… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Antonio Franco

arcibiskup Antonio FrancoJeruzalém. Apoštolský nuncius v Izraeli a na Kypru – jedna z nejobtížnějších a zároveň nejzajímavějších pozic papežské diplomacie. Arcibiskup Antonio Franco se s tímto úřadem po šestiletém působení loučí. Naší rozhlasové stanici nabídl krátkou bilanci:

„Musím přiznat, že jsem nikdy předtím ve Svaté zemi nebyl a přišel jsem tam až jako vyslanec Svatého otce. Cítil jsem jako privilegium, že mohu zažívat jedinečnost této země. A to na jedné straně v její duchovní rovině, neboť Bůh v této části světa zasáhl do lidských dějin. Na druhé straně pak i v mnohotvárnosti jejích konkrétních problémů, které jsou zde přítomné a kterými se musí zabývat také církev“.

Pokračovat ve čtení “Nuncius v Izraeli končí svou diplomatickou misi” »

nový benediktinský klášter v Tabgha

nový benediktinský klášter v Tabgha

Izrael. U Tiberiadského jezera byl vybudován nový benediktinský klášter. Nachází se u svatyně Rozmnožení chlebů v Tabgha.

Slavnostní posvěcení kláštera se konalo v neděli na slavnost Nanebevstoupení Páně (20.5.) za účasti představitelů místní církve a poutníků z Německa. Eucharistii slavil kolínský arcibiskup, kardinál Joachim Meisner, který potom také posvětil celou stavbu, která vystřídala dřívější budovu kláštera postaveného v 50. letech a stavěla se pět let. Pozemek i budova patří německému sdružení Svaté země, jehož předsedou je ordinář Kolína nad Rýnem.

Pokračovat ve čtení “V Tabgha u Tiberiadského jezera vznikl nový benediktinský klášter” »

Vatikán. Na jednáních mezi Svatým stolcem a státem Izrael byly „učiněny další kroky směrem k uzavření“ dohody o ekonomicko-právních záležitostech katolické církve v Izraeli, píše se v tiskovém sdělení vydaném na závěr setkání dvojstranné pracovní komise na izraelském ministerstvu zahraničí v Jeruzalémě.

Pokračovat ve čtení “Podstatný pokrok v jednáních mezi Izraelem a Vatikánem” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv