… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Debka

DebkaSaúdští vládcové, kteří podporují nástup radikálních sunitských islamistů a snaží se zabránit porážce syrské opozice vládními silami, požádali Al Kajdu v Iráku, aby přišla syrským povstalcům na pomoc. Uvádí to izraelský zpravodajský web Debka (תיק דבקה).

Saúdští agenti v Iráku prý přesvědčují tamní vůdce Al Kajdy, že Assad a jeho alavitský režim je dnes jejich největším nepřítelem.

Web se odvolává na své zdroje a zprávu tak nelze ověřit. Zapadá nicméně do kontextu vývoje posledních týdnů, kdy se Al Kajda 11. února ústy Ajmána Zavahrího přihlásila k podpoře syrského povstání – i když současně se formálně měla distancovat od podpory Západu i Ligy arabských států. Zavahrí vyzval k tomu, aby do Sýrie přešly bojovat všechny síly z Iráku, Jordánska, Libanonu a Turecka.

Pokračovat ve čtení “Debka: Saúdové žádají iráckou Al Kajdu o boj proti syrské vládě” »

teroristé Al Kajdy

Podle serveru Debkafile, který je považován za izraelský server čerpající z neidentifikovatelných zdrojů informace, které se zpravidla ukáží jako správné a pravdivé, operuje v Jeruzalémě extrémistická islámská teroristická skupina s názvem „Mladí Sunnité.“

Toto uskupení „Mladí Sunnité – buňka působící ve velkém Jeruzalémě“ vydalo v pondělí v noci první prohlášení.

Podle sdělení serveru Debka bezpečnostní síly vyzvaly vládu aby nepodcenila tento signál o působení Al Kajdy v Jeruzalémě.

Pokračovat ve čtení “Al Kajda operuje v Jeruzalémě” »

jaderný ÍránVysoce postavený raketový odborník íránských Revolučních gard zahynul v sobotu při výbuchu na jihozápadě Teheránu. Írán nicméně popírá, že by se jednalo o sabotáž a že by k explozi došlo na raketové základně.

Vládou kontrolovaná íránská média přiznala, že výbuch zabil 17 lidí a jedním z nich byl brigádní generál Hassan Moghadam, velitel programu vývoje raket Revolučních gard, výzkumník Teheránské univerzity a velitel jednotky „samostatného džihádu.“

Pokračovat ve čtení “Při „náhodném“ výbuchu zahynul vysoce postavený íránský raketový odborník (+ video)” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv