… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
blízkovýchodní Kvartet

předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás

předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás

Ředitel Centra palestinských studií ve Spojených arabských emirátech Aldraví Ibrahím Masrí (Aldrawi Ibrahim Masri) je přesvědčen, že předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) souhlasil s účastí na jednání s Izraelem v Jordánsku, prosazovaných blízkovýchodním Kvartetem (USA, Rusko, EU, OSN), protože se bál, že jinak bude zabit.

Pokračovat ve čtení “Arabský expert: Mahmúd Abbás se bojí atentátu” »

ulice v Gilo

Jeruzalémský magistrát dal včera zelenou výstavbě 130 bytů ve čtvrti Gilo. Bytové jednotky se budou nacházet ve 12patrovém věžákovém bloku, sdělil agentuře AFP městský radní Pepe Alalu.

Rada města také povolila výstavbu turistického centra v Davidově městě, arabskými obyvateli nazývaným Silvan. Vůdce Silvanského výboru na obranu palestinské země a domů Fakhri Abú Diáb izraelské pobočce agentury Reuters sdělil, že Izrael „se snaží změnit demografickou realitu palestinské čtvrti.“

Pokračovat ve čtení “Jeruzalém schválil výstavbu 130 bytů ve čtvrti Gilo” »

Uplynulý víkend podnikla reprezentace palestinské samosprávy krok k mezinárodní právní subjektivitě. Palestinský prezident Mahmúd Abbás předal v pátek generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi žádost o plnohodnotné členství Palestiny ve světové organizaci.

Pokračovat ve čtení “Palestinu nelze ustavit bez Izraele” »

vyslanec blízkovýchodního Kvartetu Tony Blair

vyslanec blízkovýchodního Kvartetu Tony Blair

Blízkovýchodní Kvartet – skládající se z USA, Ruska, Evropské unie a OSN – v pátek předložil nový časový plán pro znovuobnovení jednání mezi Izraelem a Palestinskou správou. Kvartet by do 3 měsíců rád viděl komplexní návrh řešení problémů území a bezpečnosti a do 6 měsíců významný pokrok.

Pokračovat ve čtení “Blízkovýchodní Kvartet má časový plán vzniku Palestinského státu” »

Strana Izrael náš domov (Jisrael Bejtejnu), v jejímž čele stojí ministr zahraničí Avigdor Lieberman a která je po Likudu (Jednota) druhou největší stranou izraelské vládní koalice oznámila, že by mohla požadovat, aby izraelská vláda přerušila veškeré kontakty mezi Izraelem a Palestinskou správou. Uvedl to včera hebrejský deník Maariv.

Pokračovat ve čtení “Přeruší Izrael veškeré vztahy s Palestinskou správou?” »

Arabská autonomní Palestinská správa pokračuje ve svém úsilí dosáhnout jednostranně vzniku Palestinského státu, i když tato jednostrannost je v rozporu s Dohodami z Oslo, kterými je vázána a na základě nichž vznikla.

Pokračovat ve čtení “Palestinci chtějí, aby Francie a Německo podpořily vznik Palestinského státu” »

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) prý zvažuje plány na předání dalšího území Palestinské správě. Uvedl to krajně levicový deník Haarec.

Pokračovat ve čtení “Izraelský premiér „zvažuje“ předání další části Judeje a Samaří Arabům” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv