… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Daúd Radžhá

zabití syrští představiteléVýbuch sebevražedného bombového útočníka včera v sídle národní bezpečnosti v Damašku zabil syrského vicepremiéra a ministra obrany Davúda Radžíhu (Dawood Rajiha), náměstka ministra obrany a švagra prezidenta Bašára Assad Asífa Šaukáta (Assef Shawkat) a viceprezidenta a bezpečnostního poradce prezidenta Assada Hasana Turkmaního.

Podle některých zdrojů byl zabit i ministr vnitra Mohamed Ibrahím al-Šár (Mohammed Ibrahim al-Shaar), což ale syrská oficiální místa popřela s tím, že ministr stejně jako generálporučík Hišam (Hisham) jsou „ve stabilizovaném stavu.“

Pokračovat ve čtení “Damašek: Atentátník zabil ministra obrany, jeho zástupce a viceprezidenta – prezident zmizel?” »

syrský ministr obrany Davúd Radžhá na lodi Admirál Kuzněcov

syrský ministr obrany Davúd Radžhá na lodi Admirál Kuzněcov

Do syrského přístavu Tartus dnes připlul ruský letadlový křižník Admirál Kuzněcov, velká protiponorková loď Admirál Čabaněnko, strážní lodě, záchranné vlečné lodě a cisternové lodě.

Podle zprávy Hlasu Ruska mají lodě v přístavu. který je opěrným bodem ruského námořnictva ve Středozemí, doplnit zásoby.

Oficiální syrská agentura SANA označila návštěvu ruských lodí za projev solidarity. Letadlovou loď Admirál Kuzněcov navštívil syrský ministr obrany Daúd Radžhá (Dawood Rajiha), který „zdůraznil historické vztahy mezi Sýrií a Ruskem, ocenil čestný postoj Ruska při podpoře syrského lidu.“

Pokračovat ve čtení “Ruské válečné lodě připluly do syrského přístavu Tartus” »

íránský prezident Ahmadinežád a syrský prezident Assad

íránský prezident Ahmadinežád a syrský prezident Assad

Podle zpráv ze Sýrie je syrský ministr obrany Alí Habíb Mahmúd (علي حبيب محمود) mrtev. Smrt byla oznámena méně než 24 hodin poté, co byl ministr obrany odvolán z funkce. Podle syrské opozice ministra obrany zabil prezident Bašár Assad (Bashar Assad).

Oficiální syrský tisk informoval, že Habíb zemřel v důsledku nemoci, nicméně opoziční weby tvrdí, že byl popraven. Aš-Šark al-Ausát (A-Sharq al-Awsat, الشرق الاوسط) dnes ráno uvedl, že Habíb se stavěl proti smrtící vojenské operaci proti rebelům ve městě Hamá, při níž již zahynuly stovky civilistů.

Pokračovat ve čtení “Zpráva: Syrský prezident nechal zabít svého ministra obrany” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv