muže 38 %.

Pokračovat ve čtení “Nakažených HIV v Izraeli meziročně přibylo 8 %” »

rabi Elijahu Bakši-Doron

rabi Elijahu Bakši-Doron

V případě nutnosti je židovským právem povoleno provést transplantaci orgánu i od člověka, který je HIV pozitivní, a ohrozit tak příjemce rizikem nákazy. Precedenční halachické rozhodnutí vydal bývalý sefardský vrchní rabín Izraele rabi Elijahu Bakši-Doron (אליהו בקשי דורון).

„Pokud osoba nebude bez darování orgánu žít, je to povolené a transplantaci je nutné k zachování života provést,“ uvedl rabi v rozhodnutí, které vydal na základě žádosti Institutu Puah na základě izraelské Skupiny pro boj s AIDS (AIDS Task Force).

Pokračovat ve čtení “Rabi Elijahu Bakši-Doron: HIV pozitivní člověk smí darovat orgány pro transplantaci” »

Jael German

Jael German

Nová izraelská ministryně zdravotnictví Jael German (Yael German) ze strany Ješ atid (Budoucnost existuje) požádala své odborné spolupracovníky, aby znovu přezkoumali kritéria pro dárce krve.

German doufá, že skoncuje s kontroverzní otázkou v dotazníku pro dárce krve, která se jich ptá, zda „měli od roku 1977 mužský homosexuální vztah.“ Ve prospěch vypuštění otázky, kterou její odpůrci pokládají za diskriminační vůči homosexuálům, probíhá online kampaň.

Pokračovat ve čtení “Izraelské ministerstvo zdravotnictví přehodnocuje kritérium pro darování krve homosexuály” »

Den boje proti AIDS v Dženínu 1. 12. 2012

Den boje proti AIDS v Dženínu 1. 12. 2012

Izrael je zodpovědný za nárůst počtu HIV pozitivních pacientů na palestinských autonomních územích. Prohlásil to v sobotu Asad Ramláví (As’ad Ramlawi, أسعد رملاوي، إن), generální ředitel primární lékařské péče Palestinské správy a předseda Národního výboru pro boj proti AIDS.  Informaci přinesla oficiální tisková agentura Palestinské správy WAFA.

Ramláví obvinění vznesl v projevu na akci pořádané v Dženínu ministerstvem zdravotnictví Palestinské správy při příležitosti Světového dne boje proti AIDS. Uvedl, že Palestinci, kteří jdou do Izraele za prací, jsou předmětem „politického vydírání“ ze strany izraelských úřadů – což má nějak souviset s nákazou virem HIV a propuknutím AIDS.

Pokračovat ve čtení “Nejnovější protižidovská pomluva: Izrael je zodpovědný za AIDS mezi Palestinci” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv