… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Børge Brende

norský ministr zahraničí Børge Brende a izraelský premiér Benjamin Netanjahu

norský ministr zahraničí Børge Brende a izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Na Izrael útočí stejné síly jako na Evropu. A stejně jako Izrael stojí za Evropou, tak i Evropa musí stát za Izraelem. Radikální islám je „hrozbou naší společné civilizaci.“ Prohlásil to dnes předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu na setkání po jednání s norským ministrem zahraničí Børgem Brendem v reakci na masakr 12 novinářů v pařížských satirických novinách Charlie Hebdo spáchaný islámskými teroristy.

„Velká pozornost světa je nyní zaměřena na barbarství, k němuž došlo v Paříži. Izrael se včera připojil ke všem svobodným národům v odsouzení včerejšího masakru v hlavním městě Francie. Hluboce cítíme s vládou Francie, lidem Francie. Vyjadřujeme naši upřímnou soustrast rodinám obětí a přejeme rychlé uzdravení zraněným.

Včerejší vražedný útok na svobodu projevu jasně ukazuje pohrdání, které má radikální islám vůči hodnotám, které jsou nám drahé. My milujeme svobodu a toleranci, oni uctívají tyranii a teror. A tímto terorem chtějí na lidstvo uvalit novou dobu temna.

Tito extrémisté jsou součástí celosvětového hnutí a je nutné na ně reagovat celosvětové. Věřím, že silou našeho odhodlání a jednotou našeho konání tuto hrozbu naší společné civilizaci můžeme porazit. K boji proti teroru je nutná odvaha, srozumitelnost a soudržnost.

Izrael je napadán naprosto stejnými silami, jaké útočí na Evropu. Izrael stojí za Evropou. Evropa musí stát za Izraelem.“

Pokračovat ve čtení “Benjamin Netanjahu: Izrael stojí za Evropou, Evropa musí stát za Izraelem” »

img517284Novináři pobývající v hotelích v Gaze byli vyzváni, aby tyto do 30 minut opustili. IDF (Izraelské obranné síly)  vyzvaly vládu, aby povolala další rezervisty. Současně teroristé z Gazy střílejí rakety do Sderot.  Také civilisté byli vyzváni, aby opustili své domy.  Rozhodujícím momentem pro rozhodnutí o pozemní operaci byl pravděpodobně průnik palestinských ozbrojenců na území Izraele pomocí tunelů. Teroristé byli zneškodněni a zbraně u nich nalezené  zdokumentovány. Hamas vyhrožuje, že Izrael za pozemní operaci tvrdě zaplatí. Nelze nepřipomenout, že nejvyšší vůdce Hamasu se nachází mimo území Gazy , ale sleduje dění z luxusních hotelů Středního východu. Také John Kerry zrušil svojí plánovanou návštěvu Izraele a z Vídeňských jednání o Íránském jaderném programu se vrátil do USA. V Izraeli dlel na návštěvě jako vyjednávač ve věci míru a příměří německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier a nyní ministr zahraničí Norska Børge Brende. Nehledě na pokusy o diplomatické řešení situace nastala chvíle pro pozemní operaci.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv