… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
armáda USA (US Army, United States Army)

raketa Blue Sparrow na letounu

raketa Blue Sparrow na letounu

Ruská tisková agentura RIA Novosti dnes dopoledne oznámila, že v 10:16 hodin moskevského času (8:16 středoevropského letního) zaznamenal ruský systém včasného varování v Armaviru odpálení „dvou balistických raket“ z centrálního Středomoří směrem do jeho východní části, kde oba objekty spadly do moře.

Po několika hodinách Izrael a USA dnes po poledni potvrdily, že ve Středozemním moři proběhl test obranného protiraketového systému Arrow 3 (Šíp 3, hebrejsky Chec-3).
Pokračovat ve čtení “Izrael a USA ve Středozemním moři úspěšně otestovaly protiraketovou obranu” »

generál Martin E. Dempsey

generál Martin E. Dempsey

Obamova vláda je proti jakékoliv – byť i jen omezené – vojenské intervenci USA v Sýrii, protože je přesvědčena, že povstalci bojující proti režimu prezidenta Bašára Assada by v případě vítězství „nepodporovali americké zájmy.“ Vyplývá to z dopisu předsedy Sboru náčelníků štábů Armády USA generála Martina Dempsey, který získala agentura AP.

Generál uvedl, že americká armáda je jednoznačně schopná vyřadit syrské vládní letectvo a zvrátit rovnováhu v dva a půl roku trvající občanské válce ve prospěch ozbrojené opozice, ale takový krok by USA zapletl do další války v arabském světě a přitom nenabídl žádnou strategii k dosažení míru v Sýrii.

Pokračovat ve čtení “Generál Martin Dempsey: Syrští povstalci by v případě vítězství nepodporovali zájmy USA” »

Izraelské námořnictvoUS EUCOMPo týdnu a půl včera skončilo společné námořní cvičení „Reliant Mermaid 103“ Izraelského námořnictva (חיל הים הישראלי) a sil Evropského velení (armády) Spojených států (United States European Command, EUCOM) ve Středozemním moři.

Nacvičovány byly různé pátrací a záchranné akce, přičemž cvičení nebylo spojeno s žádnou reálnou situací ve světě. Oznámil to útvar mluvčího Izraelských obranných sil.

Cvičení, které bylo součástí ročního výcvikového plánu Izraelského námořnictva, se zúčastnil torpédoborec s řízeními střelami z americké 6. flotily, stejně jako izraelské raketové lodě.

Pokračovat ve čtení “Americké EUCOM Navy a Izraelské námořnictvo dokončily společné cvičení” »

generál Martin E. Dempsey

generál Martin E. Dempsey

Vytvoření bezletové zóny nad Sýrii by měsíčně stálo více než 1 miliardu dolarů a letounům USA by hrozilo sestřelení, aniž by to nezbytně vedlo k pádu režimu prezidenta Bašára al-Assad. Pokud by USA chtěly vytvořit nárazníkové zóny na ochranu určitých oblastí Sýrie nebo ke kontrole šíření chemických zbraní, vyžádalo by si to tisíce vojáků.

Uvedl to předseda Sboru náčelníků štábů generál Martin Dempsey v dopise předsedovi senátního výboru pro ozbrojené složky z něhož včera citoval web Bloomberg News.

Pokračovat ve čtení “Generál Martin Dempsey proti intervenci USA v Sýrii” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2020
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv