… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Asif Šaukát

Bušra Assad a její manžel Asef Šaukát

Bušra Assad a její manžel Asef Šaukát

Jediná sestra syrského prezidenta Bašára al-Assada (Bashar al-Assad, بشار حافظ الأسد‎‎), 52letý Bušra (Bushra), údajně spolu se svými dětmi opustila Sýrii a odjela do Dubaje.

Rodina prý utekla po hádce, při níž Bušra nesouhlasila s bratrem v tom, jak vede současnou občanskou válku v zemi. Má se za to, že Bušra a její děti zůstanou v Dubaji. Podle panarabské televize Al-Arabíja už tam zapsala děti do školy.

Pokračovat ve čtení “Jediná Assadova sestra opustila Sýrii” »

zabití syrští představiteléVýbuch sebevražedného bombového útočníka včera v sídle národní bezpečnosti v Damašku zabil syrského vicepremiéra a ministra obrany Davúda Radžíhu (Dawood Rajiha), náměstka ministra obrany a švagra prezidenta Bašára Assad Asífa Šaukáta (Assef Shawkat) a viceprezidenta a bezpečnostního poradce prezidenta Assada Hasana Turkmaního.

Podle některých zdrojů byl zabit i ministr vnitra Mohamed Ibrahím al-Šár (Mohammed Ibrahim al-Shaar), což ale syrská oficiální místa popřela s tím, že ministr stejně jako generálporučík Hišam (Hisham) jsou „ve stabilizovaném stavu.“

Pokračovat ve čtení “Damašek: Atentátník zabil ministra obrany, jeho zástupce a viceprezidenta – prezident zmizel?” »

Bašár Assad a Asma Assad

Bašár Assad a Asma Assad

Minulý týden ve čtvrtek po půlnoci odjel z Damašku pod pláštíkem tmy silně ozbrojený konvoj na bezpečné letiště severně od syrského hlavního města. Podle izraelského deníku Jisrael Hajom (Yisrael Hayom, Izrael dnes, ישראל היום) se jednalo o odjezd tří dětí Bašára (بشار الأسد) a Asmy Assadových (أسماء الأسد) do Evropy.

Egyptský deník Al-Masry Al-Júm (Egypt dnes, المصرى اليوم) s odvoláním na egyptského diplomata uvedl, že v konvoji se nacházela také Assadova matka Inessa a děti dalších členů nejbližších spolupracovníků syrského prezidenta, včetně dětí miliardáře Ramiho Machlúfa (Rami Makhlouf).

Pokračovat ve čtení “Syrský prezident vyhověl manželce a poslal děti do Evropy” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv