… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Davidův prak (David’s Sling) – Kouzelná hůlka (Magic Wand)

raketa Hellfire

raketa Hellfire

Spojené státy americké se chystají prodat Izraeli pro účely sebeobrany tisíce bomb, raket vzduch-vzduch a vzduch-země v ceně 1,879 miliardy dolarů. Poté, co v úterý oznámilo svůj souhlas americké ministerstvo obrany a souhlas přislíbilo i ministerstvo zahraničí, se věcí bude tento týden zabývat Kongres.

Pokračovat ve čtení “USA prodají Izraeli zbraně za skoro 1,9 miliardy dolarů” »

Arrow 3 (Šíp 3, Hec 3)

Arrow 3 (Šíp 3, Chec 3)

Purim se slaví ve většině míst 14. adaru. V Jeruzalémě a jiných městech, které jsou obehnány hradbou, se slaví 15. adaru. Eretz coby virtuální médium, tedy bez hranic, slaví Purim 14. adaru a proto se dnes 15. vrací k serioznímu zpravodajství.

Izraelské Ministerstvo obrany oznámilo, že se dnes ráno uskutečnilo ve spolupráci s Raketovou obrannou agenturou (Missile Defense Agency) USA úspěšný zkušební let protiraketové rakety Šíp 3 (Chec-3, Arrow-3, חץ).

Ministerstvo uvedlo, že cílem testu bylo prověření letových systémů rakety, která má být další ochranou Izraele proti raketám dlouhého doletu, které je schopna ničit ve vysokých výškách.

Pokračovat ve čtení “Úspěšný test obranné rakety Šíp 3 – Arrow 3 (+ video)” »

Davidův prak (Kouzelná hůlka)

Kouzelná hůlka (Davidův prak) při testování

Izraelské ministerstvo obrany zveřejnilo záznam protiraketového obranného systému Davidův prak (Kela David, David’s Sling, קלע דוד), zvaného též Kouzelná hůlka (Šarvit Ksamim, Magic Wand, שרביט קסמים),  jak sestřeluje během testů raketu.

Pokračovat ve čtení “Davidův prak (Kouzelná hůlka) v akci (video)” »

Kouzelná hůlka (Davidův prak)

Kouzelná hůlka (Davidův prak) při včerejším testování

Po velmi úspěšném nasazení protiraketového obranného systému Železná kupole během Operace Sloup oblakový testovaly včera Izraelské obranné síly další obranný systém. Magická hůlka (Šarvit Ksamim, Magic Wand, שרביט קסמים), známá také jako Davidův prak (Kela David, David’s Sling, קלע דוד) je určena k sestřelování raket dlouhého doletu, odpálených na Izrael.

Pokračovat ve čtení “Kouzelná hůlka (Davidův prak) úspěšně otestována” »

EUCOMV Izraeli včera ráno začalo společné izraelsko-americké obranné vojenské cvičení „Tvrdá výzva 12“ („Austere Challenge 12“), které probíhá v rámci dlouhodobé dohody o spolupráci mezi Izraelskými obrannými silami a EUCOM (Evropským velitelstvím Armády USA). Je dosud největším společným vojenským cvičením obou zemí, účastní se ho tři a půl tisíce amerických vojáků a jeden tisíc izraelských a trvat má 3 týdny.

Pokračovat ve čtení “Začalo dosud největší cvičení armád Izraele a USA” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv