… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Davidův prak (David’s Sling) – Kouzelná hůlka (Magic Wand)

raketa Hellfire

raketa Hellfire

Spojené státy americké se chystají prodat Izraeli pro účely sebeobrany tisíce bomb, raket vzduch-vzduch a vzduch-země v ceně 1,879 miliardy dolarů. Poté, co v úterý oznámilo svůj souhlas americké ministerstvo obrany a souhlas přislíbilo i ministerstvo zahraničí, se věcí bude tento týden zabývat Kongres.

Pokud bude obchod skutečně realizován, obdrží Izrael přesně naváděnou munici, a to 750 protibunkrových bomb, 3.000 raket Hellfire, 250 raket středního doletu vzduch-vzduch a 4.100 „klouzavých bomb“ (glide-bomb). Dále 14.500 systémů raketového navádění pro JDAM (Joint Direct Attack Munitions), pomocí nichž lze neřízené bomby navádět pomocí GPS.

Pokračovat ve čtení “USA prodají Izraeli zbraně za skoro 1,9 miliardy dolarů” »

Arrow 3 (Šíp 3, Hec 3)

Arrow 3 (Šíp 3, Chec 3)

Purim se slaví ve většině míst 14. adaru. V Jeruzalémě a jiných městech, které jsou obehnány hradbou, se slaví 15. adaru. Eretz coby virtuální médium, tedy bez hranic, slaví Purim 14. adaru a proto se dnes 15. vrací k serioznímu zpravodajství.

Izraelské Ministerstvo obrany oznámilo, že se dnes ráno uskutečnilo ve spolupráci s Raketovou obrannou agenturou (Missile Defense Agency) USA úspěšný zkušební let protiraketové rakety Šíp 3 (Chec-3, Arrow-3, חץ).

Pokračovat ve čtení “Úspěšný test obranné rakety Šíp 3 – Arrow 3 (+ video)” »

Davidův prak (Kouzelná hůlka)

Kouzelná hůlka (Davidův prak) při testování

Izraelské ministerstvo obrany zveřejnilo záznam protiraketového obranného systému Davidův prak (Kela David, David’s Sling, קלע דוד), zvaného též Kouzelná hůlka (Šarvit Ksamim, Magic Wand, שרביט קסמים),  jak sestřeluje během testů raketu.

Testy systému, který bude v brzké době bránit zemi před balistickými raketami dlouhého doletu, se uskutečnily tento týden v jižním Izraeli.

Kouzelná hůlka (Davidův prak)

Kouzelná hůlka (Davidův prak) při včerejším testování

Po velmi úspěšném nasazení protiraketového obranného systému Železná kupole během Operace Sloup oblakový testovaly včera Izraelské obranné síly další obranný systém. Magická hůlka (Šarvit Ksamim, Magic Wand, שרביט קסמים), známá také jako Davidův prak (Kela David, David’s Sling, קלע דוד) je určena k sestřelování raket dlouhého doletu, odpálených na Izrael.

Zatímco systém Železná kupole je navržen k zasahování raket krátkého doletu, které nejsou přesně mířené a trajektorie jejichž letu se může měnit v důsledku větru nebo jiných přírodních vlivů, Kouzelná hůlka je navržena k obraně před sofistikovanějšími raketami dlouhého doletu s naváděcím systémem, jako jsou balistické střely. Má se za to, že nějaké takové rakety s doletem až 300 kilometrů má k dispozici libanonské teroristické hnutí Hizballáh (Alláhova strana).

Pokračovat ve čtení “Kouzelná hůlka (Davidův prak) úspěšně otestována” »

EUCOMV Izraeli včera ráno začalo společné izraelsko-americké obranné vojenské cvičení „Tvrdá výzva 12“ („Austere Challenge 12“), které probíhá v rámci dlouhodobé dohody o spolupráci mezi Izraelskými obrannými silami a EUCOM (Evropským velitelstvím Armády USA). Je dosud největším společným vojenským cvičením obou zemí, účastní se ho tři a půl tisíce amerických vojáků a jeden tisíc izraelských a trvat má 3 týdny.

Nacvičováno bude mimo jiného rozmístění protiraketových obranných raket Patriot a další protivzdušné obranné systémy včetně raket země-vzduch, umístěných na lodích. Konkrétně se hovoří o účasti izraelského křižníku s protiraketovým systémem Aegis.

Pokračovat ve čtení “Začalo dosud největší cvičení armád Izraele a USA” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2020
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv