… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Daúd Radžhá

zabití syrští představiteléVýbuch sebevražedného bombového útočníka včera v sídle národní bezpečnosti v Damašku zabil syrského vicepremiéra a ministra obrany Davúda Radžíhu (Dawood Rajiha), náměstka ministra obrany a švagra prezidenta Bašára Assad Asífa Šaukáta (Assef Shawkat) a viceprezidenta a bezpečnostního poradce prezidenta Assada Hasana Turkmaního.

Podle některých zdrojů byl zabit i ministr vnitra Mohamed Ibrahím al-Šár (Mohammed Ibrahim al-Shaar), což ale syrská oficiální místa popřela s tím, že ministr stejně jako generálporučík Hišam (Hisham) jsou „ve stabilizovaném stavu.“

Oficiální zpráva státní tiskové agentury SANA nicméně konstatuje, že k útoku došlo během schůzky vysokých vládních, vojenských a bezpečnostních představitelů, z nichž mnoho bylo zraněno, někteří kriticky.

Pokračovat ve čtení “Damašek: Atentátník zabil ministra obrany, jeho zástupce a viceprezidenta – prezident zmizel?” »

syrský ministr obrany Davúd Radžhá na lodi Admirál Kuzněcov

syrský ministr obrany Davúd Radžhá na lodi Admirál Kuzněcov

Do syrského přístavu Tartus dnes připlul ruský letadlový křižník Admirál Kuzněcov, velká protiponorková loď Admirál Čabaněnko, strážní lodě, záchranné vlečné lodě a cisternové lodě.

Podle zprávy Hlasu Ruska mají lodě v přístavu. který je opěrným bodem ruského námořnictva ve Středozemí, doplnit zásoby.

Pokračovat ve čtení “Ruské válečné lodě připluly do syrského přístavu Tartus” »

íránský prezident Ahmadinežád a syrský prezident Assad

íránský prezident Ahmadinežád a syrský prezident Assad

Podle zpráv ze Sýrie je syrský ministr obrany Alí Habíb Mahmúd (علي حبيب محمود) mrtev. Smrt byla oznámena méně než 24 hodin poté, co byl ministr obrany odvolán z funkce. Podle syrské opozice ministra obrany zabil prezident Bašár Assad (Bashar Assad).

Pokračovat ve čtení “Zpráva: Syrský prezident nechal zabít svého ministra obrany” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv