… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
civilní obrana

cvičení se zúčastní také výsadkáři Izraelských obranných sil; foto: Izraelské obranné síly

cvičení se zúčastní také výsadkáři Izraelských obranných sil; foto: Izraelské obranné síly

Izraelské obranné síly dnes zahájily rozsáhlé třídenní cvičení, prověřující schopnost armády rychle přejít z rutinní každodenní činnosti do bojového režimu.

V rámci cvičení bude prověřován systém telefonické mobilizace záložáků, kdy budou obtelefonovány statisíce vojáků v záloze, aby se ověřila jejich dostupnost a funkčnost systému. K bleskovému dostavení se na základny budou vyzvány tisíce záložáků.
Pokračovat ve čtení “Izraelské obranné síly cvičí mobilizaci statisíců záložáků, cvičí také civilní obrana” »

české velvyslanectví v Tel Avivu

české velvyslanectví v Tel Avivu

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje před cestami i během pobytu v Izraeli sledovat bezpečnostní situaci v zemi. Současná situace je na většině míst uspokojivá, zůstává však dlouhodobě ovlivněna jak izraelsko-palestinským konfliktem, tak i aktuálním vývojem v regionu, který může mít na bezpečnostní situaci v Izraeli bezprostřední vliv.

Při cestování po Západním břehu MZV ČR doporučuje občanům ČR maximální opatrnost. V každém případě je třeba, pokud to situace vyžaduje, respektovat doporučení či nařízení izraelských a/nebo palestinských bezpečnostních složek. MZV ČR doporučuje sledovat aktuální bezpečnostní situaci, v případě jejího zhoršení se doporučuje kontaktovat Styčný úřad ČR v Ramalláhu, který poskytne podrobnější informace.

Pokračovat ve čtení “Doporučení k cestám do Izraele a na Palestinská autonomní území” »

Ceva AdomPřestože Izraelské obranné síly leteckými údery ničí teroristickou infrastrukturu v Gaze, z tohoto území arabské autonomie na Izrael stále létají rakety. Izraelci se mohou o raketových útocích dozvědět kromě zvuku sirén také pomocí mobilní aplikace, další informace pak získat na webu a informačních telefonních linkách.

Základní informace o to, jak se chovat za stavu ohrožení získáte na webu Velitelství domácí fronty (פיקוד העורף).

Pokračovat ve čtení “Izraelská civilní obrana: Aplikace pro mobilní telefony, web, Twitter a informační linky” »

plynová maskaV reakci na stále rostoucí napětí kvůli situaci v Sýrii a hrozící vojenský úder USA na syrskou vládní armádu v odvetě za údajný chemický útok syrského režimu na civilisty prudce vzrostl zájem Izraelců o plynové masky. Existuje obava, že syrský režim by po zahraničním úderu mohl chemické zbraně použít opět a dopady by to mohlo mít i na sousední Izrael.

Modernizované chemické masky a prostředky protichemické ochrany jsou v Izraeli vydávány již několik let, nicméně zájem o ně během předvčerejška a včerejška rychle roste. Izraelská pošta, která protichemické prostředky distribuuje, ohlásila, že zájem je čtyřnásobně vyšší než jindy.

Pokračovat ve čtení “Obavy ze situace v Sýrii: Izraelci si vyzvedávají plynové masky” »

img243960Obyvatelé Izraele dnes ve 12.30 slyšeli sirény, které připomněly, že žijí v zemi, kde je třeba být připraven na vše. Sirény jsou pouze jednou součástí z celostátního cvičení civilní obrany, které začalo dnes  a potrvá do středy. Od obyvatel se očekává, že se půjdou schovat do krytů a vyčkají tam 10 minut. Sirény se znovu ozvou ještě jednou dnes večer v 19.05.

Letošní cvičení simuluje napadení nekonvenčními zbraněmi. Po Druhé libanonské válce, kdy se ukázalo, že ne všechny kryty jsou ve stavu v jakém by měly být, a ne všichni obyvatelé vůbec vědí, kde je nejbližší kryt do něhož se mají schovat, rozhodlo vedení civilní obrany v rámci IDF každoročně taková cvičení pořádat. 

Pokračovat ve čtení “Cvičení civilní obrany v Izraeli” »

Libanonské šíítské ženy naslouchají projevu Nasralláha

 

Nabil Ka’uk, odpovědný za teroristické aktivity Hizballáhu prohlásil na pódiu, při akci v jižním Libanonu, že Hizballáh má k dispozici rakety, které mohou zasáhnou veškerá izraelská osídlení, čímž měl na mysli všechna izraelská města a vesnice, včetně území která byla osvobozena v Šestidenní válce a také ta území která byla Izraelem před rokem 1967.

Šéf  Hizballáhu, Hasan Nasrallah také pokračuje ve vyhrožování Izraeli, dokonce jeho zničením, ale činí tak z úkrytu, který je znám pouze několika málo jeho nejbližším poradcům. Minulý měsíc Nasrallah hovořil prostřednictvím video linku k pozůstalým  rodinám po zabitých během Druhé libanonské války roku 2006. Jeho projevu v hale „Šahidů“ (sebevražedných teroristů) v Haret Hrei v Bejrútu. Jeho proslovu naslouchaly odděleně ženy a muži.

Pokračovat ve čtení “Vedení Hizballáhu tvrdí že má k dispozici rakety, které mohou zasáhnout celé území Izraele” »

cvičení pro případ zemětřesení

cvičení pro případ zemětřesení

Izrael vytváří mechanismus k poskytování pomoci „Palestincům“ v případě zemětřesení. Oznámili to včera izraelští představitelé.

Minulý pátek zasáhlo Izrael zemětřesení o síle 5,3 stupňů Richterovy stupnice, což připomnělo zranitelnost oblasti, ležící na syrsko-africkém trhlině, severním prodloužení africké Velké příkopové propadliny, informovala agentura Reuters.

V případě zemětřesení se bude v Izraeli nacházet distribuční centrum pomoci OSN, které bude přijímat zahraniční pomoc přicházející vzduchem a po Středozemním moři pro Izraelce i palestinské Araby.

Pokračovat ve čtení “Izrael se připravuje na distribuci pomoci „Palestincům“ v případě zemětřesení” »

cvičení civilní obrany

Izraelská ministerstva obrany a zdravotnictví upořádají příští úterý a středu cvičení „Oranžový plamen 6“, při němž se bude simulovat „nekonvenční teroristický“ útok. Nacvičována bude reakce na vypuknutí nakažlivé nemoci, útok a nakažení měst na severu Izraele, zejména oblastí Afuly, Tiberias a Nazaretu v Galileji.

Ministerstvo obrany chce příští rok provést další cvičení v oblasti boje proti nekonvenčnímu terorismu.

Pokračovat ve čtení “Izrael se připravuje na biologický teroristický útok” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv