… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Al Kajda

Mordechai Kedar

Mordechai Kedar

V mediálním, politickém a veřejném prostoru zakořenil v posledních letech, zejména po útocích z 11. zářím 2001 pojem „radikální islám“ popisující náboženskou a ideologickou podstatu násilí založeného na islámu, když popisují to, co svět nazývá „terorismus.“ Opakem tohoto pojmu má být „umírněný islám“, který představuje muslimy jako běžné lidi, kteří si přejí žít v míru s celým lidstvem – křesťany, židy, budhisty, nevěřícími a všemi dalšími.

Pokračovat ve čtení “Izraelský expert: Neexistuje „radikální islám“ ani „umírněný islám“” »

protret

Benjamin Netanjahu

Dovolte, abych v této těžké chvíli vyjádřil jménem obyvatel Izraele soustrast prezidentu Francie, rodinám zavražděných a občanům Francie, celý Izrael vám stojí po boku. Před dvěma roky jsme viděli vzrůst mezinárodního teroru, který vychází z radikálního islámu. Radikální islámský teror nezná hranice a proto boj proti němu musí být také veden bez hranic. Na půdě OSN jsem před několika měsíci řekl, že pokud radikální teror Hamásu, Hizballáhu, ISIL a Al-Kaidy nebude zastaven zde, rozšíří se na každé místo na Zemi. Pokud proti němu nebudeme bojovat jednoznačně, nekompromisně a společně, zopakují se hrozné události, jakých jsme svědky dnes v Paříži a budou neméně hrozné a těžké, protože islámský teror chce zastrašit bez hranic, bez dohod, a nejde pouze o Izrael – ne hlavně o Izrael a dokonce ani zejména o Izrael – hlavním cílem islámského teroru je likvidace západní civilizace a států, vyvrácení kulturních hodnot, které jsou založeny na svobodě výběru a nastolení diktatury, jejímž cílem je vrátit lidstvo o stovky let zpět. Proto je povinností svobodné společnosti se sjednotit a bojovat proti němu, bojovat fyzicky, ale také bojovat proti falešným informacím a interpretacím. V žádném případě nelze respektovat všemožná ospravedlňování islámského teroru, nejdůležitější je vzájemná podpora a aktivní boj proti němu.

Pokračovat ve čtení “Prohlášení předsedy vlády Izraele k vražednému teroristickému útoku v Paříži (+ video)” »

5404750a7e5ed6e72

Aafía Siddiqui po zatčení ve vězení

5404750a7e5ed6e71Nazývají ji سيدة تنظيم القاعدة (Dáma organizace Al-Kaída) a její pravé jméno je Aafía Siddiqui. Aafía Siddiqui se narodila roku 1972 vzdělaným rodičům v pákistánském Karáčí. Mezi lety 1991 a 2002 studovala v USA lékařství, obor neurologie a získala doktorát. Poté pracovala například v Massachusettském Technologickém Institutu a na Brandeisově univerzitě. Na pět let jako by se po ní země slehla a byla nejhledanější ženou-teroristkou, po níž pásly nejen americké bezpečnostní složky na celém světě.Nakonec byla roku 2008 zadržena hlídkou amerických vojáků v Afgánistánu.
Pokračovat ve čtení “Proč je „Dáma Al-Kaída“ tak důležitá pro Islámský stát ?” »

Golanské výšiny

Golanské výšiny

 Izraelské letouny ve středu zaútočily proti cílům syrské armády v reakci na ostřelování Izraele na Golanských výšinách, při kterém byli zraněni čtyři vojáci. Oznámil to mluvčí izraelských obranných sil (IDF).

Kromě náletu varoval ministr obrany Moše Ja’alon (Moshe Yaalon) syrského prezidenta Bašára Assada, že pokud budou jeho akce poškozovat Izrael, bude svých činů trpce litovat.

Syrské vojenské zdroje uvedly, že při náletu byl jeden voják zabit a sedm dalších zraněno.
Pokračovat ve čtení “Konflikt na Golanských výšinách – jeden mrtvý, 11 zraněných vojáků” »

 Inscription on the Jobar Synagogue, near Damascus, Syria (photo credit: screen capture YouTube)Svitky Tóry a další kultové předměty ze staré damašské synagógy jsou v držení islamistických skupin v Sýrii Tyto blíže nespecifikované skupiny požadují výměnou za pergamenové svitky ukradené ze synagógy osvobození vězňů, které drží režim prezidenta Assada. Tuto informaci přinesl internetové noviny Times of Israel. Informace o vykradení synagógy Jobar pronikly na veřejnost v březnu 2013, kdy jsme o ní také informovali. Zloději, ale nikdy nebyli identifikování. Podle tradice je synagóga stará 2000 let a je spojována s proroky Elijášem a Elíšou. Některé informace naznačují, že je synagóga nyní zcela vykradena a poničena. Podle informace, kterou získal Times of Israel jsou Tóry v rukou příslušníků Fronty Al-Nusra, islamistické organizace, která je spojována s al-Kaidou a v USA je označena za teroristické uskupení. Podle tohoto zdroje uloupili teroristé nejméně čtyři svitky Tóry a další staré rukopisy a stříbrné kultové předměty. Lupiči – rebelové brali všechno a co jim padlo do rukou a chtějí lup nyní vyměnit za vězněné teroristy. Jednání jsou vedena prostřednictvím Kataru, který s oblibou funguje jako mediátor v těžkých kauzách a tím si upevňuje svou mezinárodní prestiž.

Pokračovat ve čtení “Pergamenové svitky Tóry z Damašku v rukou islamistických rebelů – teroristů” »

modlící se holčičkaSýrie. „Pokud chtějí západní země opravdovou demokracii, musejí ji budovat smířením, dialogem mezi křesťany a muslimy a nikoli zbraněmi. Plánovaný útok Spojených států amerických je kriminální čin, který přinese další oběti, kromě mnoha tisíců z posledních dvou let války. Důvěra arabského světa k tomu západnímu tím padne úplně,“ říká katolický patriarcha řecko-melchitského ritu Řehoř III. Laham k situaci vzniklé oznámením útoku USA proti Damašku plánovaného za podpory Velké Británie, Francie, Turecka a Ligy arabských států.

Pokračovat ve čtení “Patriarcha Řehoř III.: Plánovaný vojenský útok USA je kriminální čin” »

Michael Morell a Leon Panetta

tehdejší ministr obrany USA Leon Panetta předává ocenění tehdy úřadujícímu řediteli CIA Michaelu Morellovi (vlevo), 14.2.2013

Michael Morell, zástupce ředitele americké CIA (Ústřední zpravodajské služby), tvrdí, že syrská občanská válka je v současnosti největší hrozbou národní bezpečnosti USA. Uvádí to Wall Street Journal.

Rizikem je, že syrská vláda by mohla zkolabovat a země by se stala bezpečným útočištěm al-Kajdy a nahradila tak Pákistán. V takovém případě by do rukou povstalců z al-Kajdy padly chemické zbraně, které nyní má režim prezidenta Bašára Assada.

Pokračovat ve čtení “Muž č. 2 CIA: Největší hrozbou pro USA jsou syrští povstalci” »

Bašár Assad foto: Somali.net

Bašár Assad foto: Somali.net

„Arabské jaro“ mělo svou předehru v březnu 2003, kdy Spojené státy zahájily vojenskou intervenci do Iráku, jejímž cílem bylo svržení diktátorského režimu prezidenta Saddáma Husajna a nastolení demokratické vlády pod dohledem USA. Záminkou k intervenci byly „zaručeně důvěryhodné informace CIA“, podle nichž se na území Iráku nacházely zbraně hromadného ničení, které však, i přes desetiletou přítomnost speciálních vojenských jednotek USA, nebyly dodnes nalezeny. Dodnes také není v Iráku nastolena demokracie a země prochází spíše libanonizací, tedy boji a bombovými atentáty různých náboženských a politických uskupení mezi sebou, případně namířených proti americkým silám umístěným v zemi. Kdysi hospodářsky a kulturně vyspělá irácká křesťanská menšina prakticky neexistuje a její zbytky žijí pod neustálou hrozbou ze strany islámských radikálů všech odstínů. Opravdové „arabské jaro“ se přihlásilo koncem roku 2010 v Tunisku a po lidových bouřích a demonstracích proti autoritářskému prezidentovi Zínu Abidínu ibn Alímu se v lednu 2011 ujala vlády relativně umírněná islámistická strana Hnutí obnovy v čele s Rašídem Ghannúšim.

Pokračovat ve čtení “Mezi syrskou Skyllou a Charybdou” »

Bašár Assad v televizi

Bašár Assad v televizi

Syrský prezident Bašár Assad včera varoval Západ, že zaplatí vysokou cenu za podporu Al-Kajdy v Sýrii. V rozhovoru pro státní televizi Al-Ichabaríja při příležitosti syrského Dnes nezávislosti prohlásil, že Západ si hraje s ohněm.

„Západ silně platit Al-Kajdu v jejích prvotních etapách v Afghánistánu. Dnes dělá totéž v Sýrii, Libyi a na dalších místech a zaplatí (za to) vysokou cenu v srdci Evropy a USA,“ prohlásil Assad.

Pokračovat ve čtení “Syrský prezident Assad varoval Západ před podporou Al-Kajdy a před rozšířením války do Jordánska” »

demonstrace na podporu Fronty al-Nusra v Aleppu

demonstrace na podporu Fronty al-Nusra v Aleppu

Vůdce syrské povstalecké Fronty Al-Nusra Abú Mohamed al-Džavlání (Abu Mohammed al-Jawlani) včera prohlásil, že jeho hnutí je součástí Al-Kajdy a slíbil věrnost jejímu vůdci Ajmánu al-Zavahrímu (Ayman al-Zawahiri).

Vůdce syrských džihádistů současně odmítl, že došlo ke sloučení větví Al-Kajdy v Sýrii a Iráku.

„Synové Fronty Al-Nusra slibují věrnost šejchu Ajmánu al-Zavahrímu,“ prohlásil al-Džavlání na nahrávce, o níž následně informovala BBC, AFP a další světové agentury.

Pokračovat ve čtení “Syrská povstalecká Fronta Al-Nusra se přihlásila k Al-Kajdě” »

Sýrie - politicky korektní občanská válkaRealita syrského konfliktu se liší od obrazu nabízeného mezinárodními médii. Svědectví sestry Marie Agnese, zakladatelky „Hnutí smíření“ (Mussahala), zní: „Známe tento režim a jeho diktátorskou povahu, jeho postup nás nepřekvapuje. Ale to, že opozice, oficiálně prezentovaná jako strana prosazující lidská práva, demokracii a svobodu, jedná ještě krvavěji a násilněji než režim, je pro nás šokující.

Protagonisté syrské občanské války jsou pro veřejné mínění na Západě zcela známí: na jedné straně Asadova krvavá diktatura, na straně druhé utlačovaný lid, který se s hrdinským odporem vzepřel tyranovi. Skutečnost je však poněkud odlišná od toho, co je nám předkládáno, a není to poprvé, co západní média dělají tak zásadní chybu, za kterou se však nikdo neomlouvá. Někteří si snad doposud pamatují, jak média psala, že v dlouhé „korejské válce“ (1950-1953) Američané, kteří pomáhali Jižní Koreji, aby ji nepohltil Sever a Čína, byli kolonialisté a imperialisté, a Číňané, kteří pomáhali Severu, byli hrdinní „dobrovolníci“, kteří přišli zachránit své bratry.

Pokračovat ve čtení “Sýrie – politicky korektní občanská válka?” »

Ve čtvrtečním vydání deníku Jisrael Hajom (15/11/2012) uvádí ve svém článku Danny Brenner s odvoláním na zahraniční informační agentury zajímavá fakta. Několik hodin před likvidací (14/11/2012) teroristy „náčelníka generálního štábu“ Hamásu Ahmeda Džabarího v Gaze, navštívili předseda vlády Benjamin Netanyahu spolu s ministrem obrany Ehudem Barakem izraelsko-syrskou hranici na Golanech. Zde se jim dostalo od vysokých důstojníků IDF podrobného vysvětlení o situaci. Den před jejich návštěvou, tedy 13. listopadu, se objevila v této oblasti nová znepokojující skutečnost. Podle informací  britského listu The Telegraph nejméně 200 syrských vzbouřenců proti Asadovu režimu obsadilo vesnice Bir Adžam a Baríka, které se nacházejí v demilitarizovaném pásmu na syrské straně při hranici s Izraelem. Tito vzbouřenci se podle britského listu, který se odvolává na zdroj z izraelské vojenské rozvědky, netají svou nenávistí k Izraeli. Jedná se o členy radikální salafistické organizace, kteří si říkají „Golanští orli“. Je známo, že členy této organizace jsou příslušníci El Kaidy, kteří přišli do Sýrie z Iráku. „Golanští orli“ se netají tím, že až skoncují s Asadovým režimem, zahájí bojové akce proti Izraeli. Pramen z Izraelské vojenské rozvědky dodal, že to, co se odehrává na Golanech,  je podobné situaci v Libanonu a na Sinaji. Také tam slabá vláda není schopná ovládat určitá území patřící pod její jurisdikci a tím se tato území automaticky dostávají pod vládu různých teroristických skupin, které je používají jako nástupní prostor pro útoky proti Izraeli.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv